Сремска лига: Прва победа Вогањаца

Већ у 16. минуту, после заиста лепе и течне акције домаћина, и после центаршута Добића, Лошић  је високо скочио у казненом простору гостију, и главом закуцао лопу иза леђа голмана Радаковића.
Славље фудбалера Слоге из Вогња

Слога (В) - Фрушкогорац 4:1 (2:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Мандић (Инђија). Стрелци: Лошић у 16, Пејчиновић у 43. и 56.и Достанић у 90. (из пенала) за Слогу, а Пендо у 83. минуту за Фрушкогорац.

СЛОГА: Цветковић 7, Глувић 7, Поповић 7, Кордолуп 7, Салкунић 7, Достанић 8, Добић 8  (Василић), Милекшић 7 (Н. Марковић), Јоргић 7 (Станић 7), Пејчиновић 8 (Вучковић), Лошић 8 (Чолић).

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Б. Симић 7, Н. Трнић 7, Грабић 7, Панић 7, Масларић 7, Ристић 7, И. Ћорић 7, М. Трнић 7 (Ж. Ћорић), Ђуричић 7 (Видовић), Ивановић 7 (Пендо 7).

У финишу полувремена Пејчиновић је из слободног ударца с 18 метара, удвостручио вођство.

У наставку, притисак домаћинам уродио је плодом. Пејчиновић је један одбитак, само вратио у гостујућу мрежу. После тога гости су се отворили и у 83. минуту, смањили преко Пенде. Али у онда греше у финишу утакмице. Срушен је Лошић, а Достанић је пенал претворио у гол.

А. Васић

Сремац (Деч) - Будућност (СН) 2:1 (2:1)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Недељковић у 15. и Јанковић у 40. за Сремац, а Мијаиловић у 30. минуту за Будућност.

СРЕМАЦ: Радић 7, Закић 7, Глигоријевић 7, Недељковић 8, Симовић 7 (Стаменковић 7), П. Мајсторовић 7 (Кресојевић 7), Новаковић 7 (Радошевић 7), Јуришић 7, Матић 7 (Докић 7), Марчета 7, Јанковић 8.

БУДУЋНОСТ: Коплић 6, Јесретић 7, Радаковић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Павловић 7 (Симовљевић 6), Рого 7 (Пријић 6), Мијаиловић 8, Добо 6, Јанковић 7, Ђурђевић 6.

Гледаоци су могли да виде прегршт заиста одличних акција проигравања, додавања. А у Дечу је пао још један фаворит. Леп гол је постигао Недељковић. Испружио се  дочекао лопту главом, и закуцао је поред  голмана Коплића.

В. Стојковић

Подриње - Сремац (В) 1:1 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 250, судија Блажон (Рума).Стрелци: Турудић у 89. за Подриње, а Коларов у 55.  минуту (из пенала) за Сремац. Жути картони: Тодоровић, Јовановић, Капуран (Сремац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7 (Турудић 8), Јанковић 7, Радовановић 7, Милошевић 7, Јаковљевић 7, Мачвански 7, Кузмановић 7 (Ераковић 7), Стевановић 7 (Тодоровић 7), Ивић 7, Туцаковић 7.

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Инђић 7, Рудан 7, Тодоровић 7, Грујин 7, Јовановић 7, Лошић 7, Цоневски 7 (Чортановачки 7), Коларов 8, Капуран 7 (Кнежевић 7), Ђурашиновић 7.

Гости су показали много борбености и водили голом Коларова са пенала, све до 89. минута, када је одбрана гостију погрешила, и одмах је то Огњен Турудић казнио.

Л. К.

Шумар - Срем (СМ) 3:1 (0:1)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 300, судија Милица Лемајић (Инђија).Стрелци: Ђорђевић у 55, Митровић у 68. и Матовић у 82. за Шумар, Бајловић у 24. минуту за Срем.

ШУМАР: Младеновић, Врачевић (Миличевић), Петковић (Радосављевић), Ђорђевић, Матовић, Митровић, Обрадовић, Анђелковић, Стојадиновић, Самарџић (Караклајић), Млађеновић.

СРЕМ: Штампар, Бртка, Стикић, Маричић, Босиљков, Цветковић (Рајић), Панић, Живковић, Хелајзен, Матић (Ранковић), Бежановић, Бајловић.

Играчи Шумара су остврарили планирану победу. Мада, тек, после преокрета у другом полувремену, када су домаћини играли одличан и ефикасан фудбал. Али у првом полувремену гости су надиграли домаће играче за класу. Повели су после брзе акције. Бајловићу није било тешко да матира Младеновића.

Ђорђевић је после соло продора поравнао резултат. Митровић, је после корнера, највише скочио у казненом простору гостију, и само главом скренуо лопту у небрањени део мреже. Матовић је поставио коначан резултат из шута са око 20 метара.

