СРЕМСКА ЛИГА: Бољи и са десеторицом

Напредак (П) - Железничар 0:2 (0:0)
fudbal lopta pix

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија Митровић (Рума).Стрелци: Вучковић у 48. и Каурин у 69. минуту. Жути картони: Грбић (Напредак), Боснић, Ракар (Железничар).Црвени картон: Боснић (Железничар).

НАПРЕДАК: Николић 7, Радовановић 7, Пољак 7 (Опачић 7), Миросављевић 7, Јакшић 7, Грбић 7, Тодоровић 7, Кочијашевић 7, Ивковић 7 (Живић 7), Н. Јовановић 7 (М. Јовановић 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 7 (Благојевић 7), Боснић 5, Нинић 7, Бранковић 7, Вучковић 8 (Митровић 7), Ђуричић 7 (Ракар 7), Соколовић 7 (Плећаш 7), Мандић 7, Каурин 8, Блануша 7, Дубајић 7.

Већ у 15. минуту гости су остали са десет играча. Због приговора Боснић је добио прво жути, а потом и црвени картон. И поред тога Инђијци се ниси предали, напротив, чак су на крају и заслужено славили. У наставку, чак су постигли и два лепа гола. Вучковић је погодио мрежу с 25 метара по земљи, а Каурин је изиграо целу одбрану домаћина, после  контре, и онда само ћушнуо лопту у небрањени део мреже.

Б. Петровић

Борац (М) - Борац (К) 4:1 (1:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Бојанић у 34. (из пенала), Бијелић у 47, Т. Вулетић у 50. и Дамјановић у 52. за домаће, а Д. Самарyић у 41. минуту за госте.

БОРАЦ (М): Јандрић 8, Радуловић 8 (Матић), Т. Вулетић 8, Стајчић 7, Марицки –(Божић 7), Бијелић 8, Бојанић 8, М. Вулетић 8, Дамјановић 9, Шумарски 8, Шарчевић 7 (Опарушић 8).

БОРАЦ (К): Стјепановић, 8, М. Самарyић 6, Стојковић 6, Фриц 6, В. Матић 7 (Марковић 6), Д. Самарyић 8, Мирковић 6, П. Илић 6, Петковић 6 (Н. Самарyић 6), Савић 7, Кулачанин 6.

Виђена је добра утакмица.Прво су домаћини имали две добре прилике да дођу у вођство, а затим и гости. Онда Стјепановић, голман гостију, касни у интервенцији и непотребно прави пенал.А, Бојанић је сигуран са беле тачке. Ипак гости су успевели да поравнају резултат. Одмах у наставку, Бјелић је постигао гол за домаће. Уследио је центаршут Радуловића, а Т. Вулетић је на другој стативи остао непокривен. И коначан резултат поставио је Дамјановић.

П. Матић

Раднички (И) - Сремац (Деч) 1:0 (0:0)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија Блажон (Рума). Стрелац: Пузић у 80. минуту. Жути картони: Дучић, Пузић (Раднички).Црвени картон: Поповић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Н. Савић 8, Кљајић 7, Николић 7, Дучић 7, Радосављевић 8, Марковић 7 (Бикић 7), Шевић 7, Д. Митровић 7, Поповић 6, Пузић 8, Стојчић 7 (М. Митровић 7).

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Стојковић 6, Недељковић 7, Милић 6, П. Мајсторовић 7 (Живановић 6), Кресојевић 6 (Симић 6), Јуришић 7 (Свилар), Стојчевић 7, Радивојевић 7, Марчета 7, Јанковић 6.

Ирижани су забележили сигурну победу. Били су бољи ривал и  имали су мноштво шанси, гости свега две. Подбацили су и у борбености која их је у последње време красила.

С. Писаревић

Слога (В) - Сремац (В) 2:4 (2:1)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Пејаковић (Чалма).Стрелци: Илић у 24. и Станић у 27. за Слогу, а Павковић у 18, Коларов у 55, Глигоријевић у 76. и Антунов у 90. минуту за Сремац. Жути картони: С. Ранков, Антунов, Грујић (Сремац).

СЛОГА: Ерцег, Путица, Станковић, Јовановић, Симњановски (Јерковић), Достанић (Н. Марковић), Илић (Трубић), Станић, Јоргић, Д. Митровић, Лазић.

СРЕМАЦ: Бошковић, С. Ранков, Инђић, Делић, Цвијановић, Кујунџић (Грујин), Павковић (Богуновић), Рудан (Б. Ранков), Коларов, Лошић (Антунов), Глигоријевић.

Домаћин је контролисао скоро цело прво полувреме, иако су гости први повели, преокрет су направили Илић и Станић. Али, у наставку гости из Војке, кренули су много ангажованије, а плод такве игре је три гола у мрежи поузаног Ерцега. По ономе што су гости показали у другом полувремену заслужили су да славе.

Г. Васић

Фрушкогорац - Хајдук (Б) 1:3 (0:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: М. Трнић у 68. за Фрушкогорац, а Ковачевић у 15, Грабић у 57. (аутогол) и Караћ у 85. минуту за Хајдук.Жути картони: Н. Трнић, Ивановић (Фрушкогорац), Рибар (Хајдук).

