Сремска лига: Мачвани протутњали Румом

Први мај - Подриње 1:4 (0:2)
fudbalska lopta

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 200, судија Бањанин (Моровић).Стрелци: Јеж у 49. за Први мај, а Живковић у 40, Ђурђевић у 44. и 80.и Мијаиловић у 66. минуту за Подриње. Жути картони: Јеж (Први мај), Томић, Ђурђевић, А. Радовановић, Пршић, Ивић (Подриње).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 5, Лазић 6 (Рокнић), Митровић 6, Кордолуп 6 (Цветковић), Милојевић 5, Радишић 6, Лукић 6, Чупељић 6, Добић 7, Милић 5.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Томић 7 (Ивић 8), Теодоровић –(Ђурђевић 8), А. Радовановић 7, Пршић 7, Рого 8 (Радосављевић), Живковић 8, Павловић 7, Мијаиловић 9, Арсеновић 7, Пантић 7.

Првомајци су осетили снагу лидера. Домаћин се, на свом стадиону, понашао као рањени лав.Први мај је био фаворит на папиру, међутим, гости, превазишли себе и тријумфовали у дербију. Првомајцима су пресудудили Живковић, Ђурђевић, два пута, и најбољи појединац сусрета Мијајловић. .

Први гол је постигао Борисав Живковић у 40.минуту. Живковић је маестрално извео је слободан ударац са 16 метара преко живог зида погодио је горњи десни угао. Голман Матија Шегавац је немоћно летео за лоптом. Вођство Подриња условило је снажну офанзиву домаћина, међутим то је трајало само четири минута. А онда је домаћа, одбрана, комплетна погрешила.Д о лопте се докопао Лазар Ђурђевић и прецизним шутем, са 12 метара погодио мрежу.

Када је у наставку, прву, праву, грешку направила гостујућа одбрана, искусни стрелац, домаћих, Лука Јеж се одмах уписао у листу стрелаца. И, када су домаћини, очекивали преокрет, упорност у нападају, гостиима се иплатила. У 66. минуту Ненад Мијаиловић је опалио по лопти с 20 метара и она је ко тане улетела у мрежу Шегавца.Када је у 80.минуту у муњевитом контранападу играча Подриња у казнени простор домаћих утрчао Ђурђевић и шутем испод Шегавца погодио мрежу, све је било јасно.

Б. Рокнић

Напредак (П) - Словен 2:0 (0:0)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 80, судија С. Петровћ (Сремска Митровица).Стрелци: Ђерић у 55.и Кнежевић у 72. минуту.Жути картони: Јовановић (Напредак).

НАПРЕДАК: Н. Бркић 7, Швељо 7, Кекић 7, Ј. Бркић 7, Скопљак 7, Дрљача 8, Кнежевић 8, Макарић 7, Василић 7, Милош Јовановић 8, Ђерић 7 (Кокановић 7).

СЛОВЕН: Дер 7, Јовановић 7, Вулић 7, Остојић 7, Батањски 7, Војчанин 7, Станић 7, Достанић 7, Савић 7, Кљајић 6, Цвјетичанин 7 (Стојаковић). У утакмици, у Попинцима, виђен је динамичан и допадљив фудбал. Домаћини су дошли до убедљивог резултата од 2:0, пре свега, расположеним, за игру, Ђерићем и Кнежевићем.Ђерић је био стрелац после центаршута Дрљаче. Дочекао је лопту главом, уследио, је јак трзај и лопта се нашла иза леђа Дера. А, Кнежевић је био стрелац после повратне лопте Дрљаче.Да је Војчанин, постигао, гол, када је обишао и голмана домаћих, ко зна како би се играло у финишу меча. Војчанин је погодио лоптом само стативу.

Љ. Опачић

Борац (К) - Партизан 3:0 (2:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Љубинковић (Рума). Стрелци: Сремчевић у 17.и Пјевац у 34. и 47. минуту. Жути картон: В. Петровић (Партизан).

БОРАЦ: Станишић 7 (Илић), Сремчевић 7, Живковић 8, В. Матић 7 (Ђ. Самарџић), Радишић 7 (М. Матић), Мирковић 7, Стојковић 7, Пјевац 8, Петровић 7, Нинковић 7, Чавић 7.

