СРЕМСКА ЛИГА: Лидер угасио фењераша

​​​​​​​Борац (К) - Словен 1:8 (1:3)
fudbalska lopta

КЛЕНАК: Игралише  Борца, гледалаца 150, судија Блажон (Рума).Стрелци: Фриц у 20. за Борац, Маслић у 8, 23. и 46, Видовић у 25, Пузић у 47, Маринковић у 62, Вукмановић у 76. и Динчић у 81. минуту за Словен.

БОРАЦ: Стјепановић 6, М. Самарџић 6, П. Илић 6, Фриц 7, В. Матић 6, Д. Самарyић 6 (Н. Самарyић 6), Миркловић 6, Пјевац 7 (Жунић 6), Петковић 6, Јовић 6, Савић 6.

СЛОВЕН: Јокић 7, Маловић 7, Пузић 7, Стоисављевић 7, Ступар 7, Кондић 7, Кордолуп 7, Добић, Марин 7, Вукелић, видовић 7, Јовановић 7, Маслић 7.

Поново бледо издање домаћина. Истина, Кленчани су поравнали резултат на 1:1. После тога гостујући стрелци су прорадили, постигли су још седам голова, а да су били мало прецизнији ко зна колико би голман домаћих Стјепановић вадио лопту из своје мреже.

З. Перић

Напредак (П) - Сремац (Доб.) 3:1 (2:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Тодоровић у 3, Грбић у 30. и Ивковић у 89. за Напредак, Вукајловић у 66. минуту за Сремац. Жути картони: Зорановић, Радовановић, М. Јовановић (Напредак), Младеновић, Стошић, Лазаревић, Тадић, Петровић, Шолак (Сремац).

НАПРЕДАК: Николић 8, Радовановић 7, Зорановић 7, Миросављевић 8, Јакшић 7, Грбић 8, Тодоровић 8 (Живић), Пољак 7 (М. Јовановић 7), Кочијашевић 7 (Опачић), Вукин 7 (Н. Јовановић), И. Јовановић 7 (Ивковић 7).

СРЕМАЦ:  Милошевић 7, Грујић 7, Младеновић 7, Шолак 7, Стошић 7 (Вукајловић 7), Петровић 7, Тадић 7 (Чубрило), Р. Ашћерић 7 (Латковић), Башић 7, Провиђало 7, Дујић 7.

Попинчани су заслужили по игри и шансама и убедљивију победу.

Б. Петровић

Јадран - Борац (М) 4:1 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Наглић у 25, Вуколић у 60, Драгојевић у 67. и Кошутић у 70. за Јадран, а Шестовић у 85. (аутогол) минуту за Борац.Жути картони: Кривокућа (Јадран), Јандрић (Борац).

ЈАДРАН: Травица 8, Грковић 8, Георгијев 8, Шестовић 8 (Кривокућа 8), Драгојевић 8,5, Пекић 8, Комненовић 8 (Вуколић 8), Николић 8, Наглић 8 (Крстић 8), Булатовић 8 (кошутић 8), Спаловић 8 (Тубић 8)

БОРАЦ: Јандрић 7, Радуловић 7, Т. Вулетић 7, Стајчић 7 (Божић 7), Марицки 7, Бојанић 7, М. Вулетић 7 (Матић 7), Шумарски 7 (Опарушић 7), Шарчевић 7, Лазић 7, Давидовић 7.

Виђена је добра утакмица, а играчи Јадрана су постигли свих пет голова. Шестовић је био стрелац за госте. Уклизао је и лопту тако клизећи послао у сопствену мрежу. Наглић је био стрелац главом после центаршута. Вуколић се нашао сам на првој стативи и лако је постао стрелац. А онда су гледаоци могли да виде и изванредан шут Александра Драгојевића,  најбољег појединца, из слободног ударца с 25 метара. Лопта је само фијукнула у рашље.

И. Маленчић

Сремац (В) - Раднички (И) 3:1 (1:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 100, судија Петровић (Шид).Стрелци: Коларов у 31.и 64. и Павковић у 82. за Сремац, Шевић у 55. минуту за Раднички..

СРЕМАЦ: Мандић 7, С. Ранков 7, Инђић 7, Цвијановић 7, Делић 7 (Грујин 7), Богуновић 7 (Б. Ранков 7), Рудан 7, Коларов 8, Глигоријевић 7 (Павковић 7), Јовановић 7 (Грујић 7), Лошић 7.

РАДНИЧКИ: Н. Савић 7, Кљајић 6, Николић 7, Дучић 7, Радосављевић 7, Марковић 7 (Бикић 6), Шевић 7, Д. Митровић 7 (Ћеран), Поповић 7, Пузић 7, Стојчић 7.

