Сремска лига: Славље Витојевчана с десеторицом

Добра борбена и права првенствена утакмица.Домаћи су могли повести већ у првом полувремену са најмање два гола разлике.
fudbal

Партизан - Срем (СМ) 1:0 (0:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Ипач (Марадик). Стрелац: Бабић у 85. минуту. Жути картон: Зејић (Партизан). Црвени картон: Богићевић  (Партизан).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Конц 7, Бабић 8, Зејић 7, Марковић 7, Богићевић 6, Гавриловић 7, В. Петровић 7, Ђуровић 7, Дамњановић 7, Трипић 7.

СРЕМ: Опачић 6, Јовановић 7, Стикић 7, Маричић 7, Цветковић 7, Комазец 7, Бежановић 7, Турчиновић 7, Бајловић 7, Вујасиновић 7, Новић 6.

У наставку је виђена такође борбена игра. У 58. минуту Богићевић је добио и други жути картон и домаћини су остали са 10 играча. И уместо да гости искористе играча више, дозволи су домаћинима да им затресу мрежу. Бабић је матирао Опачића, пошто је гостујућа одбрана закаснила да избије лопту.

Д. Мркић

Граничар (К) - Хајдук (В) 0:2 (0:2)

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Радовановић у 29. и Ветеха у 35. минуту. Жути картони: Митровић, Симјановски, Живковић, Стефановић (Граничар), Марјановић, Перић  (Хајдук).

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Вулетић 7, Митровић 7, Сушић 7 (Стефановић 7), Дејан Печеница 7, Дарко Печеница 7, Живковић 7, Симјановски 7, Бојанић 7, Шојић 7 (Зечевић 7), Ристић 7.

ХАЈДУК: Митровић 7, Бакајлић 7, Петаковић 7 (У. Ковачевић 7), Марјановић 7, Ветеха 8, Петровић 7, Петровић 7, Томшчић 7 (Грујичић 7), Кљајић 7 (Хрчек 7), Перић 7, Б. Ковачевић 7, Радовановић 8.

У Кузмину  се играо добар фудбал. Прво полувреме је припало гостима из Вишњићева. Уствари, творци славља гостију били су Милан Радовановић и Владимир Ветеха. Успели су своје шансе да претворе у голове.

Домаћим стрелцима није ништа полазило за руком.

Сремац (Деч) - Борац (М) 4:0 (3:0)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца преко 200, судија Каназир (Стари Бановци).Стрелци: Јуришић у 8, Лемић у 31. и 40. и Глигоријевић у 72. минуту. Жути картони: Радић, Новаковић, Симовић, Лемић (Сремац).

СРЕМАЦ: Радић 6 (Шљукић 7), Докић 7 (Новаковић 7), Стојковић 7, Недељковић 7, Симоновић 7 (Лемић 8), Стаменковић 7, П. Мајсторовић 7, Матић 7, Јуришић 9, Глигоријевић 8, Марчета 7.

БОРАЦ: Андрејић 5, Лазић 6, Божић 7, Јовелић 7, Миглинци 6, Симикић 6, Врањешевић 7, Матић 6, Шарчевић 7, Филиповић 6, Жунић 6 (Јосимовић 6).

Домаћи тим је играо надахнуто и распложено. Драган Јуришић је начео Андрејићеву мрежу из топовског шута са више од 30 метара. Лопта је само фијукнула у саме рашље. Лемић је један гол постигао главом после центаршута, а други ногом по земљи. Гилогријевић је такође искористио центаршут, надскочио је гостујућу одбрану и главом скренуо лопту у небрањени део мреже.

В. Стојковић

Хајдук (Б) - Јадран 0:1 (0:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, судија Павловић (Огар).Стрелац: Булат у 9. минуту. Жути картон: Николић (Хајдук).Црвени картон: М. Којчиновић на клупи (Јадран).

ХАЈДУК: Савић 7, Гавриловић 5,5, Шукунда 5,5 (Ж. Митровић), Живановић 5,5, Ђорђевић 6,5, Грубјешић 5,5 (Миловчевић), М. Митровић 6, Ковачевић 5,5, Лазић 6, Николић 5,5 (Станковић), Прица 5,5 (Милосављевић).

ЈАДРАН:  Травица 7, Пејић 7,5, Шестовић 6,5, Ј. Којчиновић 6,5, Играч 7, Булат 8 (Јерковић 7), Кривокућа 6,5 (Несторовић), Ракар 6,5, Маћешић 6 (Георгијев), Цураковић 7 (Вуколић), Спаловић 7.

Гости су славили заслужено.Булат је после једне контре, био бржи од  одбране домаћина и са пет метара је лако матирао голмана Савића. После тога домаћини су играли слабо, безвољно, и без било какве идеје. У 85. минуту гости су могли постићи и други гол. Јерковић је погодио пречку, лопта је затим ударила и у стативу, али није хтела да уђе и у мрежу.

М. Батало

Раднички (И) - Шумар 2:1 (2:0)

ИРИГ: Игралиште Радичког, гледалаца 200, судија Ћирковић (Стара Пазова). Стрелци: Стричевић у 37. и Беговић у 43. за Раднички, а Матовић у 82. минуту за Шумар. Жути картон: Остојић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Лалић 7, Николић 7, Шкрбић 7, Беговић 7, Н. Еркановић 7, Глишић 7, Ћирић 7, Митровић 7, Стричевић 8, Остојић 7, Стајић 7.

