Сомборска лига: Товаришани чувају врх

Стари комшијски дерби у потпуности је оправдао епитет. Играло се обострано темпераментно, а актери били су мотивисани значајношћу утакмице.
М. Менићанин/ Екипа Будућности из Младенова

Војводина - Борац (О) 2:1 (2:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:500, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: М. Ранисављев (из једанаестерца) у 9. и Дмитровић у 14. за Војводину, а Максимовић (из једанаестерца) у 65. минуту за Борац, жути картони: Вулић, Т. Николић, Вучић, Г. Станојев (Војводина), а Максимовић, М. Јовановић, Дробњак, Поњевић, Гајић, Лакатош (Борац), црвени картони: Вучић (Војводина) у 45. минуту, а Лакатош у 75. минуту и С. Јовановић после завршетка утакмице (обојица Борац).

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев (Г. Станојев), Вулић, Вучић, Дмитровић (М. Станојев), Д. Ранисављев, Вујановић (Башић).

БОРАЦ: Ђукић, Максимовић, Поњевић, С. Козомора, Вјетровић, Солдат, Баланго (Лакатош), Гајић, Јандрић, М. Јовановић, Станишић.

Додуше, с времена на време, знала је да севне понека варница. Али, сигурни и ауторитативни арбитар Немања Ђурђевић из Алексе Шантића правовремено санкционисао је виновнике неспортског понашања.

Сваком од ривала припало је по једно полувреме, а испоставило се да је победник одлучен већ после почетних петнаестак минута игре. Мита Ранисављев и Милован Дмитровић домаћој екипи осигурали су недостижну предност.

Херцеговац - Будућност (П) 2:0 (1:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:350, судија: Љ. Дудок (Гложан), стрелци: Ивеља у 10. и С. Рачић у 75. минуту, жути картони: Дујаковић (Херцеговац), а Нешковић, Гајић, Марић (Будућност).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић, Лаћарак, Родић, Вукосав (М. Хрњез), Поткоњак, Р. Тривуновић (В. Хрњез), Ивеља, С. Рачић, Дујаковић (Л. Рачић), Новчић.

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Попов, Гајић, Максимовић (Бачанов), Стојанов, Ерак, Човић (Алимпић), Јелић (Вујасиновић), Нешковић, Козомора, Марић.

Захваљујући искусним и прекаљеним бившим интернационалцима Ђорђу Ивељи и Стевану Рачићу, гајдобрански Херцеговац освојио је нова три бода. У већем делу утакмице, првотимци парошке Будућности успешно носили су се са ривалом из врха табеле. Ипак, у два наврата, голман гостију Саша Вучинић морао је да извади лопту из своје мреже.

Будућност (М) - Полет (К) 4:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:250, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Стоисављевић у 6. и Велемир у 60. 61. (из једанаестерца) и 68. минуту, жути картони: Зец, Алексић, Стојановић, Ивановић (Полет).

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Бајић (Баланго), Меселyија, Радичић, Прошић, Антонић, Јурчевић, Н. Копања, Стоисављевић (Јоветић), Велемир, Мишковић (Вигњевић).

ПОЛЕТ: Ивановић, Стојановић, Алексић, Дорословац, Б. Стојковић, З. Станковић, Стошић, Малиновић, Зец (Ј. Стојковић), Јовчић, Стоиљковић (Бодановић).

Корпулентни нападач Младеновљана Обрад Стоисављевић направио је сјајан увод у убедљиви тријумф своје дружине. За остало побринуо се најбољи стрелац Будућности, својим хет-триком. Победа фудбалера тренера Јовице Тркуље могла је да буде и убедљивија да је „резервиста„ Дејан Вигњевић, у  76. минуту реализовао пенал. Његов шут са беле тачке за голмана Каравуковчана Бориса Ивановића био је лаки плен.

Припремио: Ђ. Штрбац

Раднички (Р) - ЖАК 6:1 (5:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 80, судија: Радуловић (Црвенка). Стрелци: Коцић у 2. 4. и 9. Црњански у 28. Кесић у 40. Виг у 58. за Раднички, а Ђенић у 60. минуту за ЖАК.

РАДНИЧКИ: Кузмановић, Коцић 8, Милојевић 7, Ф. Милуновић 7, Радојчић 7, Сантрач 7, Црњански 7 (А. Милуновић 7), Кувељић 7, Кардинал 7, Кесић 7, Петковић 7 (Виг).

ЖАК: Бачић 6, Момчиловић 7, Ђенић 7, Дмитровић 6, Фратрић 6, Крстановић 6, Ђуришић 6.

Утакмица у Раткову прекинута је у 82. минуту јер се гостујући голман повредио, а пошто су гости дошли са седам играча утакмица је прекинута. До тада нападачи домаћих постигли су шест голова.

А. Чичић

БСК - Кулпин 7:1 (3:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Банда (Сомбор). Стрелци: Кораћ у 17. Ћурчија у 23. и 81. Салаи у 35. и 86. Плавшић у 66. и 83. за БСК, а Губаш у 45. минуту за Кулпин. Жути картони: Губаш, Куђерски (Кулпин). Црвени картон: Кораћ (БСК).

БСК: Молнар 7, Станић 7, Бељански 7, Багић 7, Савић 7, Ћурчија 8, Станковић 7, Кораћ 7, Салаи 8, Данојевић 8, Плавшић 8.

КУЛПИН: Младеновић 6, Моравец 6, Губаш 7, Куђерски 6, Живковић 6, Д. Николић 6, М. Бургер 6, Радовановић 6, Н. Николић 7, Ђуга 6, Ђ. Бургер 6.

Домаћин је у свим елементима надиграо слабе госте. Поред постигнутих седам голова домаћи нападачи промашили су још шест изузетних прилика. Најлепши погодак постигао је Плавшић у 66. минуту на пас Данојевића.

А. Чичић

Славија - Тврђава 3:2 (1:2)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Хорњак (Гајдобра), стрелци: Маројевић у 7. и 60. Шмит у 90. за Славију, а Малешевић у 21. и 37. минуту за Тврђаву. Жути картони: Ралевић, Милешевић, Шољмоши, Влајић, Малешевић, Вујић, представник Герић (Тврђава).

СЛАВИЈА: Брња, Грња (Заскалицки), Бенка, Јушковић, Ћорда, Шмит, Тривуновић, Кухта, Бабић (Будић), Петровић (Мушикић), Маројевић.

ТВРЂАВА: Влајић, Вујић, Грујић, Вујиновић, Шећеров, Шољмоши, Марчета, Малешевић (Штрбац), Агбаба, Ралевић, Николић (Милешевић).

Добра фудбалска представа у којој је свакој екипи припало једно полувреме. У првом гости су били бољи, а у другом су домаћи диктирали темпо. Први су повели домаћи преко Маројевића да би гости постигли два поготка из контранапада преко Малешевића.

У другом делу домаћи су постигли још два поготка преко Маројевића и Шмита.

Ј. Шустер

Будућност (М) - Полет 4:0, Херцеговац - Будућност (П) 2:0, Војводина - Борац 2:1, БСК - Кулпин 7:1, Славија - Тврђава 3:2, Раднички - ЖАК 6:1, Омладинац - Маглић 6:2, Кордун - Русин 6:1.