Сремска лига: Сремац директно из корнера

Месари су успели да савладају чврсте госте из Мартинаца.И  то после мајсорије Миодрага Сремца.
Екипа Митроса из Сремске Митровице

Митрос - Борац (М) 1:0 (1:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште  Митроса, судија Тошић (Стара Пазова).Стрелац: Сремац у 27. минуту. Жути картони: Грбић, Симјановски (Митрос), Т. Вулетић, Кљајић (Борац), Црвени картони: Опарушић (Митрос), Дамњановић (Борац).

МИТРОС: Дудић 7, Симић 7 (Лаћарачки), Опарушић 7, Симјановски 8, Сремац 8 (Мађаровски), Грбић 8, Малиновић 8, Боровац 7, Милошевић 7, Бабић 8, Трубић 7 (Ковачевић 7).

БОРАЦ: Јандрић 6, Стајчић 7 (Т. Вулетић 6), Стајчић 7, Зорановић 7, Марицки 6, Ненадовић 6, М. Вулетић 7, Дамњановић 6, Кљајић 7 (Шојић 6), Пријић 6 (Вукотић 7), Марјановић 7, Ђилас 6 (Бијелић).

Сремац је погодио гостујућу мрежу директно из корнера. Лопта је завршила у самим рашљама.

Р. Петковић

Рудар - Љуково 2:2 (0:1)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Петровић (Шид).Стрелци: Даничић у 78. и 89. за Рудар, Чучковић у 30. и Мркела у 53. минуту за Љуково. Жути картони: Жугић, Тривунчић (Рудар), Дубајић, Узелац, Блануша (Љуково).Црвени картон: Опачић (Љуково).

РУДАР: Милановић 8, Дејић 8, Нинковић 8 (Гравара 7), Жугић 8, Даничић 8, Гербец 8, Басара 8, Драгутиновић 8 (Манојловић 7), Милош Лужајић 8, Вуковић 8, Тривунчић 8.

ЉУКОВО: Опачић 7, Грковић 7, Блануша 7, Маљковић 7, Дубајић 7, Николић 7, Милановић 7, Узелац 7,м Мркела 7 (Булат 7), Чучковић 7, Љубинковић 7.

Врдничани су играли добро у пољу, али пред голом гостију нису се баш сналазили. Зато су гости били присебнији и после 53. минута игре водили су са 2:0.А, онда су се домаћи дигли и потпуно надиграли госте. Имали су шансе и за коначну победу, али изостала је срећа.

И. Сретић

Доњи Срем - Борац (К) 3:1 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Марковић у 27, Д. Радосављевић у 55. и Радивојевић у 66. за Доњи Срем, а Радишић у 34. минуту за Борац. Жути картони: Јуришић, Радовановић (Доњи Срем), Радишић, В. Матић, Д. Самарyић, Пештерац, Стојковић (Борац).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Лукић (С. Радосављевић), Цураковић, Живановић, Перишић, Марковић, Вукмановић, Јуришић (Штетић), Д. Радосављевић (Радовановић), Радивојевић (Лукач), В. Љубојевић (Рајић).

БОРАЦ: Стјепановић, Пештерац, Б. Самарyић, Радишић, В. Матић, Д. Самарyић, Пјевац, Д. Матић (Жунић), Нинковић, Глумчевић, Стојковић.

Пећинчани су потпуно надиграли госте из Кленка и то посебно у другом полувремену, и уз то постигли и два гола за памћење. Радивојевић је из изигране акције с 25 метара погодио саме рашље, а сличан је био и попгодак и Д. Радосављевића из слободног ударца. Лопта се просто забила у рогаљ.

М. Гмизић

Напредак (П) - Партизан 2:1 (0:1)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Савковић у 12. и Млађеновићу 75. (аутогол) за Напредак, а Вељко Петровић у 41. минуту за Партизан. Жути картони: Кочијашевић, Рагастовац, Евђенић (Напредак), Трипић, Млађеновић (Партизан).Црвени картон: Матијевић (Партизан).

НАПРЕДАК: Николић 7, Рагастовац 7,5, Кочијашевић 7, Јовановић 7, Савковић 8 (Евђенић 7), Митровић 7 (Вукин 7), Тодоровић 7, Ђурић 7, Врачев 7,5, Пољак 7,5, Ружичић 7,5.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7 (Ђуровић), Трипић 7, Вељко Петровић 7 (Вулетић 7), М. Радовић 7, Владимир Петровић 7, Мирковић 7, Матијевић 7, Г. Радовић 7, Гачић 7, Млађеновић 7, Добић 7.

Гости су се од првог минутас определили да се бране и таква тактика им се у првом делу исплатила. У финишу полувремена успели су до постигну гол.

У наставку домаћини су били бољи, агресивнији и успели да преокрену резултат, али уз помоћ Млађеновића, који је неспретно лопту убацио у сопствену мрежу.

