Сремска лига: Гости бункером до бода

Гости су се од првог минута определили за одбрану свог гола. Имали су Шиђани чак три зицер шансе, у неколико првих минута игре, али домаћи стрелци се потпуно обрукали.
Приватна архива/Радост Попинчана после поготка

Раднички (Ш) - Борац (К) 1:1 (0:1)

ШИД: Стадион Радничког, судија Поповић (Шуљам).Стрелци: Шуша у 58. за Раднички, Д. Самарџић у 25. минуту за Борац.Жути картони: Б. Самарџић, В. Матић, Пјевац (Борац).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Павловић, Стојшић, Шуша, Војновић, Добријевић (Сарић), Грумић (Влаисављевић), Суботић, Алексић, Старовлас.

БОРАЦ: Илић, Аћимовић, Радишић (Мирковић),В. Матић, Д. Самарџић, Пјевац, Вукосављевић, Б. Самарџић, Д. Матић (М. Самарџић), Пештерац, Стојковић.

Али, зато их је стигла казна.После добре и организоване контре гости су реко Д. Самарџића су повели. Водили су све до 58. минута када је Шуша из слободног удраца с 25 метара изједначио резултат.Домаћи су до краја нападали, али нису успели да матирају голмана Илића.

Д. Крмар

Сремац (Д) - Словен 0:4 (0:1)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Граовац (Рума). Стрелци: Кондић у 19, Топић у 51, Стоисављевић у 77. и Бранковић у 90. минуту. Жути картони: Балабан, Р. Ашћерић (Сремац), Мандић, Иванковић (Словен).

СРЕМАЦ: Станисављевић 6, Путица 7, Митровић 7 (В. Кордолуп 6), Вукајловић 7, Р. Ашћерић 7 (Балабан), Јеж 7 (Вучковић 7), Н. Кордолуп 7, Видаков 7, Лазић 7, Павловић 7, А. Наглић 7.

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Мандић 8, Јовић 8, Калајџић 7, Адамовић 7, Топић 7, Адамовић 7, јовановић 7, Маслић 8 (Петковић), Стоисављевић 8 (Бранковић 7), Иванковић 7 (Сремчевић 7), Кондић 7 (Батало).

Било је у овом мечу доста прилика за домаћине али нису постгли ни почасни гол. Румљани су зато то све казнили, и сваку своју шансу искористили и остварили убедљиву победу.

П. Радовац

Доњи Срем - Борац (М) 3:0 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Шљепица (Стари Бановци).Стрелци: Марковић у 70, Живановић у 75. и Рајић у 86. минуту. Жути картони: Новић (Доњи Срем), Кљајић, Лазић (Борац).

ДОЊИ СРЕМ: М. Митровић (Јелача), С. Радосављевић, Д. Радосављевић, Цураковић, Кривокућа, Живановић, Марковић, Вукмановић (Рајић), Јуришић (Радовановић), Радивојевић (В. Љубојевић).

БОРАЦ: Јандрић, Т. Вулетић, Стајачић, Марицки, Ненадиовић, Кљајић, М. Вулетић (Шојић), Пријић (Божић), Шарчевић, Марјановић (Лазић), Ђилас.

Тек после првог полувремена, домаћи играчи кренули су много ангажованије, против добро физички припремљених гостију из Мартинаца.Чак је и домаћи голман Јелача, спасао своју мрежу, када се нашао са гостујућим нападачем очи у очи .После тога гости су пали, а домаћини су успели да постигну само три гола, и остваре значајну победу у борби за сам врх табеле.

М. Гмизић

Напредак (П) - Љуково 3:2 (2:1)

ПОПИНЦИ: Игфралиште Напретка, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Тодоровић у 25. (из пенала) и 41. и Ружићић у 49. за Напредак, Љубинковић у 21. и Стојанац у 51. минуту (из пенала) за Љуково. Жути картони: Вукин, Ружичић (Напредак), Мркела, Узелац (Љуково). Црвени картон: Николић (Љуково).

НАПРЕДАК: Николић 8, Кочијашевић 8 (Лазић), Рагастовац 8,5, Јовановић 8, Савковић 8, Митровић 7,5 (Ђурић), Тодоровић 9 (Евђенић), Врачев 8, Ружичић 9, Пољак 8,5.

ЉУКОВО: Л. Грковић 7,5, С. Грковић 7,5, Маљковић 7, Стојанац 7,5, Николић 7, Узелац 7, Милановић 7, Мркела 7,5, Чучковић 8 (Лукач), Дубајић 7,5 (Булат), Љубинковић 7,5 (Јанковић).

Попинчани су пружили одличну прартију, против доста незгодних и борбених гостију из Љукова, посебно у фази напада. Играчи Напретка су ипак више нападали, уз то пропустили низ шанси, али на крају заслужено славили. А, гости могу на крају и задовољни што су изгубили са само 3:2.

Б. Петровић

Рудар - Митрос 2:2 (0:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Блажон (Рума).Стрелци: Тривунчић у 49. и Мајкић у 64. за Рудар, Ковачевић у 61. и Малиновић у 82. минуту (из пенала) за Митрос.Жути картони: Нинковић, Мајкић (Рудар), Сремац (Митрос).Црвени картон: Бабић (Митрос).

РУДАР: Милановић 5, Дејић 7, Нинковић 7, Милан Лужајић 7, Мајкић 8, Гербец 8, Зајутро 7, Гаврић 7,   Милош Лужајић 7 (Гравара 7), Даничић 7, Тривунчић 8.

