Сремска лига: Бешчани промашили два пенала

Чим је лопта кренула са центра Прица је кренуо ка голу гостију, одигро лопту до Лазића, који је вратио до М. Митровића, а овај је с 14 метара послао у небрањени део мреже.
Приватна архива/Радост фудбалера Подриња

Хајдук (Б) - Хајдук (В) 1:1 (1:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца око 150, судија Каназир (Стари Бановци). Стрелци: М. Митровић у 1. за, Томшчић у 20. минуту за госте. Жути картони: Тошић, Грубјешић (домаћи), Митровић, Петровић, Петаковић, Хрчек, Грујичић (гости).Црвени картон: Жељко Зјалић тренер (гости).

ХАЈДУК: Савић 6, Гавриловић 6, Миловчевић 7, Ђорђевић 6 (Ковачевић), М. Митровић 7 (Станковић), Грубјешић 6 (Ж. Митровић 6), Тошић 7, Милосављевић 7, Николић 7, Лазић 7, Прица 7 (Шукунда).

ХАЈДУК (В): Митровић 8, Бакајлић 6, Петаковић 6, Ветеха 6, Грујичић 6, Петровић 6, Томшчић 7, Кљајић 6, Перић 6 (Апостолски), Марјановић 6, Радовановић 6.

Већ у 5. минуту, пресликана акција из првог минута. Али, Прица је погодио  стативу. М. Митровић у 12. минуту није погодио мрежу гостију ни са пет метара. Голман Митровић је одбранио шут. И пет минута касније опет М. Митровић је шутирао али је голман Митровић опет био на месту. После тога следи контра гостију, одбрана домаћих је стала, лопта је дошла до Томшића, а он је неметан, лако послао у  мрежу.

У наставку гости нису излазили из свог казненог простора.И плод такве игре је био пенал за домаћине у 52. минуту. М. Митровић је шутирао, али лопта је завршила на пречки. У 62. минуту нови пенал за домаћине.Сада најстрожу казну изводи Лазић, али његов шут голман Митровић брани.

М. Батало

Фрушкогорац - Напредак (П) 3:1 (1:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Катић (Рума). Стрелци: Ристић у 12. и 90. и Ж. Ћорић у 72. за Фрушкогорац, Драгишић у 54. минуту за Напредак. Жути картони: Жижић, М. Трнић, Јошић, И. Ћорић, Ђуричић, Ивановић (Фрушкогорац), (Напредак).

ФРУШКОГОРАЦ: Миић 7 (Радаковић), Жижић 7, Н. Симић 7, Н. Трнић 7, Грабић 7, Масларић 7, Ристић 8, И. Ћорић 7, М. Трнић 7 (Ж. Ћорић 8), Пендо 7, (Ђуричић 7), Ивановић 7(Јошић 7).

НАПРЕДАК: Д. Николић 6, Вукосављевић 6, Миросављевић 7, Пршић 7, Вукелић 6, Тодоровић 6, И. Николић 6, Опачић 6 (Спишић), Драгишић 7 (Минић), Радовановић 7 (Јовановић), Тошић 6 (Павловић 6).

У Манђелосу је одиграна права првенствена утакмица. Тврда, играло се мушки. Повели су домаћини брзо већ у 12. минуту. Док су гости намештали живи зид, Ристић је изненада извео слободан ударац с 20 метара и лопта је само севнула у противничку мрежу. До краја полувремена домаћини су пропустили још две гол шансе.

У наставку  изједначење. Сада су и гости постигли веома леп гол из слободног ударца. Драгишић је прецизно шутирао с 20 метара. После тога у игру код домаћина улази Жељко Ћорић. И одмах је постао стрелац. Центрирану лопту је сачекао на другој стативи и главом је спровео у мрежу. У финишу утакмице севнула је контра домаћина, Ристић је лопту примио на пет метара и само је ћушнуо у гостујућу мрежу.

В. Цвјетић

Сремац (Деч) - Подриње 0:1 (0:1)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца преко 200, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Мачвански у 70. минуту.

СРЕМАЦ: Радић, Закић, Стојковић, Глигоријевић (Стаменковић), Симовић, Лемић, Новаковић (Радошевић), Јуришић, Матић, Марчета (Докић), Јанковић.

ПОДРИЊЕ: Релић, Марјановић, Јанковић, Радовановић, Милошевић, Јаковљевић (Мачвански), Кузмановић, Стевановић, Туцаковић, Ераковић, Вујовић.

Чим је ушао у игру Мачвански је испратио један ценаршут својих саиграча, и главом дочекао лопту и само је спустио поред немоћног голмана Радића. После овог гола гостију, домаћини су кренули ангажованије. Марчета је имао две изванредне прилике и обе је промашио.

В. Стојковић

Шумар - Будућност (СН) 0:0

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 250, судија Грбатинић (Адашевци). Жути картони: Петковић, Млађеновић (Шумар), Станивуковић, Рого (Будућност).

ШУМАР: Младеновић 7, Миличевић 7, Петковић 7, Ђорђевић 7 (Матовић 7), Митровић 7, Обрадовић 7 (Караклајић 7), Петронијевић 7 (Анђелковић 7), Самарџић 7 (Јаковљевић 7), Млађеновић 7, Рагастовац 7.

БУДУЋНОСТ: Коплић 7, Радаковић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7 (Павловић 7), Петровић 7, Симовљевић 7, Рого 7, Владисављевић 7 (Величковић 7), Мијаиловић 7, Јанковић 7.