Војчани су забележили сигурну победу. Били су бољи ривал, имали су мноштво шанси, гости свега две. Коларов је постигао водећи гол за домаћине из слободног ударца са око 30 метара. Лопта је завршила у рашљама. Други гол је постигао из шута с 20 метара, а Павковић је постигао гол са пет метара после контре. Шевић је матирао домаћег голмана Мандића главом после центаршута.

Н. Ковачевић

Железничар - Слога (В) 1:2 (0:0)

ИНЂИЈА: Игралиште у Лејама, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Димитријевић у 67. за Железничар, а Путица у 75. и Трубић у 84. минуту за Слогу. Жути картони: Бранковић, Кауриин, Блануша, Дубајић (Железничар), Путица, Станић, Трубић, Лазић (Слога).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 7 (Благојевић 6,5), Боснић 6,5, Нинић 6,5, Бранковић 6,5, Вучковић 6,5 (Митровић 6,5), Ђуричић 6,5, Плећаш 6,5 (Ракар 6,5), Каурин 6,5, Димитријевић 6,5, Блануша 6,5, Дубајић 6,5.

СЛОГА: Ерцег 7,5, Путица 7, Станковић 7, Јовановић 7, Симњановски 7, Н. Марковић 7 (Трубић 7), Достанић 7, Илић 7, Станић 7, Јоргић 7, Д. Митровић 7 (Лазић 7).

Домаћин у новом дому, на игралишту у Лејама, контролисао је скоро целу утакмицу. Али, голман гостију Ерцег се истицао сигурним одбранама. Ипак, на крају играчи Железничара могу да жале, јер су одиграли добар меч. Гости су оба гола постигли на исти начин. И Путица и Трубић су били остављени непокривени на другој стативи.

И. Ђумић

Хајдук (Б) - Партизан 1:1 (1:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Рибар у 35. за Хајдук, Вишацки у 38. минуту за Партизан.

ХАЈДУК: Калајџић 7, Чича 6, Добријевић 6 (Прица), Милосављевић 7, Трбовић 7 (Митровић), Бајић 6 (Петровић), Рибар 7, Караћ 7, Ковачевић 7 (Радаковић), Лаврек 6, Суботин 6.

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Вишацки 7 (Трипић), С. Млађеновић 6, Мирковић 6, Марковић 6, Јовичић 5, Петровић 6, М. Малиновић 6, Г. Радовић 6, Матијевић 6, Пајић 6.

Већ на почетку сусрета Бешчани су имали три велике прилике да поведу. Али, Бајић, Караћ и Рибар нису погодили мрежу ни са неколико метара. Ипак, Рибар се искупио за свој промашај из шута с 16 метара довео свој тим у вођство. Славље је трајало  само три минута. Вишацки је искористио смушеност у домаћој одбрани и на лак начин је поравнао резултат. И у наставку домаћини су били бољи, али су гости срећно дошли до великог бода.

М. Батало

Подриње - Љуково 4:3 (3:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште  Подриња, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Ђурђевић у 26, Мијаиловић у 27, Радовановић у 37.и Стевић у 81. за Подриње, а Булат у 61. и 78. и Играчев у 70.  минуту за Љуково. Жути картони: Матић, Играчев (Љуково).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 8, Павловић 7, Ђурђевић 8, Стевић 8,5, Савић 7 (Тодоровић 7), Мијајловић 8, Арсеновић 7, Туцаковић 7, Ераковић 7.

ЉУКОВО: Опачић 7 (Катић), Стевић 6, Радић 6 (Рајачић 6), Играч 6, Андреата 6 (Поповић 6), Булат 7, Играчев 7, Матић 6, Макарић 6, Узелац 6, Милановић 6.    Играчи Подриња доминирали су цело прво полувреме. Постигли су три гола. А онда, у наставку, огроман пад у игри, што су гости искористили. Али, на срећу домаћина, дефанзивац Стевић се у једном тренутку нашао на правом месту и после центаршута дочекао лопту главом и спровео је поред одличног голмана гостију Опачића.

Л. Крсмановић

ПОПИНЦИ: Напредак - Сремац (Добринци) 3:1, ИНЂИЈА: Железничар - Слога (В) 1:2, ВОЈКА: Сремац - Раднички (И) 3:1, ДЕЧ: Сремац -Фрушкогорац (одложено), БЕШКА: Хајдук - Партизан 1:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Борац (М) 4:1, КЛЕНАК: Борац - Словен 1:8, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Љуково 4:3.

 1. Словен        13     11     2      0      37:7  35

 2. Железничар 13     9      2      2      35:10        29

 3. Јадран 13     8      3      2      34:16        27

 4. Хајдук (Б)    13     8      2      3      27:14        26

 5. Слога (В)     13     7      2      4      22:15        23

 6. Подриње     13     5      3      5      26:23        18

 7. Партизан     13     5      2      6      19:19        17

 8. Напредак (П)       13     5      2      6      23:25        17