МИТРОС: Дудић 7, Бабић 6, Симић 7 (Мађаровски), Грбић 7, Малиновић 7, Боровац 6, Милошевић 7 (Ковачевић 7), Трубић 7, Цвијановић 7, Сремац 7, Симјановски 7.

У Врднику се играло растрзано и смушено.Ипак, домаћини су били бољи ривал. Два пута су водили, али две слабе и почетничке интервенције голмана Милановића, одузелу су победу домаћину.

И. Сретић

Партизан - ЛСК 1:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Петровић (Шид). Стрелац: Г. Радовић у 80. минуту.Жути картони: Драгишић, Рибић (ЛСК).Црвени картон: Гршић (ЛСК).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 6 (Ђуровић 7), Вељко Петровић 7,5, М. Радовић 7, Владимир Петровић 7, Г. Радовић 8,5, Босиљков 6,5 (Денић 6), Мирковић 7, Гачић 7, Матијевић 7, Добић 6.

ЛСК: Теодоровић 7,5, Шеик 6, Н. Дронић 6, Савић 7, Половина 8, Босанчић 6 (Морак 6), Тодоровић 7 (Милићевић 6),  Драгишић 6, Бојић -(Дринић 6), Рибић 6,5, Гршић 5.

Била је то чврста и борбена утакмица.Са веома мало шанси. Једини погодак постигао је Горан Радовић који је преварио готово комплетну одбрану гостију, а потом, рутински са неких седам метара лако матирао одличног голмана Теодоровића.

В. Новаковић

Слога (В) - Хајдук (Б) 1:0 (1:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Тодић (Врдник).Стрелац: Лошић у 21. минуту. Жути картони: Јоргић, Јерковић, Лазић (Слога), Грујичић, Милосављевић (Хајдук).

СЛОГА: Ерцег, Матић (Петровић), Јовановић, Јандрић, Лошић, Н. Марковић, Достанић (Драгичевић), Станић (Д. Марковић), Јоргић (Пуповац), Јерковић (Мијатовић).

ХАЈДУК: Ралић, Поповић, Чича, Катић, Грујичић, Стојановић (Милосављевић), Иваниш, Д. Ковачевић, Георгијев (Недимовић), Караћ, Крстић (Ђорђевић).

Играчи Слоге надиграли су борбене госте из Бешке, али, славили су само минимално.И то голом Лошића из шута са око 12 метара. Домаћини су промашили чак седам зицера. Тако гости могу бити презадовољни коначним резултатом.

Г. Васић

БСК - Хајдук (В) 3:1 (1:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Скорупан у 22. и 82.и Драгојевић у 87.за БСК, а Грујић у 25. минуту за Хајдук. Жути картон: Јовановић (Хајдук).

БСК: Сакан 7, Т. Племић 7, Мрвичин 7 (Зељковић), Д. Лакетић 7, У. Племић 7 (Драгојевић 7), Скорупан 8, Д. Лукић 7, Цвјетић 7 (Бакић), Митровић 7 (Смајловић), Ж. Ћирић 7, Б. Ћирић 7.

ХАЈДУК: Јовановић 6, Сарић 6, Марковић 6, Радовановић 6, Бакајлић 6, Тодоровић 6 (Личанин), Њежић 6 (Дамјановић), Ветеха 6 (Петаковић), Грујичић 6, Томшић 6 (Петровић), Перић 6.

У првом полувремену гости су пржили снажан отпор и на полувреме се отишло са ремијем. Ипак, домаћини су на крају очекивано и славили. И то су остварили у одличној игри. Мада се не може да оспорити да су и гости играли добро, напротив они су улепшали лепу фудбалску представу.

М. Илић

Железничар - ПСК Путинци 3:1 (2:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Тошић (Стара Пазова).Стрелци: Мандић у 20, Плећаш у 40. и Димитријевић у 89. (из пенала) за Железничар, а Јовановић у 48. минуту за ПСК Путинце. Жути картони: Димитријевић, Соколовић (Железничар), Милошевић, Зељуг, Јовановић (ПСК Путинци).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7,5, Ракар 7,5, Соколовић 7, Плећаш 7,5, Ж. Митровић 8, Зорић 7, Мандић 7,5, Дубајић 7,5 (Прица 6,5), Денић 7 (Тркуља 7), Ковачевић 7, Димитријевић 7,5.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Кљајић 7, Зељуг 7,5, Цветиновић 8, Глигоријевић 7, Видаковић 7,5 (Инђић 6,5), Малбаша 7, Дукић 7, Јовановић 7, Зељко 7 (Павковић), Стјепановић 7.

Домаћини су стално нападали .Створили су низ шанси. А, постигли само три гола. Мандић је повратну лопту само вратио у мрежу Путинчана.

Плећаш је искористио изврстан центаршут, а Димитријевић је био сигиуран из најстроже казне. Гости су постигли гол, преко Јовановића, који је искористио смушеност у домаћој одбрани.

И. Ђумић

Резултати:

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Борац (М) 3:0, БЕШЕНОВО: БСК - Хајдук (В)3:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Љуково 3:2, ВОГАЊ: Слога - Хајдук (Б) 1:0, ШИД: Раднички - Борац (К) 1:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - ЛСК 1:0, БЕШКА: Железничар - ПСК Путинци 3:1, ВРДНИК: Рудар - Митрос 2:2, ДОБРИНЦИ: Сремац - Словен 0:4.