Сремска лига: Ирижани искористили грешку домаћих

Гости су искористили грешку домаће одбране. После идеалног центаршута, Марковић је био највиши у скоку, и главом лопту само скренуо у мрежу.
Екипа Радничког из Ирига

Љуково - Раднички (И) 0:1 (0:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума).Стрелац: Марковић у 89. минуту.

ЉУКОВО: Опачић, Стевић, Поповић, Панић, Тодоровић, Булат, Играчев, Милановић, Матић, Играч, Мазињанин.

РАДНИЧКИ: Н. Савић, Кљајић, Николић, М. Стоилковић, Бузаш, Марковић, Шевић, Пузић, Радосављевић, Дучић, Стајчић.

Иначе, у току утакмице било је доста шанси на обе стране, само су стрелци били мало непрецизни.

Н. Тркуља

Борац (М) - Партизан 2:0 (2:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија Петровић (Шид). Стрелци: Т. Вулетић у 12. и Давидовић у 17.минуту.Жути картони: Радуловић, Марицки, Божић, Бијелић, Шарчевић (Борац), Богичевић (Партизан).

БОРАЦ: Јандрић 8, Радуловић 8, Т. Вулетић 8,5, Стајчић 8, Божић 8 (Паунић 8), Марицки 8, Бијелић 8, (Опарушић 8), М. Вулетић 8 (Бојанић 8), Шумарски 8, Шарчевић 8 (Лазић 8), Давидовић 8 (Филиповић).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7 (Мршић 7), Мирковић 7, Марковић 7, Богичевић 7, Павловић 7, Јовичић 7, Петровић 7, Марко Малиновић 7 (М. Радовић 7), Пајић 7, П. Млађеновић 7 (Вишацки), Јован Малиновић 7 (С. Млађеновић).

Мартичани су заслужили и убедљивију победу. Први гол постигао је Т. Вулетић после добре акције, он је само дочекао лопту испред гола гостију и лако је убацио у мрежу. А, Давидовић је лобовао голмана гостију са више од 25 метара.

П. Матић

Јадран-Железничар 0:3 (0:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Граовац (Рума).Стрелци: Димитријевић у 30. (из пенала), Лукач у 34. и Ђуричић у 83. минуту. Жути картони: Карна (Јадран), Пећанац (Железничар).

ЈАДРАН: Травица 7, Грковић 7, Пејић 7, Георгијев 7 (Шестовић 7), Вуколић 7 (Ј. Којчиновић 7), Спаловић 7, Карна 7, Наглић 7, Комненовић 7, Пекић 7, Марковић 8 (Кривокућа 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Боснић 8, Нинић 8, Пећанац 8, Бранковић 8, Вучковић 8 (Митровић 8), Ђуричић 8, Каурин 8 (Блануша 8), Димитријевић 8 (Ракар), Дубајић 8 (Љубинковић), Лукач 8.

Гости допутовали само са намером да освоје сва три бода. И били су и бољи за та три постигнута гола. Ненамеран старт Пећанца, донео је Марковићу сломљену руку, тако су домаћи играчи остали без најбољег појединца на дужи период.

И. Маленчић

Подриње - Слога (В) 2:0 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 150, судија Ипач (Марадик).Стрелци: Павловић у 48. и Тодоровић у 53. минуту.Жути картони: Теодоровић, Ђурђевић, Арсеновић, Туцаковић (Подриње), Илић, Симњановски, Д. Марковић, Милановић (Слога).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 7 (Јаковљвић 7), Павловић 7, Ђурђевић 7 (Ераковић 7), Тодоровић 7 (Маглинци), Стевић 7, Мијаиловић 7, Туцаковић 7 (Симић), Ивић 7.

СЛОГА: Ерцег 6, Станковић 6, Јоановић 6, Симњановски 6, Јерковић 7, Достанић 6, Илић 6 (Милановић), Станић 6, Јоргић 6 (Глумчевић), Д. Марковић 6 (Н. Марковић), Лазић 6 (Тубић).

