СРЕМСКА ЛИГА: Ревија голова у Салашу Ноћајском

Будућност - Хајдук (Б) 5:3 (4:1)
fudbalska lopta

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Граовац (Рума). Стрелци: Симовљевић у 2, 11. и 38. и Ђурђевић у 30. и 85. за Будућност, Грубјешић у 23. (из пенала) и М. Митровић у 67. и 93. минуту за Хајдук. Жути картони: Коплић, Радосављевић, Владисављевић, Јесретић, Ђукић (Будућност), Николић, Живановић  (Хајдук).

БУДУЋНОСТ: Коплић, Јесретић, Радаковић, Станивуковић, Радосављевић, Павловић, Петровић,  Симовљевић (Пријић), Рого (Владисављевић), Мијаиловић, Ђурђевић, Јанковић (Ђукић).

ХАЈДУК: Савић, Гавриловић, Миловчевић, Живановић, Ђорђевић, Грубјешић (Прица), М. Митровић (Ж. Митровић), Тошић (Милановић), Лазић, Николић, Миросављевић.

Играчи Будућности су остврарили још једну планирану победу. У другом полувремену су играли баш одличан фудбал. Али, голман гостију Савић је бранио изврсно, тако да је спасио госте и тежег пораза. У првом полувремену, у 44. минуту, чак је одбранио и пенал, иако је Мијајловић снажно шутирао.

М. Симић

Партизан - Сремац (Деч) 3:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Петровић (Шид). Стрелци: Гаври-

ловић у 42, Конц у 59. и Пајић у 90. минуту. Жути картони: Богићевић, Пајић (Партизан), Радић, Стојковић, Симоновић (Сремац).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Конц 7, Бабић 7, Зејић 7, Марковић 7 (Г. Радовић 7), Богићевић 7, Гавриловић 7, В. Петровић 7, Ђуровић 7, Пајић 7, Трипић 7 (М. Радовић 7).

СРЕМАЦ: Радић 5, Закић 6 (Бербер 6), Стојковић 7, Симовић 7, Стаменковић 6 (Алимовић 6), Лемић 7, Матић 7, Новаковић 6 (Докић 6), Јуришић 7, Марчета 5, Јанковић 5.

Играо се добар фудбал. Предњачили су по доброј игри домаћини. Успели су да матирају голмана гостију Радића тек у 42. минуту. Стрелац је био Гавриловић и то после контре. Био је то шут са око седам метара.

И у другом полувремену играо се мушки фудбал. Други гол за домаћине постигао је Конц. Пајић је шутирао с 16 метара, а Конц је негде на пеналтику петом променио правац лопте и Радић је био преварен. У самом финишу утакмице, Пајић је искористио центаршут, и главом лопту са неких шест метара послао поред изненађеног Радића.

Д. Мркић

Шумар - Јадран 4:0 (2:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца преко 200, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Обрадовић у 25. и 70, Матовић у 40. и Петронијевић у 61. минуту. Жути картони: Јаковљевић (Шумар), М. Којчиновић, Спаловић (Јадран).

ШУМАР: Младеновић 7, Миличевић 7, Петковић 7, Ђорђевић 7, Митровић 7 (Јаковљевић), Обрадовић 7, Петронијевић 7 (Матовић), Стојадиновић 7, Самарyић 7 (Зорић), Радосављевић 8 (Анђелковић 7), Млађеновић 7.

ЈАДРАН: Травица 6, Пејић 6, Јерковић 7, Ј. Којчиновић 6 (М. Којчиновић 6), Играч 6 (А. Наглић 6), Булат 6 (Геогијев 6), Кривокућа 6, Чича 6, Маћешић 6, Вуколић 6, Цурковић 6, Спаловић 6.

У Огару, одлична и ефикасна игра домаћина. Гост је добро и прошао. Гледаоци ће памтити први гол Обрадовића. Био је то волеј ударац са око 16 метара, а ефектан гол је постигао и Петронијевић шутирао је неодбрањиво са више од 25 метара. Лопта је фијукнула поред голмана Травице у завршила у малој мрежици.

С. Данкић

Подриње - Борац (М) 1:0 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 250, судија Пантовић (Рума). Стрелац: Милошевић у 28. минуту.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7, Јанковић 7, Милошевић 9, Јаковљевић 7, Кузмановић 7, Стевановић 7, Вујовић 7, Стојановић 7 (Боричић), Туцаковић 7, Ераковић 8 (Мачвански).

БОРАЦ: Међедовић 7, Ђилас 7, Божић 7 (Јосимовић), Дамјановић 7 (Јовелић), Жилић 7 (Матић), Миглинци 7, Симикић 7 (Недић), Врањешевић 7, Илић 7, Шарчевић 7, Жунић 7.

Домаћин је славио минимално, али заслужено. Имали су домаћини више прилика, али стрелци су били непрецизни. А, и гост је неколико пута опасно припретио.

В. Р.

Срем (СМ) - Слога (В) 1:1 (0:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца око 150, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Рајић у 64. (из пенала) за Срем, Н. Марковић у 75. минуту за Слогу. Жути картони: Новић (Срем), Салкунић (Слога).

СРЕМ: Опачић 7, Стикић 7, Маричић 7, Цветковић 7, Комазец 7, Живковић 7 (Босиљков), Бежановић 7 (Матић 7), Турчиновић 7, Бајловић 7 (Рајић 8), Вујасиновић 7 (Панић 7), Новић 7.