В. Петровић

БСК - ЛСК 3:2 (0:1)

БЕШЕНОВО: Игралиште  БСК-а, судија Грбатинић (Адашевци).Стрелци: Скорупан у 53. и 67. и Цвјетић у 62. за БСК, Тодоровић у 30. и Бојић у 90. (из пенала) за ЛСК. Жути картони: Т. Племић, Дрфагојевић (БСК), Половина, Босанчић, Морак, Бојић, Овшек на клупи (ЛСК).

БСК: Сака 7, Т. Племић 7, Мрвичин 7, М. Лакетић 7 (Смајловић 7), Г. Лукић 7 (Драгојевић 6), Скорупан 8, Цвјетић 7, Д. Лукић 7, Ж. Ћирић 7, Митровић 5, Б. Ћирић 5 (Ивковић 7, Зељковић 7).

ЛСК: Теодоровић 7, Шеик 6 (Радић, Рибић), Н. Дронић 6, Половина 7, Босанчић 7, Малиновић 7 (Гршић), Тодоровић 6, Савић 7, Бојић 8. Лаћарци су дошли до вођства онако неочекивано, а домаћини нису ни из најбољих шанси могли савладати Теодоровића.

У наставку друга песма, виђено је три гола у гостујућој мрежи, и заслужена победа домаћих играча. У последњим секундама гости су успели само да смање резултат из најстроже казне.

М. Илић

Железничар - Хајдук (Б) 1:1 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Радић (Инђија).Стрелци: М. Митровић у 60. за Железничар, а Катић у 68. минуту за Хајдук. Жути картони: Ж. Митровић, М. Митровић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Димитријевић  6,5, Мандић 7, Ж. Митровић 6,5, М. Митровић 7, Бртка 7, Зорић 7 (Јованов 7), Денић 7, Ракар 7, Прица 7 (Соколовић 6), Плећаш 7,5.

ХАЈДУК: Ралић 7, Поповић 7, Катић 7,5, Чича 7, Грујичић 6,5, Милосављевић 7,5, С. Ковачевић 6 (Стојановић 6), Иваниш 7 (Недимовић), Д. Ковачевић 6,5 (Ђорђевић), Георгијев 7,5, Караћ 7 (Крстић).

Иако, су фаворизовани Инђијци, повели изванредним голом Милана Митровића, после изванредне контре, Бешчани ни једниог тренутка се нису предавали.О својили су велики бод, и то понајвише зато што су железничари имали у својим редовима неспретне стрелце. Чак четири пута су погодили стативу и два пута у пречку.

И. Ђумић

Слога - Раднички (Ш) 2:2 (0:2)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Н. Марковић у 76. и Јандрић у 86. за Слогу, а Дрча у 30. и Стојшић у 39. минуту за Раднички. Жути картони: Достанић (Слога), Шуша и Грумић (Раднички).

СЛОГА: Ерцег, Матић, Јовановић, Јандрић (Ченић), Јерковић (Н. Марковић), Достанић, Станић, Петровић, Јоргић, Д. Марковић (Вучковић), Лошић.

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Цвијић, Аперлић, Дрча, Павловић (Влаисављевић), Стојшић, Шуша (Војновић), Добројевић, Грумић, Алексић.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица. Раднички је повео већ у првом полувремену и све мирисало да ће бодови отићи у Шид.Међутим, тако нису мислили и домаћи играчи.И у последњих 15. минута успели су да поравнају резултат, заслужено после боље игре и тако откину велики бод од великог ривала.

Г. Васић

Словен - Хајдук (В) 2:0 (2:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Поповић (Шуљам).Стрелци: Церовац у 14. и Маслић у 40. минуту (из пенала).Жути картони: Мандић (Словен), Њежић, Томшић (Хајдук).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Церовац 8, Мандић 7, Калајџић 7, Јовић 7, Самарџић 7, Топић 7, Маслић 7, Стоисављевић 7, Чворков 8, Кондић 7.Играли су још Јовановић, Бранковић, Сремчевић, Петковић и Иванковић.

ХАЈДУК: Митровић 8, Марковић 7, Ковачевић 7, Сарић 7 (Мирковић), Радовановић 7 (Дамјановић), Тодоровић 7, Томшић 7, грујичић 7, Гавриловић 7, Њежић 7, Перић 7.

Румљани су заслужено славили.Још у првом полувремену су остварили повољан резултат, а у наставку утакмице су  рутински чували стечену предност. Церовац се уписао у листу стрелаца, за вођство домаћина, а онда се  тешко повредио и завршио је у болници. После прекшаја над Чвоковом, у казненом простору гостију, судија досудио најстрожу казну за домаћине, а Маслић је такав поклон претворио са пенала у гол.

Г. Сучевић

Резултати:

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Борац (К) 3:1, БЕШЕНОВО: БСК - ЛСК 3:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Партизан 2:1, ВОГАЊ: Слога - Раднички (Ш) 2:2, БЕШКА: Хајдук - Железничар 1:1, ВРДНИК: Рудар - Љуково 2:2, РУМА: Словен - Хајдук (В) 2:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Борац (М) 1:0, ДОБРИНЦИ: Сремац - ПСК Путинци 1:0.