СРЕМСКА ЛИГА: Румљани зимују на врху

Љуково - Словен 0:4 (0:1)
fudbal

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Стоисављевић у 43, Видовић у 56. и 68. и Динчић у 80. минуту.Жути картони: Опачић, (Љуково), Вукмановић (Словен).

ЉУКОВО: Опачић, Стевић, Стојанац, Радић (Поповић), Панић, Играч, Булат (Пејчић), Играчев, Узелац, Милановић, Катић.

СЛОВЕН: Јокић (Ђукић), Маловић, Вукмановић (Динчић), Пузић, Маслић (Кондић), Стоисављевић, Ступар, Кордолуп, Марин, Видовић (Бобић), Јовановић.

Играчи Словена доминирали су, а нарочитио добро  играли су у у другом полувремену, када су постигли  три гола и дошли до убедљиве победе. Играчи Љукова нису успели, да пруже снажнији отпор јесењем лидеру.

Н. Тркуља

Железничар - Сремац (Д) 3:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Игралиште у Лејама, гледалаца 200, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Ђуричић у 27. и 60. и Мандић у 70. минуту (из пенала).Жути картони: Младеновић, Вукајловић, Лазаревић, Тадић (Сремац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 8 (Благојевић 8), Нинић 8, Бранковић 8, Митровић 8, Ђуричић 8, Соколовић 8 (Михајловић 8), Мандић 8, Каурин 8 (Плећаш 8), Ракар 8, Блануша 8 (Љубинковић 8), Дубајић 8.

СРЕМАЦ: Матић 7, Младеновић 7, Шолак 7, Латковић 7 (Ласковић 7), Вукајловић 7 (Чубрило 7), Тадић 7, Р. Ашћерић 7, Башић 7 (Митровић 7),  Провиђало 7, З. Ашћерић 7, Лазаревић 7.

Рутинска победа железничара. Гости су се бранили, а домаћи су постигли три гола, погодили стативу и још неколико пута опасно угрозили мрежу Сремца. Ђуричић је два пута погодио мрежу главом после центаршутева. Мандић је био стрелац из најстроже казне. Управо је био Мандић у прилици да опасно угрози гол гостију, а онда су га гости са леђа саплели, у свом казненом простору.

И. Ђумић

Борац (К) - Партизан 1:5 (1:2)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума).Стрелци: П. Илић у 43. за Борац, Пајић у 30, В. Матић у 33. (аутогол), Петровић у 56. и 76.и М. Малиновић у 84. минуту за Партизан.Жути картони: Б. Самарyић (Борац), Марковић, П. Млађеновић, Матијевић, М. Радовић (Партизан).Црвени картони: Д. Самарџић (Борац), Мршић на клупи (Партизан).

БОРАЦ: Стјепановић 6, Б. Самарџић 6 (Жунић), М. Самарyић 6 (Кулачин), Стојковић 7, Фриц 7, В. Матић 7, Д. Самарџић 7, Мирковић 6, П. Илић 6, Петковић 6, Савић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Конц 8, Мирковић 8, Марковић 8, Петровић 9, М. Малиновић 8, Г. Радовић 8, Матијевић 8, М. Радовић 8, Пајић 8, П. Млађеновић 8.

Кленчани, без Марка Пјевца, убојитог стрелца, нису могли више постићи од почасног гола П. Илића.Док на другој страни гости из Витојеваца су приказали одличну игру у пољу, и ефикасну  пред голом домаћина. Могли су славити и убељивијим резултатом.

З. Перић

Сремац (Деч) - Слога (В) 5:1 (2:0)

ДЕЧ: Игралиште Сремца гледалаца 150, судија Тодић (Врдник).Стрелци: П. Мајсторовић у 10. и 70, Јанковић у 30, Јуришић у 75. и Ћирић у 83. за Сремац, Симњановски у 77. минуту за Слогу. Жути картони: Јанковић, П. Мајсторовић (Сремац), Д. Марковић (Слога).

СРЕМАЦ: Шљукић 8, Стојковић 9, Недељковић 8, Милић 8, П. Мајсторовић 9 (Ћирић 8), Кресојевић 8,  Радошевић 8, Јуришић 8, Радивојевић 8, Марчета 8, Јанковић 9.