ПАРТИЗАН: Савић 6, Мијић 6, Трипић 7, Г. Петровић 6, Ж. Радовић 6 (Букорац), Алексић 6, Драгојевић 6, Гемери 7, Пајић 6 (Ђуровић), В. Петровић 7, Г. Радовић 6 (Костић).

Кленчани су лакше, него, што, су очекивали дошли до заслужене победе.У току целог меча били су много бољи ривал. А, гостујућу, мрежу начео је Сремчевић из слободног ударца с 20 метара. Лопта је завршила у самим рашљама. А, стрелац два гола, Пјевац, оба пута је приморао голмана Савића, да капитулира, из удараца по земљи са око 16 метара. Иначе, мотор свих домаћих напада је био Ђорђе Живковић, најбољи појединац сисрета.

З. Перић

Борац (М) - Рудар 3:3 (2:1)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Инђић (Инђија). Стрелци: Крајновић у 16, 40. и 56.за Борац, Стричевић у 5. и 75. и Лукач у 54. минугту (из пенала) за Рудар. Жути картони: Пушкаш, Шарчевић, Марјановић (Борац), Манојловић, Савић, Гравара, Бојић, Крстић (Рудар).

БОРАЦ: Јандрић 6, Марјановић 6, Вукадиновић 7, Пушкаш 7, Жилић 5, Грбић 7, Алексић 7 (Бјелић), Крајновић 7, Њежић 7, Варга 7 (Крстић 5), Шарчевић 7.

РУДАР: Савић 8, Манојловић 6 (Илкић 6), Крстић 6, Бојић 6, Стојановић 6, Гравара 6, Виновић 6, Тришић 7, Лукач 7, Стричевић 8, Вишњиовски 6.

Стрелац, сва три, гола, за Мартичане, Крајновић, код резултата 2:1, у 45.минуту промашио је пенал. А, гости, из Врдника, само, зато што, су се сјајно, борили, заслужено носе бод, а постили су и три лепа гола.

З. Ерић

Слобода - Будућност 4:2 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 50, судија Граовац (Рума). Стрелци: Кнежевић у 29, Кркобабић у 57, Радошевић у 80. и Мркајић у 85. (из пенала) за Слободу, а Савић у 36. и Г. Симеуновић у 67. минуту за Будућност.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Костић 7, Новић 7, Нинић 7, Весић 7, Кнежевић 8, Трбовић 7 (Арсеновић 7), Ашћерић 8, Мркајић 7, Кркобабић 7 (Обрадовић 7), Радошевић 7 (Млађеновић 7).

БУДУЋНОСТ: Д. Чупић 5, Петровић 6, Дамјановић 6, В. Симеуновић 6, Грујић 6, Ч. Миловановић 6, Бошковић 5, Савић 6 (Д. Миловановић 6), Г. Симеуновић 6, Михаиловић 6, Галетић 5 (Тодоровић 6).

Играчи Слободе, лако су, добили, слабог госта из Салаша Ноћајског, и то тек у финишу утакмице, када су прорадили стрелци, Радошевић и Мркајић. И, поред тога, што су гости, издржали прво полувреме нерешено 1:1, и чак у наставку, имали опет нерешено 2:2, ипак, нису, представљали јаког и озбиљног ривала који би направио неко изненађење у Доњем Товарнику.

С. Сарић

Хртковци - Железничар 2:0 (1:0)

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, гледалаца 150, судија Дујић (Сремска Митровица).Стрелци: Николић у 34. и С. Симовљевић у 90. минуту. Жути картони: Николић, Митровић, Сушић, Вукосављевић, С. Симовљевић (Хртковци), Бранковић (Железничар).

ХРТКОВЦИ: Чича, Обровац, П. Глумчевић, Станојевић, Манојловић, М. Симовљевић, Николић (Митровић), С. Симовљевић, Савић (Н. Глумчевић), Отржан (Сушић), Вукосављевић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Печиљ, Грковић, Димитријевић (Ковачевић), Булатовић, Катарић, Бранковић, Марјановић, Марковић, Крунић (Миладиновић), Кривокућа, Ракар.

Хртковчани су заслужено славили против фаворизованих Инђијаца. А, најзаслужнији за домаћу победу, поред стрелаца Николића и С. Симовљевића, био је голман Чича. Бранио је као у млађаним данима. Када, су и гледаоци, и противничики, играчи, мислили да је савладан Чича би се извијао, као, риба, и изванредним интервенцијама, доста пута спасаавао своју мрежу.

