Шпанија лако против тзв. Косова, Италија исписала историју

Фудбалери Шпаније нису имали превише проблема да дођу до победе у Приштини против селекције тзв. Косова – 2:0 (1:0).
spanija kosovo1
"Црвена фурија" је до тријумфа дошла головима Пабла Форналса у 32. и Ферана Тореса у 89. минуту.
Домаћи тим је најбољу прилику имао преко Мурићија, али није успео да дође до гола.
У оквиру исте групе Грчка је у Атини савладала Шведску резултатом 2:1 и закувала борбу за друго место.
Грци су повели у 62. минуту голом Бакасетаса, а предност дуплирали у 78. преко Павлидиса.
Два минута касније Кваисон је смањио на 2:1, али је испоставило се, само тако поставио коначан резултат.
Селекција Италије оборила је светски рекорд по броју узастопних утакмица на којима нису поражени.
У претходном колу изједначили су се са Бразилом, а сада су они најбољи икада са 37 везаних мечева без пораза.
То су учинили у дуелу против Литваније коју су декласирали у Ређо Емилији резултатом 5:0 (4:0).
Редом су за шампионе Европе погађали Кен у 11. минуту, Уткус у 14. аутоголом, Распадори у 24. поново Кен у 29. и на крају Ди Лоренцо у 54. минуту за коначну "петарду".
У истој групи Северна Ирска и Швајцарска су ремизирали без погодака.
Белгијанци су се намучили више него што се очекивало и "само" са 1:0 савладали Белорусију.
Једини гол на неутралном терену у Казању постигао је Денис Прает у 33. минуту.
У тој групи Естонија и Велс су ремизирали без голова (0:0).
У утакмици 6. кола квалификација за Светско првенство у фудбалу је Албанија са 5:0 победила Сан Марино, док је Енглеска са Пољском одиграла нерешено.
Фудбалери Албаније дошли су до четврте победе и другог места у групи И након што су убедљиво савладали Сан Марино са 5:0.
Албанија је била доминантан тим и нападали су од самог старта, а до првог гола су дошли у 32. минуту када је Манај био стрелац и са тим резултатом се полувреме окончало.
У наставку је домаћи тим наставио да гризе и постигао још четири поготка. Прво је Лаци погодио у 58. минуту, да би само три минута касније Броја повисио на 3:0, а четврти гол постигао је Хисај у 68. минуту.
За коначних 5:0 постарао се Узуни у 80. минуту сусрета.
Фудбалери Енглеске суверени су владари групе, иако су по први пут "просули" победу, у првих пет утакмица су били максимални и сада имају 16 бодова...
Енглези су повели у 72. минуту преко Харија Кејна, а шок и изједначење Пољака стигло је "тек" у 92. минуту преко Дамјана Шиманског.
И Мађарска је славила у овом колу. Они су победили Андору са 2:1 на свом терену, захваљујући головима Салаја у 9. и Ботке у 18. минуту, док је на другој страни једини гол постигао Љовера у 82. минуту.
Репрезентација Немачке је дошла до још једне лагане победе, овога пута на гостујућем терену против Исланда са 3:0.
Већ од 4. минута су Немци повели преко Сержа Гнабрија, да би исти био признат после ВАР консултација, а на 2:0 повисио је Антонио Ридигер у 24. минуту, да би се за 3:0 постарао Лирој Сане у 56. минуту утакмице, а коначних 4:0 поста
Фудбалери Северне Македоније су одиграли још један реми, а овога пута победника није било у дуелу са Румунијом, а не само да није било победника него на мечу није било ни голова.
Немци са пет победа седе на првом месту групе Ј, док је Северна Македонија на позицији четири са девет бодова и ово им је трећи реми...