Сремска лига: Домаћину поништен гол

Борац (К) - Слобода 0:0
buducnost salas nocajski

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Жути картони: Мирковић (Борац), Ђуричић, Ашћерић, Ранђеловић (Слобода).

БОРАЦ: М. Илић 8, Б. Самарџић 7, Милутиновић 7 (М. Матић 7), В. Матић 7, Вукосављевић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 7 (Аћимовић), Пјевац 8, Вујаклија 7, Нинковић 8, Ручнов 7 (Д. Илић).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Јерковић 7 (Радошевић), В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 6 (Јанковић 7), Ашћерић 6 (Мркајић), Кубуровић 7, Ранђеловић 7, Јеж 7, Драгојевић 6.

И поред тога што није било голова обе екипе су  приказале леп и допадљив фудбал. Био је то прави дерби кола. Али, на крају многобројни гледаоци нису задовољно напустили стадион Борца. Посебно то важи за домаће навијаче, јер су сматрали да је Борац у оштећен у 70. минуту када је Далибор Самарџић постигао регуларан гол. Чак четворица противничких играча заједно са голманом Радосављевићем је погрешило. Лопте се докопао Самарџић и послао лопту у празну мрежу. Онда је главни судија поништио гол. У првом полувремену судија Ранисавић досудио непостојећи пенал за госте. Голман домаћих М. Илић је зауставио лопту на самој гол линији. Јерковић је потом извео траљаво најстрожу казну, па је голман Борца М. Илић ухватио живу лопту. Најбољи појединац сусрета био је Марко Пјевац.

З. Перић

Полет - Доњи Петровци 2:0 (0:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 120, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Поповић у 77. и Делибос у 86. минуту. Жути картон: Делибос (Полет).

ПОЛЕТ: Грковић 7, Поповић 8, Пољак 8, Пејовић 8, Кнежевић 9, Бркић 8, Иваниш 8 (Срјемац 7), Инђић 7, Јовић 7 (Калезић 8), Р. Кесић 8 (Ковачевић 7), Делибос 9.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 6,Путица 6, Сремчевић 7, Ружичић 6, Вукајловић 6, Ољач 7, Тодоровић 6, Чворков 6, Најић 7, Бомештар 7 (Дамјановић), Јованповић 6 (Јањуз).

Домаћини су игрли добро у току целог меча. Гледаоци су могли да виде изванредне голове Милоша Поповића. И Бранислав Делибос је био стрелац после повртане лопте коју су избили гостујућу играчи после центаршута. Делибос је дочекао лопту на 16 метара и онако из прве је само вратио у мрежу поред изненађеног голмана Башића.

Б. Рађеновић

Будућност - ПСК Путинци 4:1 (2:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 100, судија Бањанин (Моровић). Стрелци: Рокса у 9. и 45, Јанковић у 82. и Опарушић у 90. за Будућност, Видаковић у 14. минуту за ПСК Путинце. Жути картони: Недимовић, Божић, Кнежевић (ПСК Путинци).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Ђорђић 7, Марјановић 7, Грујић 7, Радосављевић 7, Јанковић 8, Рокса 9, Симовљевић 7 (Сретеновић 7), Петровић 7,  Симеуновић 7 (Станић 7), Опарушић 8 (Величковић 7).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 8, Квочка 6, Кнежевић 6, Пешељ 6, Алимпић 6, Видаковић 7, Адамовић 6, Недимовић 6, Божић 6, Г. Васиљевић 6 (Вуковић), Катић 6 (С. Васиљевић).

Домаћини су били бољи ривал током целог сусрета. Да су домаћи стрелци били мало прецизнији гости из Путинаца засигурно би претрпели још тежи пораз.

М. Симић

Јадран - Граничар (А) 2:0 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 300, судија Мишкулин (Рума). Стрелац: Рајић у 48.и 75. минуту. Жути картон: Марковић (Јадран).

ЈАДРАН: Чавић 7, Булатовић 7, Бајић 7, Ј. Којчиновић 7, Милаковић 7, Рајић 8 (М. Којчиновић), Пекић 7, Радић 7 (Бошњаковић), Марковић 8, Бранковић 7, Шестовић 7 (Жежељ 7).

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Н. Миљеновић 6, Скакавац 7, Симић 6, Бојанић 6, Старчевић 6 (М. Миљеновић 6), Андришка 7, М. Миљановић 6, Кнежевић 6, Кончар 6 (Нешковић 6), Кулачанин 6.

Ривали су одиграли лепу и борбену утакмицу. У којој су домаћини имали сталну иницијативу. Гости из Адашеваца орјентисали су се на сталну одбрану свог гола. Ипак на крају су два пута и поклекли. Биле су довољне две асистенције марљивог Марковића, па су многобројни гледаоци могли да виде два изванредна гола Рајића. Све у свему играчи Јадрана су одиграли сигурно и резултат није тако ни изостао.

И. Маленчић

Купиново - Партизан 0:3 (0:1)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 50, судија Петровић (Шид). Стрелци: В. Петровић у 11.и 80. (из пенала) и Пајић у 57. минуту. Жути картони: Марјановић, Наумов (Купиново), Трипић (Партизан).