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 6, Жижић 6 (И. Ђорић 6), Ивановић 6, М. Трнић 6, Грабић 6, Н. Трнић 6, Ж. Ђорић 6, Панић 6, Ристић 6 (Бојанић 6), Н. Симић 6, Ђуричић 6.

ХАЈДУК: Калајџић 7, Чича 7, Добријевић 7, Милосављевић 7, Бајић 7 (Петровић 7), Рибар 7, Радаковић 7, Караћ 7, Ковачевић 7, Лаврек 7, Суботин 7.

Гости из Бешке били су бољи ривал, али ни домаћини нису играли слаб фудбал. У Манђелосу је победио спретнији и много срећнији тим. Ковачевић је довео госте у вођство.Лопту одбијену на 30 метара је дочекао и онако из прве је прецизним шутем закуцао у домаћу мрежу. Грабић је, аутоголом, удвосручио вођство гостију. После центаршута гостију, он је неспретно, покушавајући да је избије лопту у поље, спровео у сопствену мрежу. Потом су домаћини  успели да смање резултат. М. Трнић је са 16 метара погодио мрежу. .И, када је све мирисало на изједначење, гости су извели брзу акцију и Караћ је преварио одбрану домаћина и постигао гол.

В. Цвијетић

Партизан - Јадран 3:1 (2:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: М. Малиновић у 22.и Пајић у 27. и 66. за Партизан, а Драгојевић у 81. минуту за Јадран. Жути картони: Богичевић, Пајић, Петровић (Партизан), Кривокућа (Јадран).Црвени картон: Драгојевић (Јадран).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Конц 7, Марковић 7, Богичевић 7 (С. Млађеновић 7), Јовичић 7, Петровић 8, М. Малиновић 8, Г. Радовић 7 (М. Радовић 7), Матијевић 7, Пајић 9, П. Млађеновић 7.

ЈАДРАН: Травица 6, Грковић 6, Пејић 6, Георгијев 7, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 7 (Кривокућа 7), Драгојевић 7, Пекић 7 (Крстић 6), Комненовић 7 (Наглић 7), Вуколић 7, Спаловић 6.

Већ на почетку сусрета Витојевчани су имали три велике прилике да поведу. Ипак, нешто касније те промашаје својих саиграча исправили головина М. Малиновић и Пајић. И у наставку, домаћини су били бољи. Онда се Пајић уписао још једном у листу стрелаца и тако решио  питање око победника.

Н. Новаковић

Сремац (Добринци)-Љуково 1:4 (0:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Грујић у 79. за Сремац, а Играчев у 30, 72. и 76. и Булат у 89. минуту за Љуково.Жути картони: Матић, Стошић, Ласковић (Сремац), Опачић (Љуково).

СРЕМАЦ: Матић 7, Грујић 7, Шолак 6, Стошић 6 (Вукајловић 6), Петровић 7, Ераковић 6 (Ласковић 6), Р. Ашћерић 7 (Латковић 6), Башић 7, Чубрило 6, Провиђало 7, Лазаревић 7.

ЉУКОВО: Опачић 7 (Грковић 7), Стевић 8, Стојанац 8, Радић 7 (Панић 7), Играч 7 (Поповић 7), Булат 8, Играчев 9, Макарић 7, Узелац 7, Милановић 7 (Рајачић 7), Катић 7.    Играчи Љукова, доминирали су целу утакмицу, а посебно у другом полувремену.Живан Играчев био је неухватљив за домаћу одбрану.Постигао је три гола.

Д. Радовац

Словен - Подриње 2:0 (1:0)

РУМА: Игралише Словена, гледалаца 150, судија Д. Петровић (Шид).Стрелац: Маслић у 5. и 63. минуту.Жути картони: Јовановић (Словен), Стевић (Подриње).

СЛОВЕН: Јокић 7, Маловић 7, Вукмановић 7, Пузић 7, Маслић 8, Стоисављевић 7, Ступар 7 (Кондић 7), Кордолуп 7, Марин 7 (Вукелић 7), Видовић 8, Јовановић 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Туцаковић 7, Радовановић 7, Теодоровић 7, Ђурђевић 7, Ераковић 7 (Јаковљевић), Стевић 7, мијаиловић 7, Савић 7, Арсеновић 7, Павловић 7.

Поново добро издање Румљана. Гости су покушали да нешто више учине, али је одбрана домаћих  била на месту. Када је неухватљиви Маслић постигао и други гол, у наставку игре, гости су се предали.    Г. Сучевић

ДОБРИНЦИ: Сремац - Љуково 1:4, РУМА: Словен - Подриње 2:0, МАРТИНЦИ: Борац - Борац (К) 4:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Јадран 3:1, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Хајдук (Б) 1:3, ИРИГ: Раднички - Сремац (Деч) 1:0, ВОГАЊ: Слога - Сремац (В) 2:4, ПОПИНЦИ: Напредак - Железничар 0:2.

1. Словен  14     12     2      0                  39:7     38

2. Железничар14       10     2      2          37:10    32

3. Хајдук (Б)      14     9      2      3          30:15    29

4. Јадран   14     8      3      3                  35:19    27

5. Слога (В)       14     7      2      5          24:19    23

6. Партизан       14     6      2      6          22:20    20

7. Сремац (Деч) 14     6      1      7          18:17    19

8. Борац (М)      14     6      1      7          22:27    19