Ж. С. Дангић

Борац (М) - Граничар (К) 0:3 (0:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца око 350, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Андрејић у 41. (аутогол), и Симњановски у 71. и 86. минуту (из пенала). Жути картони: Миглинци, Недић, Филиповић, Шаћири (Борац). Црвени картон: Дамјановић (Борац).

БОРАЦ: Андрејић 6, Ђилас 6 (Мирковић), Дамјановић 5, Божић 6, Жилић 6 (Лазић 6), Јовелић 6 (Шаћири 6), Миглинци 7, Симикић 7 (Филиповић 6), Недић 6, Врањешевић 6, Шарчевић 7.

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Вулетић 7 (Шојић 7), Јовановић 7, Митровић 7, Сушић 7 (Дарко Печеница 7), Дејан Печеница 7, Симјановски 8, Бојанић 8, Вукадиновић 7, Н. Симић 7, Ристић 7 (Зечевић 7).

Кузминци су остварили убедљиву победу, против слабог ривала у квалитетној игри. Мада се у првом полувремену домаћин добро и организовано бранио, играо је доста добро и у пољу, иако је примио аутогол преко Андрејића.

Д. Крстић

Јадран - Хајдук (В) 3:0 (2:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 250, Радовац (Добринци). Стрелци: Булат у 43. и 45. и Ј. Којчиновић у 70. минуту.

ЈАДРАН: Бртка 7, Пејић 7, Шестовић 7, Играч 7 (Ј. Којчиновић 8), Булат 9, Кривокућа 7 (М. Наглић), Маринковић 7 (А. Наглић), Чича 7, Ракар 7 (Комненовић), Цураковић 7, Спаловић 7.

ХАЈДУК: Митровић 7, Станковић 7 (Ђорђевић), Бакајлић 7, Ошаповић 7 Грујичић), Ветеха 7, Јовановић 7, Апостолоски 7 (Јакшић), Петровић 7, Томшчић 7, Марјановић 7, Радовановић 7.

Виђен је леп и квалитетан фудбал. Гледаоци су могли да виде, већ у првом полувремену, два изванредна гола Булата. Први из шута с 14 метара, а други, сачекао је лопту, на другој стативи, и главом је спровео у мрежу.

У наставку после много пропуштених шанси за домаћине, Ј. Кочиновић се уписао у лист стрелаца.

М. Маленчић

Хајдук (Б) - Партизан 3:2 (2:1)

БЕШКА:  Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: М. Митровић у 4. (из пенала) и 58. и Прица у 39. за Хајдук, а Бабић у 23. (из пенала) и Марковић у 53. минуту за Партизан. Жути картони: Ковачевић, Лазић, Грубјешић (Хајдук), Пајић, Зејић, Петковић (Партизан).

ХАЈДУК: Савић 7, Гавриловић 7,5, М. Митровић 8, Грубјешић 7,5 (Живановић), Ж. Митровић 7, Ковачевић 7 (Мловчевић), Тошић 7,5, Николић 7, Прица 8, Лаврек 7, Лазић 7 (Сукундо).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Петковић 6, Конц 6, Бабић 7, Зејић 6, Марковић 6, Гавриловић 7, Ђуровић 6 (Петровић), Пајић 6 (М. Радовић), Дамњановић 6 (Г. Радовић), Трипић 6.

Коначно су Бешчани одиграли праву првенствену утакмицу, и  надиграли борбене госте. Коначан резултат не одсликава стање на терену. Међутим, само у последњим минутима игре, играчи Хајдука могли постићи још који гол. Просто, гостујућа одбрана је имала много среће. Погођена је и противничка статива.

М. Батало

Раднички (И) - Напредак (П) 0:1 (0:0)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Неговановић (Стари Бановци). Стрелац: Тодоровић у 48.  минуту. Жути картони: Шкрбић, Лалић (Раднички), Вукосављевић, Пршић, Вукелић (Напредак).

РАДНИЧКИ: Лалић 7, Стричевић 7, Бобот 7, Шаренац 7, Н. Еркановић 7, Глишић 6 (Васојевић 7), Шевић 6, Ћирић 6 (Беговић 6), Шкрбић 7, Таглиавиа 7 (Митровић 6), Стајић 7 (Николић 6).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Вукосављевић 7, Миросављевић 7, Драгишић 7, Тошић 7 (Н. Јовановић 7), Тодоровић 8, Весић 7, Пршић 7, Опачић 7 (Радовановић 7), И. Николић 7, Минић 7 (Вукелић 7).

Ирижани су само на почетку нападали, а после примљеног гола скоро да су стали.

А. Таглиавиа

Резултати:

ДЕЧ: Сремац - Будућност (СН) 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Сремац (В) 1:1, 0ГАР: Шумар - Срем (СМ) 3:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Хајдук (В) 3:0, МАРТИНЦИ: Борац - Граничар (К) 0:3, БЕШКА: Хајдук - Партизан 3:2, ИРИГ: Раднички - Напредак (П) 0:1, ВОГАЊ: Слога - Фрушкогорац 4:1.