СЛОГА: Ерцег 7, Путица 7, Станковић 7, Јовановић 7, Симњановски 8, Н. Марковић 7, Достанић 7,  Станић 7, Јоргић 7 (Лазичић), Д. Марковић 7 (Евђенић), Лазић 7.

Дечани су забележили сигурну победу у веома квалитеној и ефикасној игри. Мада се не може рећи да су гости играли слабо, напротив, играли су сасвим добро и онилоко колико им је домаћин дозволио. Бриљирао је Владимир Стојковић, шраф између домаће одбране и навале. Јанковић и Ћирић су били стрелци, пошто су избили сами испред голмана гостију Ерцега, а онда га слали у једну страну, а лопту у другу. П. Мајсторивић два пута, и Јуришић, били су стрелци после вема лепих и израђених акција. Симњановски за госте је постигао леп гол.

В. Стојковић

Сремац (В) - Напредак (П) 3:2 (2:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Блажон (Рума).Стрелци: Јовановић у 20, Глигоријевић у 38. и Павковић у 55. за Сремац, Тодоровић у 44. и Грбић у 78. минуту за Напредак.Жути картони: Грујин, Јовановић, Глигоријевић, Павковић (Сремац), Тодоровић (Напредак).Црвени картон: Лошић (Сремац).

СРЕМАЦ: Бошковић 7,5, Грујић 7,5 (В. Ранков), Инђић 7, Лошић 6,5, Цвијановић 7,5, Грујин 7,5 (Б. Ранков 5), Павковић 7 (Јововић 6), Рудан 7,5 (Бурић 6), Глигоријевић 8, Коларов 7,5, Јовановић 7.

НАПРЕДАК: Николић 6, Радовановић 6, Зорановић 6, Миросављевић 6,5, Јакшић 5,5, Грбић 6,5, Тодоровић 7, Кочијашевић 5 (Василић 5), Пољак 1 (Ивковић 6,5), Вукин 5, Н. Јовановић 5.

Домаћин је славио и поред тога што су гости имали сталну иницијативу у току целе утакмице. Уз одлично суђење голове су постигли за домаће Јовановић из шута с 15 метара, Глигоријревић са седам и Павковић са десетак метара. За госте Тодоровић је био стрелац, после контре избио је сам испред голмана Бошковића и лако га матирао, а Грбића је домаћа одбрана оставила непокривеног, и опет је Бошковић био лако матиран. Најзаслужнији за домаће славље био је Александар Глигоријевић, који је повезивао све конце домаће  одбране и навале.

Н. Ковачевић

Хајдук (Б) - Раднички (И) 3:0 (2:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Ђурић (Инђија).Стрелци: Бајић у 10, Радаковић у 32. и Рибар у 77. минуту. Жути картони: Стојчић, Бикић (Раднички).

ХАЈДУК: Калајџић 9, Чича 8, Милосављевић 8, Бајић 8, Рибар 8,5 (Радун), Радаковић 8,5 (Десанчић), Караћ 8, Ковачевић 8 (Трбовић 8), Лаврек 8, Прица 8,5 (Добројевић), Суботин 8 (Петровић).

РАДНИЧКИ: Н. Савић 7, Кљајић 6, Николић 6, Дучић 6 (Ћеран), Бикић 7, Н. Митровић 7, Радосављевић 7, Марковић 7, Шевић 7, Д. Митровић 7, Стојчић 6, М. Митровић.

Бешчани су били много бољи ривал. Играли су заиста одличан фудбал. Госте је само срећа спасла тежег пораза. Домаћи стрелци су у више наврата били непрецизни. Први стрелац на утакмици био је Бајић са неких четири, пет метара. У акцију су учестовали Чича, Рибар и Ковачевић, који је протрурио лопту до слободног Бајића. Други стрелац је био Радаковић.Лопту је примио на неких 12 метара, после центаршута, и одмах из прве је послао у небрањени део гостујуће мреже.