КУПИНОВО: Вукашиновић 7, Гавриловић 7, Стајкић 7, Ђуричић 7 (Јовановић), Марјановић 7, Балог 7, Лукач 7, Бошковић 7 (Васић), Наумов 6, Јефтић 7 (Маџаревић), Грујичић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Петковић 8, Трипић 8, Трумић 8, З. Јовановић 8, С. Јовановић 8 (Милић), Алексић 8, Пајић 8 (Томљановић), В. Петровић 9, Ђуровић 8, М. Радовић 8 (Милетић).

Играо се добар фудбал уз доста шанси за госте, који су до краја искористли само три. Штета, фаворизовани гости су најављивали још убедљивију победу. Мада су се домаћини баш борили за сваку лопту и за што часнији пораз.

Ж. Лукач

Борац (М) - Љуково 1:1 (0:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија Блажон (Рума). Стрелци: Јовелић у 72. (из пенала) за Борац, Чучковић у 58. минуту за Љуково. Жути картони: Грковић, Томшић (Борац), Грковић, Трипковић, Марковић (Љуково).

БОРАЦ: Кљајић 8, Копрић, Жегарац 7, Дамјановић 7, Зорановић 8, Тодоровић 7 (Јовелић 7), Ковачевић 7 (Ерић), Вукадиновић 6, Василић 6, Вулетић 6, Томшић 7 (Џакић 7).

ЉУКОВО: Милошевић 7, Грковић 7, Блануша 7, Бошковић 7 (Бјељац), Георгијев 7, Узелац 7, Ковачевић 7, Стојановић 7 (Вученовић), Макарић 7 (Арсић), Трипковић 8, Чучковић 8.

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су се ривали поштено борили. Гости су у првом полувремену изненадили борбеном игром против фаворизованог домаћина који је поред неколико шанси промашо и пенал. У 25. минуту голман гостију Милошевић је одбранио Василићу шут са беле тачке.

У наставку Љуковчани су успели да постигну гол и тако казне промашаје домаћина у првом полувремену. Одлични голман Кљајић је био немоћан. Онда су гости поново скривили најстрожу казну. Грковић је играо лопту руком у свом казненом простору. Јовелић је био сигуран извођач пенала. До краја меча Мартичани су пропустили две изгледне прилике за гол а гости једну.

З. Крстић

Рудар - Железничар 0:1 (0:0)

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелац: Јуришић у 68. минуту (из пенала). Жути картони: Д. Пудар, М. Пудар, Стојчић, Дејић (Рудар), Марјановић, Катарић, Димитријевић, Јуришић (Железничар).

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Д. Крстић 7 (Д. Пудар 7), М. Пудар 7, Јовановић 7, Сантрач 7, Новаковић 7 (Поповић 7), Стојчић 7, Марковић 7, Пожарев 7, Достанић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Димитријевић 7, Ракар 7, Катарић 7, Марјановић 7, Костић 7, Мрђа 7 (Јакшић 7), Јуришић 7, Лукић 7, Андреата 7, Павловић 7.

У Врднику се играо добар фудбал. Да је било голова из игре утисак о утакмици био би још бољи. Било је шанси на обе стране, али су голмани Савић и Милиновић били на висини задатка. Посебно чувар мреже домаћих Савић, који је укротио неколико јаких шутева гостију. Гости су славили заслужено из оправдано досуђеног пенала који је скривио Дејић несмотреним стартом.

Н. Девић

Напредак (П) - Словен  2:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија Тодоровић (Инђија). Стрелци: Миленко Јованоић у 23. и Ивковић у 83. минуту. Жути картони: С. М. Јовановић, Сремац, Тица, Кљајић, Врачев (Напредак), Недић, Бошковић (Словен).

НАПРЕДАК: Николић 7, С. М. Јовановић 7, Ђилас 7, Кљајић 7, Миленко Јовановић 8, Ивковић 8, Сремац 8, Јанковић 8, Пазарски 8, Василић 7 (Тица), Врачев 8 (Ерцег 7).

СЛОВЕН: Дер 6, Лукић 6, Драгичевић 6, Топић 6, Станић 6, Батањски 6, Малић 6 (Бошковић), Адамовић 6, Ђорђевић 6 (Селаковић), Кљајић 6, Недић 6.

Попинчани су дошли до очекиване победе, али тешком муком. Искусни гости из Руме у првом полувремену су играли на брзе контре, али домаћини су успели да сваки такав покушај гостију одмах прекину. Домаћини су повели тек средином полувремена када је Миленко Јовановић био бржи од гостујуће одбране. У другом полувремену у игру је ушао ветеран Миодраг Ерцег. Убрзо је искористио контранапад, а онда упослио Ивковића, који је постигао други гол за Попинчане.

С. Трбојевић

МАРТИНЦИ: Борац - Љуково 1:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Словен 2:0, КЛЕНАК: Борац - Слобода 0:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - ПСК Путинци 4:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Граничар (А) 2:0, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Доњи Петровци 2:0, КУПИНОВО: Купиново - Партизан 0:3, ВРДНИК: Рудар -Железничар 0:1.

1. Слобода           16     12     2      2      30:11        38

2. Железничар      16     11     4      1      36:6  37

3. Јадран               16     12     1      3      33:15        37

4. Партизан           16     11     2      3      48:12        35

5. ПСК Путин.       16     10     2      4      27:22        32

6. Будућност         16     9      1      6      45:20        28

7. Д. Петровци      16     7      2      7      26:32        23

8. Полет                16     6      3      7      28:23        21