Сомборска лига: Судија изгубио пиштаљку

​​​​​​​Славија - ЖАК 0:0

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 200, судија: Шћепанвић (Крушчић). Жути картони: Бенка, Котив, Секеруш (Славија), Шимунов, Бећановић, Ковачевић, Банда (ЖАК).

СЛАВИЈА: Брња, Стојанов (Кученић), Бенка, Милец, Чорда, Нимет, Кухта (Бабић), Котив, Секеруш, Тривуновић, Ефендић.

ЖАК: Тешић, Шимунов, Бећановић, Јока, Мацановић, Ковачевић, Банда, Радукин, Чичовачки, Ђукановић, Бромиловић.

Гости су се представили у лошем светлу током читаве утакмице, а нарочито у другом полувремену су симулирали повреде тако да је највише посла имала физитереуткиња и слаб судија Шћепановић из Крушчића. Судија је у првом полувремену пао, а у другом изгубио пиштаљку. Нападачи домаћих се испромашивили, а Тривуновићев шут се зауставила на пречки.

Ј. Шустер

Борац - Оџаци 2:1 (1:0)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 300, судија: Малбашић (Сонта), стрелци: Јандрић у 43. Максимовић у 89. (из пенала) за Борац, а Јовановић у 60. минуту за Оџаке. Жути картони: Козомора, Поњевић, И. Николић (Борац). Д. Николић, Кузмановић, Лазић, Јашовић, Јовановић (Оџаци). Црвени картони: Јандрић (Борац). Лукић (Оџаци).

БОРАЦ: Ђукић 8, Максимовић 8, Лакатош 7, Козомора 7, Поњевић 8, Станишић 8, Јандрић 8, Гајић 7 (Н. Николић 7), Баланго 7, М. Јовановић 8, Попадић 7 (И. Николић 7).

ОЏАЦИ: Н. Кузмановић 8, Рашетић 7, Николић 6, Петковић 6 (Кудузовић 7), Јашовић 7, Лазић 6 (Миленковић), Кањо 7, Лукић 7, Зорић 7, М. Кузмановић 7, Р. Јовановић 8.

Одавно није виђена у Обровцу грубља утакмица у којој су предњачили играчи гостујуће екипе. Главни судија Немања Малбашић није био на висини задатка, чак је могао и прекинути сусрет јер су га вијали  гостујући играчи. Пошто је после тога почео да храмљи одлучио је да пиштаљку препусти првом помоћнику Јовици Јеролимову који је сусрет без већих проблема привео крају.

Прво полувреме протекло је у равноправној игри, али су домаћи дошли у предности у 42. минуту после сјајне акције Милорада Јовановића Гости су изједначили Радојице Јовановића.  Финиш меча припало је домаћој екипи. Милош Јандрић је погодио стативу, а затим је један играч гостију руком зауставио лопту и судија је досутио казнени ударац,а Максимовић је са беле тачке био прецизан.

Б. Гајић

Херцеговац  - Стари град 1:0 (1:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:300, судија: Љ.Дудок (Гложан), стрелац: Рачић у 44. минуту. Жути картони: В. Хрњез, Терзић (Херцеговац), а Марчета, Живић, Стојчевић, Ковачевић, Влајић (Стари град).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић (Јовановић), С. Хрњез,Солдо, Бабић, Вукосав, Тривуновић (Поткоњак), Ивеља (Терзић), Рачић, Новчић, В. Хрњез.

СТАРИ ГРАД: Стојчевић, Марчета (Зељко), Ђекић, Радић, Гајдобрански, Живић (Валентик), Рађеновић, Миладиновић (Јовицки), Влајић, Ковачевић, Крстић.

Остварили су фудбалери гајдобранског Херцеговца минималну победу над лидером са табеле. Гол одлуке постигао је искусни интернационалац Стеван Рачић, који је мајсторски извео слободан ударац са 17 метара.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Војводина 3:1 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Пилић (Кула), стрелци: Црњански у 64. Нововић у 66. Алексић у 90. за Раднички, Љ. Јованов у 60. минуту за Војводину. Жути картони: Црњански, Милић Мушикић, Милан Мушикић (Раднички), Т. Николић, Д. Николић (Војводина).