Ривали су водили велику борба за сваку лопту. Било је и прилика на обе стране.А , баш су недостајали голови, али стрелци ривала су били доста непрецизни.

С. Дангић

Јадран - Сремац (В) 3:0 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 300, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Ј. Којчиновић у 44, Булат у 60. и Маринковић у 85. минуту.Жути картони: Цураковић, Спаловић (Јадран), Рудан (Сремац).

ЈАДРАН: Бртка, Јерковић, Шестовић, Ј. Којчиновић, Играч, Булат, Кривокућа, Чича, Наглић (Маринковић), Цураковић, Спаловић (Његуш).

СРЕМАЦ: Стругаловић, Ђурашиновић, Инђић, Рудан, Тодоровић (Јовановић), Перин, Стојанов, Лошић (Кнежевић), Цоневски, Коларов, Илисић.   Играчи Јадрана су остврарили планирану победу. У другом полувремену су играли баш одличан фудбал. Вођство домаћину донео је Ј. Којчиновић и прелепог гола. Испратио је акцију својих саиграча, извукао се на другу стативу, и неометан само ћушнуо лопту у противничку мрежу.

И. Маленчић

Борац (М) - Срем (СМ) 0:8 (0:4)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 250, Скакавац (Рума).Стрелци: Врањешевић у 1.(аутогол), Цветковић у 4, 41. и 55, Комазец у 33. и 47, Новић у 48. Рајић у 66. минуту. Жути картон: Андрејић, Недић (Борац), Бежановић (Срем).Црвени картон: Жилић (Борац).

БОРАЦ: Андрејић 6, Божић 6, Жилић 5, Миглинци 6, Симикић 5 (Јовелић 6), Недић 6, Врањешевић 6 (Матић), Лазић 6 (Лукић 6), Алимајевић 6, Шарчевић 6, Јосимовић 6.

СРЕМ: Опачић, Стикић 7, Маричић 7, Босиљков 7, Цветковић 8 (Хелајзен 7), Комазец 8, Живковић 7, Бежановић 7, Турчиновић 7 (Рајић 7), Новћ 7 (Панић 7), Вујасиновић 8.

Виђен је леп и квалитетан фудбал. Гледаоци су могли да виде, већ у првом полувремену, сијасет пропуштених прилика гостујћих стрелаца. За вођство гостију се потврдио Врањешевић већ у 1. минуту, када је неспретно матирао голмана Андрејића. У наставку, виђено је опет много попуштених шанси за госте, и још четири пута се затресла мрежа голмана Андрејића.

Д. Крстић

Раднички (И) - Граничар (К) 2:0 (1:0)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Павловић (Огар).Стрелци: Н. Еркановић у 33. и Шевић у 63. минуту. Жути картон: Лалић, Николић, Глишић, Таглиавиа (Раднички), Митровић, Сушић, Ристић (Граничар).

РАДНИЧКИ: Лалић 7, Николић 7 (Митровић 7), Бобот 8, Шаренац 7, Н. Еркановић 8 (Стајић), Глишић 7, Шевић 8 (Ј. Еркановић 7), Ћирић 7 (Васојевић), Стричевић 7, Таглиавиа 7.

ГРАНИЧАР: Ракић 6, Вулетић 6, Јовановић 6 (Живковић 6), Митровић 7, Сушић 7, Дејан Печеница 6, Дарко Печеница 6 (Ристић 7), Бојанић 6, Шојић 6 (Стефановић 6), Вукадиновић 6, Н. Симић 7.

Коначно су и Ирижани одиграли праву првенствену утакмицу, и надиграли борбене госте из Кузмина. Коначан резултат не говори све. Домаћини су заслужили још  убедљивију победу. Али, гостујућа одбрана је имала много среће.

И. Таглиавиа

Слога (В) - Партизан 2:1 (1:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Добић у 35. и  Н. Марковић у 85. Дамњановић у 60. за Слогу, минуту за Партизан.Жути картони: Поповић (Слога), Бабић, Богићевић, Пајић (Партизан).

СЛОГА: Цветковић 7, Глувић 7, Поповић 7 (Батањски), Мирковић 7, Кордолуп 7, Салкунић 7 (Станић 7), Достанић 7, Јоргић 7, Милекшић 7 (Василић), Пејчиновић 8 (Н. Марковић 8), Добић 7 (Илић).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Конц 7, Бабић 7, Зејић 7, Марковић 7, Боигићевић 7, Гавриловић 7, Ђуровић 7, Пајић 7 (Г. Радовић 7), Јањић 7 (Петаковић), Дамњановић 7 (Петровић 7).

Добра, борбена и права првенствена утакмица. Домаћи су повели. Достанић је извео слободан ударац лопта је високо летела у казнени простор гостију Добић је био највиши у букету играча и главом скренуо лопту у небрањени део мреже. У наставку, гости су искористили слабости у одбрани домаћих. И Дамњановић је лако поравнао резултат. Али, џокер домаћих, Н. Марковић,је решио меч. Одбијену лопту од одбране гостију, сачекао је на 20 метара и само је ефектно вратио у мрежу.

А. Васић

Резултати:

ДЕЧ: Сремац - Подриње 0:1, ОГАР: Шумар - Будућост 0:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Сремац (В) 3:0, МАРТИНЦИ: Борац - Срем (СМ) 0:8, БЕШКА: Хајдук - Хајдук (В) 1:1, ИРИГ: Раднички - Граничар (К) 2:0, ВОГАЊ: Слога - Партизан 2:1, МАНЂЕЛОС: Фушкогорац - Напредак 3:1.