У наставку, нешто боља игра Ирижана. Радосављевић и Бикић су имали лепе прилике. После грешке одбране домаћих гости су добили на поклон најстрожу казну. Шевић је шутирао, али је голман домаћих одбранио. Одбио је лопту, на кратко је притрчао поново Шевић шутирао, али Калајџић  је поново одбранио. И трећи стрелац на утакмици био је Рибар из шута с 16 метара. Акцију је започео Караћ, а Добројевић је протурио лопту до усамљеног Рибара.

М. Батало

Јадран - Фрушкогорац 2:4 (2:3)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Наглић у 20. и Пејић у 25. за Јадран, а М. Трнић у 30, Панић у 32, Ђуричић у 41. и Кусић у 80. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Тубић, Булатовић, (Јадран), Ђукић (Фрушкогорац).

ЈАДРАН: Зорић 6, Грковић 6, Пејић 6, Георгијев 6, Шестовић 6 (Кривокућа 6), Тубић 6, Вуколић 6 (М. Којчиновић 6), Спаловић 6, Наглић 6, Булатовић 6 (Кошутић 6).

ФРУШКОГОРАЦ: Ракић 7, Жижић 7, Ђукић 7, М. Трнић 7, И. Ђорић 7, Грабић 7, Панић 7, Ристић 7, Н. Симић 7 (Недић 7), Ђуричић 7 (Лукић 7), Кусић 7 (Лужајић 7).

Манђелошани су направили прворазредно изненађење у 15. колу. У Голубинцима су заслужено славили. Иако су домаћини повели са 2:0,  потом су потпуно стали, што су гости вешто и зналачки искористили.  И. Маленчић

Подриње - Борац (М) 1:1 (0:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралише Подриња, гледалаца 150, судија Пејаковић (Чалма).Стрелци: Савић у 54. за Подриње, Опарушић у 89. минуту за Борац. Жути картони: Павловић, Савић (Подриње), Радуловић, Бојанић, Шумарски, Шарчевић, М. Вулетић (Борац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодровић 7, Радовановић 7, Павловић 7, Ђурђевић 7, Стевић 7, Мијаиловић 7, Савић 7 (Тодоровић 7), Арсеновић 7, Туцаковић 7 (Јаковљевић 7), Ераковић 7.

БОРАЦ: Овшек 7, Радуловић 7, Т. Вулетић 7, Стајчић 7, Божић 7 (Лазић 7), Бијелић 7, Бојанић 7, М. Вулетић 7, Шумарски 7, Шарчевић 7, Давидовић 7 (Опарушић 7).

Играчи Подриња потпуно су надиграли ривала из Мартинаца, али су освојили само бод. Гости из једног јединог напада, постигли су изједначујући гол и то у самом финишу утакмице.

Повели су домаћину у почетку другог полувремена. Изврстан пас Ђурђевића Савић је претворио у гол. Следи, потом, пас Мијаиловића и Савић постиже поново гол. Судија Пејаковић поништио  гол, наводно пре тога био је фаул за госте, а Савићу доделио жути картон. Још треба да се дода и грешка из првог полувремена.Мијаиловић је био заустављен очигледним фаулом у казненом простору гостију, али Пејаковић опет није реаговао.

Л. Крсмановић

ИНЂИЈА: Железничар - Сремац (Добринци) 3:0, ВОЈКА: Сремац -Напредак (П) 3:2, ДЕЧ: Сремац - Слога (В) 5:1, БЕШКА: Хајдук - Раднички (И) 3:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Фрушкогорац 2:4, КЛЕНАК: Борац - Партизан 1:5, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Борац (М) 1:1, ЉУКОВО: Љуково -Словен 0:4.

1. Словен  15     13     2      0      43:7  41

2. Железничар  15     11     2      2      40:10        35

3. Хајдук (Б)      15     10     2      3      33:15        32

4. Јадран   15     8      3      4      37:23        27

5. Партизан       15     7      2      6      27:21        23

6. Слога (В)       15     7      2      6      25:24        23

7. Сремац (Деч) 15     7      1      7      23:18        22

8. Сремац (В)    15     7      1      7      28:38        22