РАДНИЧКИ: Јовановић 7, Мил. Мушикић 7, Алексић 8, Лазаревић 7, Петковић 8, Нововић 7 (Ј. Милојевић 7), Кувељић 8, Кардинал 6 (Д. Милојевић 7), Ђокић 7, Црњански 8 (Гвозденовић ), Милић Мушикић 7.

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6, Т. Николић 7, Рамић 7, Мустафовић 7, Д. Ранисављев 7, Љ. Јованов 8, Д. Станојев 6, Д. Николић 7, Танчић 6, М. Ранисављев 6 (Субић), М. Станојев 7 (М. Николић).

У борбеној игри Ратковчани су успели да победе веома добре госте. До 60. минута игра је била изједначњена, а гости су постигли погодак голом Јованова са двадесетак метара. А онда је на сцену ступио одлични Алексић који је извео слободан ударац са 35 метара, Црњански је само окрзнуо лопту и резултат је поравнат. У 66. минуту на одбијену лопту је натрчао Нововић и довео Ратковчане у вођство. Гости су се трудили, промашили су неколико прилика, а најбољи играч утакмице Алексић у 90. минуту постигао је евро- гол са 30 метара.

А. Чичић

Тврђава - Кула 1:0 (0:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:200, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелац: Шомоши у 75. минуту, жути картони: Шомоши, Шећеров (Тврђава), Бодиш, Полић, Б.Јањић, Букејловић, Златић, Вуковић (Кула).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Вујиновић, Ерак, Шећеров, Шомоши, Гојић (Соколовић), М. Агбаба, Бадивук, Марић (Дорошки).

КУЛА: Радуловић, Бодиш, Тапаи, Златић, Гаћевић (М. Јањић), Митрић (Поповић), Букејловић, Б. Јањић, Полић, Бабић (Вуковић), Вујовић.

Гол одлуке је ремек дело атакера Баћана Бориса Шомошија и то је без конкуренције уједно и најлепши детаљ на читавој утакмици. А све оно што се на терену одвијало пре и после тога једва да може да завреди прелазну оцену.

У финишу меча млади голман Тврђаве Вук Влајић скинуо је зицер гостима.

Ђ. Штрбац

Крила Крајине - Русин 1:0 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:300, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: Вигњевић у 63. минуту, жути картони: Пандуров, Плавански, Дувњак (Крила Крајине), а Хрнчар, О. Марковић (Русин).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Медан, Зелинчевић, Лончаревић (Тома), А. Марковић, Пандуров (Чешљевић), Плавански (Гајдобрански), Дане Дукић.

РУСИН: П. Марковић, Холик, Зарић, Ланчузанин, Малацко, Орос, Хрнчар (Сајанковић), О. Марковић, Бранковић, Будински (Харди), Катона (Кочиш).

Фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине идентичним резултатом реванширали су се екипи Русина. Чувара мреже гостију Предрага Марковића на капитулацију приморао је дефанзивац домаћег тима Горан Вигњевић, који је са пет метара главом лопту упутин на право место.

Ђ. Штрбац

Херцеговац - Стари град 1:0, Борац - Оyаци 2:1, Славија - ЖАК 0:0, Тврђава - Кула 1:0, Будућност (П) - Полет (С) 0:0, Липар - Кулпин 0:3, Раднички - Војводина (Т) 3:1, Крила Крајине - Русин 1:0.

1. С. град            16     9      4      3      33:10        31

2. Русин              16     9      3      4      36:15        30

3. Војвод. (Т)     16     9      3      4      40:24        30

4. Кр. Крајине    16     9      3      4      19:9  30

5. Славија          16     8      4      4      34:25        28

6. ЖАК               16     7      6      3      24:16        27

7. Будућ. (П)      16     7      5      4      22:16        26

8. Борац             16     8      2      6      30:36        26