СРЕМСКА ЛИГА Ноћајци зимују на врху

Будућност (СН) - Напредак (П) 3:2 (3:0)
lopta

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца око 250, судија Д. Петровић (Шид). Стрелци: Симовљевић у 12. и 25. и Ђурђевић у 44. за Будућност, Тодоровић у 48. и 70. минуту за Напредак. Жути картони: Спишић, Тошић (Напредак).

БУДУЋНОСТ: Коплић, Радаковић (Јесретић), Радосављевић (Владисављевић), Јефтић, Павловић, Симовљевић (Петровић), Рого (Добо), Пријић, Мијаиловић, Јанковић, Ђурђевић.

НАПРЕДАК: Д. Николић,

Вукосављевић, Миросављевић,

Јакшић, Вукелић, Тодоровић, Јовановић (Чубрило), Драгишић (Живић), Опачић (Тошић), Спишић, И. Николић.

У Салаш Ноћајском се играо одличан фудбал. Гледаоци су видели пет изванредних  голова, великих шанси на обе стране, низ, акција, брзих контри, дуела. У првом полувремену домаћин је био много бољи ривал. Водио је са убедљивих 3:0. Симовљевић је био режисер сва три гола. После шута Павловића, одбијену лопту од голмана Николића, само је вратио у гостујућу мрежу. Други гол је постигао после корнера. Био је највиши у букету играча у казненом простору гостију, и само је главом скренуо лопту у небрањенио део мреже. У финишу полувремена Симовљевић је све сам урадио, онда је несебично додало лопту Ђурђевићу, коме није било тешко да затресе гостујућу мрежу.

У другом полувремену, играо се баш динамичан фудбал, и опет је било прилика и то добрих, на обе стране. Тодоровић је смањио резултат из волеј ударца са око 16 метара, други гол је Тодоровић постигао из прецизног шута са окико 20 метра и то није било довољно његовом тиму ни за бод. На крају је славио домаћин-јесењи првак.

М. Симић

Хајдук (В) - Сремац (Деч) 2:1 (2:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Трећаковић (Сремска Митровица).Стрелци: Грујичић у 23. и 41. (оба из пенала) за Хајдук, А Марчета у 58. минуту за Сремац.

ХАЈДУК: Митровић 8, Бакајлић 8, Хрчек 8, Петаковић 8, Марјановић 8, Грујичић 9, Петровић 9, Томшчић 8, Кљајић 8, У. Ковачевић 8 (Матановић 8), Перић 8.

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Докић 6, Стојковић 6, Недељковић 6, Стаменковић 7, Живановић 7, Закић 6, Јуришић 7, Милић 6, Мацавара 6, Марчета 7. У Вишњићеву је одиграна права првенствена утакмица. Играо се добар фудбал. Домаћи су заслужено славили из оправдано досуђених најстрожих казни. Оба пута су пенали направљени над брзоногим Петровићем, који је правио дар-мар у гостујућој одбрани. Али, гости су још и добро прошли. Играчи Хајдука су промашили низ гол шанси. Уз то, Петаковић, Марјановић и Грујичић су погодили  пречку. А Ковачевић је с 30 метара погодио пречку.

С. Томашевић

Борац (М) - Хајдук (Б) 0:6 (0:3)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца преко 200, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Милосављевић у 25, Лазић у 35, 40. и 51, Грубјешић у 62. и Ђорђевић у 86. минуту.

БОРАЦ: Андрејић 5, Ђилас 6, Дамјановић 6 (Јосимовић 6), Божић 7, Жиллић 7, Миглинци 6, Симикић 6, Дерајић 6 (Матић 6), Лазић 6, Шарчевић 7, Жунић 6.

ХАЈДУК: Савић 7, Гавриловић 7, Шукунда 7, Миловчевић 7, Мириосављевић 8, Живановић 7, Ђорђевић 7, М. Митровић 7, Тошић 7 (Грубјешић 8), Лазић 8, Прица 7.

Бешчански Хајдук је играо надахнуто и распложено. Домаћи играчи су солирали и промашивали.

П. Матић

Јадран - Раднички (И) 5:0 (4:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 250, судија Пантовић (Рума).Стрелци: Пејић у 5, Булат у 23, 28. и 41. и Јерковић у 81. минуту. Жути картони: Играч, Спаловић (Јадран).

ЈАДРАН:  Травица 7, Пејић 8, Георгијев 7(Чича 7), Јерковић 8, Ј. Којчиновић 7, Играч 7 (Вуколић 7), Булат 9, Кривокућа 7, Ракар 7, Маћешић 7, Спаловић 7 (Булатовић 7).

РАДНИЧКИ: Лалић 5, Николић 6 (Митровић 6), Шкрбић 6, Беговић 6 (Шевић 6), Шаренац 7, Н. Еркановић 7, Глишић 6, Ћирић 6, Стричевић 6, Остојић 6, Стајић 6 (Грујић 6).

Ирижани су добро прошли, домаћи нападачи промашили су још неколико добрих прилика. Пејић је начео мрежу Лалића са пет метара. Булат је вратио у мрежу гостију три одбијене лопте, а Јерковић је постигао гол после акције.