Ривали су одиграли одлично целу утакмицу. Било је доста шанси на обе стране. Већ у 15. секунди Стевић је прошао све препреке у гостујућој одбрани, потом је додао лопту Ђурђевићу који је био сам испред голмана Ерцега, али није успео да га матира. Ђурђевић још једном покушао да изненади Ерцега, али лоб ударац је био за мало неуспешан.

У наставку домаћини су постигли два брза гола. Мијаиловић је припремио прилику Павловићу, који је погодио мрежу, а затим Теодоровић је асистирао Тодоровићу и то је било сигиурних 2:0. До краја утакмице, гости се нису предавали, али домаћи стрелци и поред многих прилика нису успели ни једну да искористе.

Л. Крсмановић

Борац (К) - Напредак (П) 0:3 (0:2)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Митровић (Рума).Стрелци: Грбић у 35. и Јакшић у 38.и 73. (из пенала) минуту ..

БОРАЦ:  Стјепановић, Д. Матић (Стојковић), Фриц, П. Илић, Б. Самарџић, Радишић, В. Матић (Јовић), Д. Самарyић, Савић, Петковић (М. Самарџић), Мирковић.

НАПРЕДАК: Николић, Кочијашевић, Зорановић, Миросављевић, Пољак, Сремац, Јакшић, Тодоровић, Вукин, Ђурић (Васић), Грбић (И. Јовановић), Н. Јовановић (Ћалић).

Попинчани су славили заслужено. Били су бољи ривал у току целе утакмице.,  пропустили су још неколико изврсних прилика. Све је било завршено још у првом полувремену када су гости водили са недостижних 2:0.Домаћи стрелци су све своје шансе промашили, и оне најидеалније па висок пораз се није могао никако избећи.

З. Перић

Сремац (Доб.)-Сремац (Деч) 0:1 (0:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: П. Мајсторовић у 60. минуту.

СРЕМАЦ (ДОБ.): Милановић, Латковић, Митровић, Младеновић, Стошић, Вукајловић, Башић, Тадић, Грујић, Ераковић, Петровић, Провиђало, Лазаревић.

СРЕМАЦ (ДЕЧ): Шљукић, М. Мајсторовић, В. Петровић, Стојковић, Мијатовић, П. Мајсторовић, Радошевић, Радојчић (Радивојевић), Стојчевић (Милан Марчета), Јанковић, Шаћири.  Дечани, су славили заслужено, били су бољи ривал у већем делу сусрета.

Д. Радовац

Хајдук (Б) - Сремац (В) 5:1 (1:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Митровић у 2,  Ковачевић у 52, Рибар у 59. и Бајић у 80. и 85. за Хајдук, а Грујићу 19. минуту за Сремац. Жути картони: Рудан, Коларов (Сремац).

ХАЈДУК: Калајyић 7 (Чича), Лаврек 7 (Петровић), Милосављевић 7,5, Цураковић 7, 5 (Радаковић), Ковачевић 7,5, Трбовић 7, Рибар 8, Караћ 7,5, Прица 7, М. Митровић 7 (Ђорђевић), Суботин 7, 5 (Бајић 8).

СРЕМАЦ: Петровић 6, С. Ранков 6, Б. Ранков 6, Кујунyић 5, Инђић 6, Рудан 5, Грујић 6, Павковић 6, Коларов 5, Јовановић 6, Зарић 6.

Још у првом полувремену Бешчани су могли да заврше посао. Постигли су брзо гол, имали после тога још две прилике и играли фантастичан фудбал. Али гости су искористили слободан ударац. Грујић је с 23 метра шутирао лопта је на путу неког закачила у одбрани домаћих и тако преварила Калајyића.

У наставку играо је само један тим -домаћи. Постигли су Бешчани четири гола, још толико су шанси и промашили. А повратник у тим Хајдука, Алекса Бајић постигао је и два ефектна гола.

М. Батало

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац - Сремац (Деч) 0:1, БЕШКА: Хајдук -Сремац (В) 5:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Железничар 0:3, КЛЕНАК: Борац -Напредак (П) 0:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Слога (В) 2:0, ЉУКОВО: Љуково - Раднички (И) 0:1, РУМА: Словен - Фрушкогорац 2:0, МАРТИНЦИ: Борац - Партизан 2:0.