ШУМАР: Зорић 7, Петковић 7, Матовић 7, Митровић 7, Анђелковић 7, Стојадиновић 7, Самарџић 6, Радосављевић 6, Млађеновић 6, Врачевић 6, Јаковљевић 6 (Ђорђевић 6).

Виђена је веома лепа и занимљива утакмица. Играчи Радничког су још у првом полувремену могли изрешетати мрежу гостију. Али, постигли су само два поготка.

У наставку гости су крнули нешто агресивније, али плод такве игре није донео голове. Само се у листу стрелаца уписао Матовић и то је било све од фаворизоване екипе из Огара.

А. Таглиавиа

Фрушкогорац - Будућност (СН) 2:2 (0:1)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца око 250, судија Граовац (Рума). Стрелци: Масларић у 84. и Ристић у 94. (из пенала) за Фрушкогорац,а Станивуковић у 34. и Ђурђевић у 76. минуту за Будућност. Жути картони: Милић, Грабић, И. Ћорић, Пендо (Фрушкогорац), Радосављевић, Павловић, Станивуковић, Петровић (Будућност). Црвени картон: Славко Херцег тренер (Будућност).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 8, Жижић 6 (Б. Симић 8), Н. Трнић 8, Грабић 8, Јошић 8 (Ж. Ћорић 8), Панић 8, Масларић 8, Ристић 8, И. Ћорић 8, Пендо 8, Ивановић 8.

БУДУЋНОСТ: Коплић 8, Радаковић 8, Станивуковић 8, Радосављевић 8, Јефтић 8, Павловић 8, Симовљевић 8 (Петровић 8), Пријић 8, Мијаиловић 8, Ђурђевић 8, Јанковић 8.

У Манђелосу виђена су четири изванредна гола, промашени пенал гостију, низ, акција брзих контри и дуела. У првом полувремену домаћин је био много бољи ривал, али несрећно је примио гол. Станивуковић је из слободног ударац с 20 метара погодио мрежу. Лопта је прошла кроз живи зид.

У другом полувремену играо се баш динамичан фудбал, а било је и прилика на обе стране. Пенал је скривио домаћи голман Милић, али је успио да одбрани шут Павловића. Потом су гости извели контру и Ђурђевић је затресао домаћу мрежу. Онда је на сцену ступио Масларић с 20 метара је упутио праву бомбу, а голман гостију  Коплић се није ни помакао.

У 94. минуту драма пред голом гостију. Домаћи су извели слободан ударац, одбијена лопта ударила је у руку Павловића. Ристић је са линије пенала био сигуран.

В. Цвијетић

Слога (В) - Подриње 1:2 (0:0)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 250, Деспотовић (Огар). Стрелци: Јанковић у 75. (аутогол) за Слогу, а Ераковић у 58. и Туцаковић у 88. минуту за Подриње. Жути картон: Станић (Слога), Туцаковић (Подриње).

СЛОГА: Цветковић, Поповић, Батањски, Мирковић, Кордолуп, Н. Марковић (Салкунић), Достанић, Станић, Милекшић (Вучковић), Јоргић, Лошић (Василић).

ПОДРИЊЕ: Релић, Туцаковић, Марјановић, Радовановић (Максимовић), Јанковић (Стојановић), Милошевић, Јаковљевић, Вујовић,  Мачвански, Турудић, Ераковић.

У Вогњу  гледаоци су могли да виде голове тек у наставку. Прво су повели гости, а потом су гости и поравнали резултат, после неспретне интервенције Јанковића. И када су сви на игралишту очекивали поделу бодова Туцаковић је у финишу утакмице искористио смушеност у домаћој одбрани и постигао гол.

Г. Васић

Напредак - Сремац (В) 2:2 (0:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 160, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Миросављевић у 50. и Јовановић у 92. за Напредак, а Илисић у 9. и Коларов у 24. минуту за Сремац. Жути картони: Тошић, Јовановић (Напредак), Тодоровић (Сремац).Црвени картон: Грујин (Сремац).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Вукосављевић, Миросављевић 7, Јакшић 7, Вукелић 7, Тодоровић 7, Спишић 7, И. Николић 7 (Живић), Опачић 7, Драгишић 7 (Јовановић 8), Тошић 7 (Чубрило).

СРЕМАЦ: Бошковић 7, Стојанов 7, Ђурашиновић 7, Рудан 7, Тодоровић 7 (Чортановачки 7), Грујин 7, Илисић 7, Лошић 7, Павковић 7 (Капуран 7), Коларов 7, Б. Ранков 7.

А. Петровић

14. коло

ДЕЧ: Сремац - Борац (М) 4:0, БЕШКА: Хајдук - Јадран 0:1, ИРИГ: Раднички - Шумар 2:1, ВОГАЊ: Слога - Подриње 1:2, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Будућност 2:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Сремац (В) 2:2, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Срем (СМ) 1:0, КУЗМИН: Граничар (К) - Хајдук (В) 0:2.