Сремска лига: Рудари намучили лидера

Динамична и борбена игра ривала у којој, су гости пружили неочекивано јак отпор.
fudbal, pixabay

Слобода - Рудар 3:1 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 100, судија Љубинковић (Рума). Стрелци: Јерковић у 18, Нинић у 78.  и Мркајић у 83.  за Слободу, а Пекез у 38.  минуту за Рудар.  Жути картони: Јерковић, Ђуричић, Мркајић (Слобода), Пекез, Стојчић, Дејић (Рудар).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Јерковић 8, В.  Нинић 8, Ђуричић 7, Мајсторовић 7, Милић 7, Кубуровић 7, Мркајић 8 (Јанковић 7), Ранђеловић 7 (Јеж 7), Драгојевић 8, Радошевић 7.

РУДАР: Савић 8, Дејић 6, Д.  Крстић 6, Пудар 6, Сантрач 7, Јовановић 6, Пекез 7, Стојчић 7 (Гравара), Марковић 7, Пожарев 7 (Манојловић), Достанић 7 (Поповић).

Тек у финишу меча, изванредни Нинић и Мркајић, су успели да погоде мрежу и тако су домаћини, ипак уписали планиране бодове.

С.  Сарић

Борац (М) - Доњи Петровци 3:2 (1:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Николина Дивљак (Сремска Митровица). Стрелци: Вукадиновић у 41. и Бјелић у 67.  и 69. за Борац, а Најић у 70 . и Сладоја у 83.  минуту за Доње Петровце.  Жути картони: Жилић, Шарчевић (Борац).

БОРАЦ: Кљајић 7, Аврамовић 7,  Дамјановић 7, Жилић 7, Томшић 7, Бјелић 8, Вукадиновић 7 (Ерић 7), Т.  Вулетић 7, Н.  Вулетић 7 (Р.  Малешевић 7), Шарчевић 7, Тодоровић 7 (Јовелић 7).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Томић 7, Путица 7, Чалић 7, Николић 7, Матић 7, Башић 7, Опарушић 7, Сладоја 7, Најић 7, Деврња 7 (Јовановић 7), Чворков 7.

Мартичани су заслужено славили.  Већ у првом полувремену могли су водити  са неколико голова разлике. Али у листу стрелаца уписао се само Вукадиновић. Изванредно је шутирао с 15 метара.  У наставку гледаци су видели прво два изванредна гола Бјелића, а потом опуштање домаћина, и два гола гостију.

З.  Крстић

ПСК Путинци - Железничар 1:4 (0:2)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 50, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Пешељ у 69.  за ПСК Путинце, а Ракар у 18, Мрђа у 20, Шпоња у 56. и Милосављевић у 75. за Железничар. Жути картони: Мрђа, Димитријевић, Ракар (Железничар).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Дерета 7, Радић 7, Боровица 7, Вуковић 7, Васиљевић 7, Поповић 7, Божић,  Недимовић 7 Адамовић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7, Кекић 7, Шпоња 7, Катарић 7, Костић 7, Мрђа 7, Лукић 7, Ракар 7, Милосављевић 7, Андреата 7, Димитроијевић 7.

Путинчани, су, као домаћини играли са само десет играча.  Фичички боље припремнији гости зато су лакше него што су и очекивали дошли до нове победе.

Ч.  Јовичић

Словен - Купиново 12:1 (5:0)

РУМА: Стадион Рудара, гледалаца 50, судија Билић (Моровић). Стрелци: Симић у 2.  и 53, Видовић у 15, Ђорђевић у 17, Бошковић у 25, 38.  и 73, Станић у 58, 66.  и 76. и Батањски у 63.  и 82.  за Словен, Будимчић у 56.  минуту за Купиново.  Жути картони: Батањски, Ђурић (Словен), Ђуричић (Купиново).

СЛОВЕН: Дер (Милановић), Станић, Топић (Ђурић), Драгичевић, Селаковић, Батањски (Малић), Бирињи, Видовић, Бошковић, Ђорђевић, Симић.

КУПИНОВО: Гавриловић, Лазић, Ђуричић, Милутиновић, Будимчић, Н.  Бошковић, Маџаревић, З.  Јовановић, Ј.  Бошковић,

У свих 90. минута игре Румљни су играли много боље од ривала, нападачки и плод такве игре је и туце голова. У 84.  минуту голман домаћих Милановић промашио је пенал.