А, повели, су Хртковчани из слободног ударца с 20 метара. Николић је лоптом погодио саме рашље. Гости су у финишу, меча, дали, све на једну карту. И голман Печиљ се преселио у казнени простор домаћина., што је било кобно јер се С. Симовљевић докопао одбијене лопте кренуо у контру и онда рутински послао лопту у мрежу гостију.

Н. Угрчић

Граничар (А) – Љуково 5:0 (1:0)

АДАШЕВЦИ: Стадион Граничара, гледалаца 200, судија Радић (Ириг). Стрелци: Ковачић у 44, Скакавац у 60, Шуша у 70, Нешковић у 81. и Шолаја у 85. минуту.

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Ковачић 9 (Симић 7), Бакајлић 7, Скакавац 8, Вурдеља 7 (Шолаја 8), Ветеха 7, Шуша 7, Грујичић 7, Недић 7, Мијатовић 7, Ђурђевић 8.

ЉУКОВО: Миладиновић 9, Шуша 7, Поштић 6 (Вученовић 6), Видовић 6, Милановић 6, Симић 6, Мраовић 8, Каназир 6, Пешељ 6, Живковић 6 (Купрешанин 6), Шестовић 6.

Навијачи, домаћих, нису, видели, неку, баш добру, игру својих пулена у пољу, али су видели неколико лепих голова. У самом финишу првог полувремена Ковачиће је са 25 метара шпогодио мрежу. Онда су домаћини у другом полувремену, додали, гас, па је Скакавац постигао гол маказицама, отрптилике, са пеналитака. Затим су стрелци били Шуша из контре, Нешковић је постигао гол главом, а Шолаја је био стрелац после повратне лопте.

Б. Илић

ПСК Путинци - Јадран 1:0 (0:0)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 250, судија Ипач (Марадик). Стрелац: Љубоја у 90. минуту. Жути картони: Зекановић (ПСК Путинци), Кочијашевић, Диклић, Симовић, С. Ковачевић, Бошњаковић, Чавић, Станковић (Јадран).Црвени картон: Малетић (Јадран).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић -, Бркић 7, Јовановић 7, Зекановић 7, Стоисављевић 7 (Љубоја), Савковић 6 (Ж. Алимпић), С. Алимпић 7, Н. Адамовић 7, Андреата 7, Митровић 7 (Гњатовић 6), Играч 6.

ЈАДРАН: Н. Ковачевић 6, Милинковић 6, Н. Ковачевић 6, Малетић 6, Диклић 6, Јовановић 6, Којчиновић 6, Симовић 6, Бошњаковић 6 (Станковић 6), Пекић 6, С. Ковачевић 6.

Домаћини су били бољи, и у првом полувремену. Али, лоптом, су погодили само у пречку, уз још неколико лепих прилика. А, гости, су играли чврсто, али понекад и оштреије него што налажу фудбалска правила. Тако је било и у финишу меча. Због теже повреде ноге, Стоисављевић, је пренет у болницу. А, на његово, место ушао је Љубоја. И, у првом додиру са лоптом постигао је победоносни гол за Путинчане. Домаћини су изводили слободан ударац, лопта, је била набачена пред гол гостију, а на 16 метара се нашао Љубоја, опалио по лопти, онако из прве, и лопта, је завршила у самим рашљама.

Ч. Јовичић

МАРТИНЦИ: Борац - Рудар 3:3, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Јадран 1:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Будућност 4:2, РУМА: Први мај - Подриње 1:4, ПОПИНЦИ: Напредак - Словен 2:0, КЛЕНАК: Борац - Партизан 3:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - Љуково 5:0, ХРТКОВЦИ: Хратковци - Железничар 2:0.

1. Подриње          14     12     0      2      31:11        36

2. Граничар (А)    14     11     1      2      33:15        34

3. Слобода           14     10     1      3      20:9  31

4. Први мај          14     7      5      2      36:13        26

5. Железничар    14     7      4      3      29:12        25

6. ПСК Путинци  14     7      4      3      20:11        25

7. Борац (К)        14     7      3      4      24:15        24

8. Рудар              14     7      1      6      22:26        22