И. Маленчић

Шумар - Слога (В) 2:1 (1:1)

ИРИГ: Игралиште Радичког, гледалаца 200, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Митровић у 20. и Млађеновић у 52. за Шумар, Достанић у 38. минуту за Слогу. Жути картони: Петковић, Матовић, Анђелковић, Митровић, Лончар представник клуба (Шумар), Цветковић, Лошић, Н. Марковић, Достанић (Слога).

ШУМАР: Младеновић 7, Петковић 7 (Матовић 7), Ђорђевић 7 (Миличевић 7), Митровић 8, Обрадовић 7, Анђелковић 7, Стојадиновић 7 (Петронијевић 7), Радосављевић 7, Млађеновић 8, Рагастовац 7, Врачевић 7 (Јаковљевић 7).

СЛОГА: Цветковић 6, Поповић 7, Батањски 7, Мирковић 7, Кордолуп 7 (Н. Марковић 7), Салкунић 7, Достанић 8, Станић 7, Милекшић 7, Лошић 7, Василић 7 (Чолић 7).

Виђена је веома лепа и занимљива утакмица. Повели су играчи Шумара. Митровић је искористио грешку голмана гостију Цветковића, који је излетео ван 16 метара и није стигао да се врати на гол линију. У 38. минуту гости су изједначили. Салкунић је извео слободан ударац с 30 метара, голман домаћих Младеновић је успео да одбрани шут, али је испустио лопту, притрчао је Дустанић и са пет метара шутнуо у небрањени део мреже.

У наставку голман Цветковић је скивио индиректан ударац, после кога је Млађеновић постигао победоносни гол. После тога играо се равнопран фудбал. Било је и шанси, али су стрелци ривала потпуно затајили.

А. Дангић

Подриње - Фрушкогорац 2:1 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 250, Катић (Рума).Стрелци: Мачвански у 19. и 55. за Подриње, а Масларић у 21. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Радовановић, Јаковљевић (Подриње), Пендо (Фрушкогорац). Црвени картон: Ивановић (Фрушкогорац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7, Јанковић 7, Радовановић 7 (Максимовић 7), Милошевић 7, Јаковљевић 7, Мачвански 8, Кузмановић  7 (Стевановић 7), Турудић 7 (Борчић 7), Ераковић 7, Вујовић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 6, Жижић 7, М. Трнић 7, Грабић 7, Јошић 7, Панић 7, Масларић 8 (Ж. Ћорић 7), Н. Симић 7, Ристић 7 (Ђуричић 7), Пендо 7, Ивановић 7.

У првом полувремену гости су могли водити убедљивим резултатом. Имали су три, четири гол шансе, уз гол Масларића после шута са 15 метара.  Повели су, ипак, домаћи. На високо набачену лопту, скочио је највише Мачвански и поред несигурног голмана Радаковића спровео лопту главом у небрањени део мреже. Код резултата 1:1 главни судија Катић је оштетио госте. Радовановић је направио погибељни фаул, али судија Катић није показао црвени картон.

У наставку Митровчани су били бољи  и плод такве игре је и други гол Мачванског. Вујовић је извео слободан ударац с око 30 метара. Голман гостију Радаковић је опет слабо интервенисао. Испустио је лопту, а Мачвански је само притрчао и просто угурао лопту у мрежу. После тога гости су покушали да макар поравнају резултат, али Катић и његови помоћници су толико сецкали игру гостију,  да им једноставно нису дозволили да направе ни једну праву акцију.

В. Цвијетић

Сремац (В) - Партизан 3:3 (1:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 160, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Коларов у 30. и 71. и Ђурашиновић у 90. за Сремац, Петковић у 5, Гавриловић у 48. и Дамјановић у 56. минуту за Партизан. Жути картони: Стојанов (Сремац), Бабић (Партизан).

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Стојанов 7, Инђић -(Б. Ранков 7), Рудан 7, Ђурашиновић 8, Капуран 7, Илисић 7, Лошић 7, Цоневски 7, Коларов 8, Чортановачки 7 (Павковић 7).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Петковић 7 8 (М. Радовић 7), Конц 7, Бабић 7, Марковић 7, Гавриловић 8, В. Петровић 7, Ђуровић 7, Пајић 7, Дамјановић 8, Трипић 7.

Играчи Партизана су изненадили су Вољчане  и повели, а имали су шансе да дођу и до дупло већег вођства.

У наставку, гости су имали и предност од два гола (1:3), али домаћин се ипак извукао.  Ђурашиновић је гостујућу мрежу погодио у последњим секундама регуларног времена и тако свом тиму донео велики бод.

А. Ковачевић

Срем (СМ) - Граничар (К) 3:0 (1:0)

СРЕМСКИ МИХАЈЛЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 200, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелац: Цветковић у 21, 51. и 68. минуту.

СРЕМ: Опачић 7, Стикић 7, Маричић 7 (Јовановић 8), Цветковић 9, Комазец 7, Бежановић 7 (Ранковић 8), Хлајзен 7 (Коломбура 8), Турчиновић 7 (Живковић 8), Бајловић 7, Вујасиновић 7, Новић 7.

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Вулетић 7, Јовановић 7, Дејан Печеница 7, Стефановић 7, Дарко Печеница 7, Живковић 7, Бојанић 7, Шојић 7, Н. Симић 7 (Зечевић), Ристић 7.