И.  Рајић

Љуково - Полет 3:0 (2:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 100, судија Суџум (Инђија). Стрелаци: Тривковић у 29, Макарић у 30.  и Чучковић у 58.  минуту.  Жути картон: Бакић (Полет).

ЉУКОВО: Милошевић 7, Грковић 7, Блануша 7, Бјељац 7, Узелац 7, Арсић 7 (Вученовић 7), Стојановић 6, Макарић 8 (Купрешанин), Тривковић 8, Чучковић 8.

ПОЛЕТ: Грковић 7, Старац 6, Пољак 6, Ковачевић 6, Кнежевић 6, Бакић 6, Иваниш 6, Срјемац 6, Јовић 7, Инђић 6, Делибос 6.

Љуковчани су надиграли госте.  Тривковић је искористио изванредан центаршут и одбијену лопту од одбаре гостију само је ћушнуо у мрежу.  Макраић је после дубинске лопте био бржи и од целе одбра гостију.  А, Чучковић, је погодио мрежу гостију из слободног ударца са око 25 метара.

Б.  Кантар

Напредак (П) - Јадран 0:0

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 360, судија Бањанин (Моровић).

НАПРЕДАК: Никшић 8, М.  С.  Јовановић 8, Ђилас 8, Кљајић 8, М.  Ж.  Јовановић 8, Ивковић 8, Сремац 8, Јанковић 8 (Савић 7), Врачев 8, Василић 8, Пазарски 8.

ЈАДРАН: Секулић 8, Марковић 8, Малетић 8, Булатовићч 8, Шестовић 8 (Ј.  Којчиновић 7), Милаковић 8, Рајић 8, Пекић 8, Раденков 8, Бранковић 8, Радић 8.

Недостајали само голови, па да се каже да је утакмица била врхунска. Играо се одличан и динамичан фудбал.  Било је и правих шанси на обе стране пођеднако.  Зато је коначни резултат ипак реалан.

С.  Трбојевић

Борац (К) - Будућност 1:0 (1:0)

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Гагић (Нови Пазова). Стрелац: Д.  Самарџић у 29.  минуту.  Жути картони: Д.  Самарџић, Вукосављевић, Пјевац (Борац).

БОРАЦ: М.  Илић 7, Ручнов 7, Аћимовић 7, Д.  Самарџић 8, М.  Матић 7, Милутиновић 7, Вукосављевић 8, В.  Матић 7 (Стојковић 6), Мирковић 7, Пјевац 7, Нинковић 8.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Сретеновић 7, Станић 7, Старчевић 7, Михаиловић 7, Јефтић 7, Јанковић 7, Митровић 7, Владисављевић 7, Бојанић 7, Матић 7,

Домаћини је славио минимало против одличног ривала из Салаша Ноћајског. Далибор Самарџић је искористио шансу и изблизине матирао голмана Јокића.

З.  Перић

Граничар (А) - Партизан 2:3 (1:2)

АДАШЕВЦИ: Стадион Граничара, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Кулачанин у 27.  и Старчевић у 57.  за Граничар, Пајић у 35.  и 70.  и Милетић у 40.  минуту за Партизан.  Жути картони: Старчевић, Н.  Миљеновић, Андришка, М.  Миљеновић (Граничар), Алексић (Партизан).

ГРАНИЧАР: Томашевић 6, Н.  Миљеновић 6, Н.  Мијановић 6, Скакавац 6, Нединић 7, Симић 7, Старчевић 6, Кнежевић 6, М.  Миљеновић 7, Андришка 6, Кулачанин 6 (Бојанић).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Петковић 7, Трипић 7, Трумић 7, Алексић 7, Пајић 8, В.  Петровић 7, Матијевић 7, М.  Радовић 7 (Костић), Д.  Петровић 7 (Ђуровић), Милетић 7.

Гости из Витојеваца играли су онолико колико им је било потребно за победу. Домаћини, иако су постигли два гола, били су немоћни ривал у већем делу утакмице. Иначе, гледаоци су могли да виде и два изванредна гола Пајића.  Из шутева с 16 метара.

С.  Сарановац

МАРТИНЦИ: Борац (М) - Доњи Петровци 3:2, АДАШЕВЦИ: Граничар -Партизан 2:3, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Железничар 1:4, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Рудар 3:1, РУМА: Словен - Купиново 12:1, ЉУКОВО: Љуково -Полет 3:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Јадран 0:0, КЛЕНАК: Борац - Будућнст 1:0.