СЛОГА: Цветковић 7, Поповић 7, Батањски 7, Мирковић 7 (Н. Марковић 8), Кордолуп 7, Салкунић 7, Станић 7, Милекшић 7, Јоргић 7, Пејчиновић 7, Лошић 7 (Василић).

Гостујући тим је кренуо агресивно ка голу домаћина. Ређале су се прилике. И у наставку играо се добар фудбал, а домаћи играчи прву своју праву шансу претворили у вођство. Рајић је био сигуран извођач са линије пенала. Али и домаћа мрежа је попустила у 75. минуту. Марковић је изигао домаћу одбрану, и са пет метара је матирао голмана Опачића.

Ж. Јовановић

Сремац (В) - Раднички (И) 4:1 (3:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 250, Мијановић (Адашевци).Стрелци: Цоневски у 12, Чортановачки у 27, Ђурашковић у 32. и Павковић у 54. за Сремац, Остојић у 50. минуту (из пенала) за Раднички.

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Стојанов 7, В. Ранков 7, Рудан 7, Ђурашиновић 7, Тодоровић 7, Чортановачки 7, Лошић 7, Цоневски 7, Кујунџић 7 (Павковић 7), Капуран 7.

РАДНИЧКИ: Таглиавиа 7, Николић 7, Бобот 7, Н. Еркановић 7, Стричевић 7, Ћирић 7, Остојић 7, Васојевић 7.

И поред тога што су гости наступили са само осам играча, у Војки је виђен леп и квалитетан фудбал. Гледаоци су могли да виде пет голова, доста лепих акција, дуела и шутева.

Н. Ковачевић

Хајдук (В) - Фрушкогорац 1:1 (0:1)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Митровић (Добринци). Стрелци: Грујичић у 85. за Хајдук,а Пендо у 20. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Томшичић, Кљајић, Хрчек, Грујичић (Хајдук), Геабић, Пендио, Ђуричић (Фрушкогорац).

ХАЈДУК: Митровић 7, Бакајлић 7, Хрчек 7, Петаковић 7, Марјановић 7, Ветеха 7, Петровић 7 (Кљајић 7), Томшчућ 7 (Грујичић 7), У. Ковачевић 7, Перић 7 (Радовановић 7), Б. Ковачевић 7 (Јурошевић 7).

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Жижић 6, (Б. Симић 6), Грабић 6, Јошић 6, Масларић 6, Ристић 6, И. Ћорић 6 (Ж. Ћорић 6), М. Трнић 6,  Пендо 7, Ивановић 6 (Н. Симић 6).

Играчи Хајдука су надвисили свог ривала у свему, али гост се ипак извукао, и чак однео бод. Пендо је просто шокирао, домаћине својим голом, после грешке домаће одбране, и повратну лопту само вратио у домаћу мрежу. Имали су шансе домаћини, да прво полувреме добију и убедљиво. Али, лопта није хтела у мрежу гостију. Бакајлијевићев шут су гости избили са саме гол линије.

У наставку домаћини нису успели, да реализују ни најстрожу казну. Шут Марјановића са пенала голман Радаковић је одбранио. И када су сви мислили да ће бодови отпутовати у Манђелос, Ветеха изврсно центрира, лопта прелеће прву стативу, долази на другу стативу, где је дочекује Гурујичић и необрањиво шаље у гостујућу мрежу.

А. Томашевић

Граничар (К) - Напредак (П) 3:1 (2:0)

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума). Стрелци: Живковић у 16, Стефановић у 35. и Ристић у 64. (из пенала) за Граничар, Вукелић у 55. минуту за Напредак.

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Вулетић 7, Јовановић 7, Дејан Печеница 7, Стефановић 8, Дарко Печеница 7, Живковић 8, Бојанић 7, Шојић 7, Н. Симић 7, Ристић 8.

НАПРЕДАК: Д. Николић 6, Радовановић 6, Вукосављевић 7, Минић 6, Милосављевиоћ 7, Јакшић 6, Вукелић 7, Тодоровић 7, Весић 6, Драгишић 7, И, Николић 6.

Добра борбена и права првенствена утакмица. Домаћи су повели преко Живковића, који је прво испрелазио неколико противничких играча, а она је с 16 метара прецизно шутнуо лопту небрањени део гостујуће мреже. Стефановић је лопту прихватио после центаршута, а на путу ка мрежи неког је закачила од одбране гостију, променила правац и тако преварила голмана Д. Николића. Ристић је био сугаран са једанасет метара. Дарко Печеница је био заустављен недозвољеним стартом у казненом простору гостију. Вукелић је био стрелац после израђене акције.

Б. Цвјетичанин

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Сремац (Деч) 3:0, КУЗМИН: Граничар -Напредак (П) 3:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Фрушкогорац 1:1, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Слога (В) 1:1, ВОЈКА: Сремац - Раднички (И) 4:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Хајдук (Б) 5:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Борац (М) 1:0, ОГАР: Шумар - Јадран 4:0.

1. Будућ. (СН)    11     7      2      2      32:13        23

2. Шумар   11     7      2      2      32:15        23

3. Срем (СМ)      11     6      2      3      28:13        20

4. Партизан       11     6      1      4      29:16        19

5. Хајдук (Б)      11     5      4      2      22:12        19

6. Напредак (П) 11     6      1      4      21:14        19

7. Сремац (Деч) 11     5      2      4      18:9  17

8. Слога (В)       11     4      4      3      19:22        16