Сремска лига: Шумари заустављени у Дечу

Навијачи су приметили да када голман Радић и Марчета, нису у тиму да Сремац побеђује.
lopta2

Сремац - Шумар 4:3 (2:2)

ДЕЧ: Игралиште Подриња, гледалаца преко 200, судија Ћирић (Инђија). Стрелци: Глигоријевић у 20. и 70, Стаменковић у 26. и Симовић у 47. за Сремац, Петронијевић у 32. (из пенала), Ђорђевић у 35. и Обрадовић у 67. минуту за Шумар.

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Закић 7 (Симић), Стојковић 7, Симовић 7 (Живановић), Стаменковић 7, Лемић 7, Глигоријевић 8, Новаковић 7 (Бербер), Јуришић 7 (Алимовић), Матић 7, Јанковић 7.

ШУМАР: Младеновић 7, Миличевић 7, Петковић 7, Ђорђевић 7, Митровић 7 (Јаковљевић), Обрадовић 7, Петронијевић 7 (Матовић), Стојадиновић 7, Самарџић 7 (Зорић), Радосављевић 8 (Анђелковић 7), Млађеновић 7.

Играло се добро, постигнуто је чак седам голова.

В. Стојковић

Напредак - Партизан 4:0 (3:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Минић у 18. и 24, Драгишић у 27. и Тодоровић у 56. минуту. Жути картон: Богићевић (Партизан).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Минић 8, Вукосављевић 7, Миросављевић 7 (Јакшић 7), Пршић 8, Вукелић 7, Тодоровић 8, Весић 7, И. Николић 7, Драгишић 7 (Тошић 7), Радовановић 7.

ПАРТИЗАН: Сабо 6, Конц 6, Бабић 7, Зејић 6, Марковић 6, Богићевић 6, Гавриловић 6, В. Петровић 7, Ђуровић 7 (М. Радовић 6), Пајић 7, Јањић 6 (Трипић 6).

Играо се добар фудбал. Предњачили су по доброј и ефикасој игри домаћи стрелци. У 18. минуту Минић је гол постигао задњим делом тела. Једноставно, лопта га је ударила и завршила у гостујућој мрежи. Други гол је постигао Минић после акције. За делић секунде однео је лопту гостујућој одбрани и лако матитрао Сабоа. Драгишић је матирао голмана Сабоа из шута с 25 метара.

Четврти гол за домаћине постигао је Тодровић .Он је одлично испратио акцију својих саиграча и само је ћушнуо лопту у небрањени део мреже. После тога до краја утакмице, све је било у знаку домаћина.

Б. Петровић

Јадран - Подриње 2:4 (1:2)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 250, судија Блажон (Рума). Стрелци: Јерковић у 27. и Кривокућа у 87. за Јадран, Милошевић у 19, 44. и 60. и Ераковић у 75. минуту за Подриње.Жути картони: шестовић, Спаловић (Јадран).

ЈАДРАН: Бртка 6, Несторовић 6, Пејић 6, Јерковић 7, Шестовић 6,Ј. Којчиновић 6, Играч 6 (А. Наглић), Булат 6 (Георгијев 6), Ракар 6 (Кривокућа 7), Цурковић 6, Спаловић 6.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Марјановић 7, Јанковић 7, Милошевић 9, Јаковљевић 7, Кузмановић 7, Стевановић 7, Вујовић 7, Стојановић 7 (Боричић), Туцаковић 7, Ераковић 8 (Мачвански).

Још једна слаба партија Голубинчана. Гости то искорстили, и лако дошли до славља. За то се побринуо неухватљиви Милошевић. Први гол је постигао главом са 19 метара. Лобовао је голмана Бртку. И други гол је постигао главом после центаршута, а трећи после акције својих саиграча.

И. Маленчић

Борац - Будућност 1:8 (0:4)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија Пејаковић (Чалма).Стрелци: Ђилас у 58. за Борац, а Ђурђевић у 15. и 25, Мијаиловић у 38. (из пенала), Симовљевић у 44, Павловић у 72, 87. и 89. и Пријић у 78. минуту за Будућност. Жути картони: Жилић, Шарчевић, Жунић (Борац).

БОРАЦ: Међедовић, Ђилас, Божић (Јосимовић), Дамјановић (Јовелић), Жилић (Матић), Миглинци, Симикић (Недић), Врањешевић, Илић, Шарчевић, Жунић.

БУДУЋНОСТ: Коплић, Јесретић, Радаковић, Станивуковић, Радосављевић (Павловић), Петровић,  Симовљевић (Пријић), Рого (Владисављевић), Мијаиловић, Јанковић, Ђурђевић (Ђукић).

Играчи Будућности, су остврарили планирану победу. А, у другом полувремену су играли баш одличан фудбал. Домаћини потпуно немоћни.

М. Симић

Раднички- Срем (СМ) 0:3 (0:1)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца око 150, судија Стојаковић (Добринци).Стрелац: Комазец у 20, 49. и 79. минуту.Жути картони: Лалић, Таглиавиа, Шкрбић, Николић, Глишић (Раднички), Рајић (Срем).

РАДНИЧКИ: Лалић 6, Николић 6, Васојевић 6, Шкрбић 6, Шаренац 6, Н. Еркановић 7 (Грујић), Глишић 6 (Стајић), Шевић 7 (Беговић), Ћирић 6 (Остојић), Стричевић 7, Таглиавиа 7.

СРЕМ: Опачић 7, Стикић 7 (Јошић 7), Маричић 7, Босиљков 7, Цветковић 7 (Рајић), Комазец 9,  Бежановић 7, Турчиновић 7, Матић 7 (Панић), Вујасиновић 7, Новић 7.

Домаћа мрежа попустила је  у 20. минуту. Комазец  је искористио високи центаршут и после одбије лопте најбоље се снашао у гужви. До краја полувремена домаћини су стиснули госте, али, и поред неколико добрих шанси гостујућа мрежа се није затресла.

У наставку одмах Комазец је побегао одбрани, и голман Лалић је морао опет да вади лопту из своје мреже. После тога било је  добрих акција. И играо се веома добар и занимљив фудбал. У 79. минуту Комазец је поново у главној улози. Кренуо је сам са лоптом према голу домаћих, прелазио је противничке играче. Онда је избио сам испоред голмана Лалића, и лако га матирао.

М. Јовичић

Хајдук - Сремац (В) 7:1 (5:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Лазић у 8, Живановић у 20, Грубјешић у 28, М. Митровић у 30. и 34, Милановић у 50. и Ж. Митровић у 88. за Хајдук, а Коларов у 16. минуту за Сремац.

ХАЈДУК:  Савић 8, Гавриловић 8, Миловчевић 8, Милосављевић 8, Живановић 8, Грубјешић 8 (Прица 8), М. Митровић 8 (Ж. Митровић 8), Ковачевић 8 (Михајловић 8), Тошић 8, Лазић 8, Николић 8.

СРЕМАЦ: Стругаловић  6, Ђурашиновић 5, Илисић 5, Чавић 5 (Грујин 5), Рудан 5, Јовановић 5, Лошић 5, Чортановачки 5, Коларов 6, Капуран 5, Ранков (Тодоровић 5).

У Бешки је виђен леп и квалитетан фудбал. А гледаоци су могли да виде осам голова и још безброј, одличних прилика за домаћине.

М. Батало

Слога - Хајдук (В) 3:2 (0:2)

ВОГАЊ: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Лошић у 56. и Пејчиновић у 58. и 88. за Слогу, У. Ковачевић у 27. и Петаковић у 37. минуту за Хајдук. Жути картони: Мирковић, Вучковић (Слога), Томшчић, Петаковић, Јурошевић, Перић, Дамјановић (Хајдук).

СЛОГА: Цветковић 7, Поповић 7, Мирковић 7 (Н. Марковић 7), Кордолуп 7, Салкунић 7 (Василић), Достанић 7, Јоргић 7, Милекшић 7 (Вучковић), Станић 7, Пејчиновић 9, Лошић 8.

ХАЈДУК: Ошаповић 6, Бакајлић 7, Хрчек 7, Петаковић 7, Марјановић 6, Ветеха 6, Петровић 7, Томшчућ 7 (Јакшић), У. Ковачевић 6, Перић 7 (Дамјановић), Б. Ковачевић 7 (Јурошевић).

Играчи Хајдука у првом полувремену су надвисили свог ривала у свему., а у наставку друга прича. Играчи Слоге су били бољи, а када је Лошић, начео мрежу гостију после центаршута све је изгледало другачије. Само два минута касније у 58. минуту резултат је био поравнат. Пејчиновић је извео изванредно слободан ударац с 25 метара и голман гостију Ошаповић је био савладан.

И на крају у самом финишу Н. Марковић је убацио лопту пред гол гостију,а на лопту је натрчао Пејчиновић и главом послао у небрањени део мреже.

Г. Васић

Фрушкогорац - Граничар (К) 2:0 (2:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 200, судија Тодоровић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Ристић у 30. и Пендо у 39. минуту. Жути картони: Масларић (Фрушкогорац), Симјановски, Ристић (Граничар).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Жижић 7 (Б. Симић 7), Н. Трнић 7, Грабић 7, Јошић 7 (Ђукић 7), Масларић 7,  Ристић 7, И. Ћорић 7 (Ж. Ћорић 7), М. Трнић 7 (Панић 7), Пендо 7, Ивановић 6 (Н. Симић 7).

ГРАНИЧАР: Ракић 6, Вулетић 6, Митровић 6, Сушић 6, Дејан Печеница 6, Дарко Печеница 6 (Стефановић 6), Симјановски 6, Бојанић 6, Шојић 6, Вукадиновић  (Н. Симић 6), Ристић 6.

Домаћи су повели преко Ристића после израђене акције. Голман гостију Ракић је за мало закаснио у интеревенцији, па је то искристио Ристић и из близене лопту убацио у мрежу. Пендо је удвостручио вођство домаћина из прелепог шута. Јошић је ценрирао, а Пендо је био најбржи у казненом простору гостију.

У наставку утакмице, играло се безвољно и растрзано на обе стране.Ривалима као да се нешто страшно догодило у полувремену, па су зато играли слабо.

В. Цвјетић

Резултати:

ДЕЧ: Сремац - Шумар 4:3, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Подриње 2:4, МАРТИНЦИ: Брац - Будућност 1:8, БЕШКА: Хајдук - Сремац (В) 7:1, ИРИГ: Раднички - Срем (СМ) 0:3, ВОГАЊ: Слога - Хајдук (В) 3:2, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Граничар (К) 2:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Партизан 4:0.