Сремска лига: Војчани зауставили шумаре

Ривали су показали, много борбености, и водили се велика борба за сваку лопту. Голом Коларова са пенала,  домаћини су повели.
fudbal, pixabay

Сремац (В) - Шумар 4:1 (1:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 250, судија Стојковић (Добринци).Стрелци: Коларов у 20. и 62. (оба из пенала), Грујин у 68. и Илисић у 85. за Сремац, Караклајић у 25, минуту за Шумар.

СРЕМАЦ: Стругаловић 7, Ђурашиновић 7, Инђић 7, Рудан 7, Тодоровић 7, Грујин 7, Јовановић 7 (Илисић 8), Лошић 7, Цоневски 7, Коларов 8, Капуран 7.

ШУМАР: Младеновић 7, Миличевић 7, Петковић 7, Радосављевић 7, Матовић 7, Митровић 7, Обрадовић 7, Караклајић 7,  Анђелковић 7, Самарџић 7, Млађеновић 7.

Али само пет минута касније Караклајић је изједначио резултат.Одбрана домаћих га је оставила самог на другој стативи, и он је рутински само гурнуо лопту у мрежу.

Коларов је у наставку поново био стрелац са пенала. А, Грујин и Илисић су били стрелци из израђених акција. Тако су домаћини зауставили захуктале шумаре, и нанели им први пораз у првенству.

Н. Ковачевић

Фрушкогорац - Сремац (Деч) 1:1 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Пантовић (Рума).Стрелци: Ж. Ћорић у 92. за Фрушкогорац, а Глигориојевић у 73. минуту за Сремац. Жути картони: Жижић (Фрушкогорац), Стојковић, Кресојевић (Сремац).

ФРУШКОГОРАЦ: Миић 7, Жижић 7 (Н. Трнић 7), Грабић 7, Панић 7, Масларић 7, И. Ћорић 7, М. Трнић 7 (Ж. Ћорић 8), Н. Симић 7, Ђуричић 7, Пендо 7, Ивановић 7.

СРЕМАЦ: Радић 7, Закић 7, Стојковић 7, Глигоријевић 8 (Симовић 7), П. Мајсторовић 7, Кресојевић 7 (Лемић). Новаковић 7 (Радошевић), Јуришић 7, Матић 7 (Алимовић), Марчета 7 (Докић), Јанковић 9.          У

Одиграна је права првенствена утакмица. Тврда, играло се и мушки и момачки.Са веома мало шанси.Повели су гости. Центрирао је Јанковић као на тацни. Винуо се у ваздух Глигиријевић и снажно је тукао главом и она је завршила у самим рашљама.

Поравнао је резултат у надокнади времена, Ж. Ћорић. Био је то вољеј ударац с 14 метара.

А. Цвјетић

Будућност (СН) - Подриње 3:1 (0:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца преко 500, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Пријић у 68, Ђурђевић у 79. и Радаковић у 90. за Будућност, а Малешњевић у 26. за Подриње. Жути картони: Радаковић, Станивуковић, Ђурђевић, Петровић (Будућност), Туцаковић, Ераковић, Јаковљевић, Турудћ (Подриње).

БУДУЋНОСТ: Коплић, Радаковић, Станивуковић, Радосављевић, Јефтић, Павловић, Симовљевић, Рого  (Пријић), Мијаиловић (Петровић), Јанковић (Владисављевић), Ђурђевић.

ПОДРИЊЕ: Релић, Јанковић (Марјановић), Радовановић, Милошевић, Јаковљевић, Мачвански, Турудић, Ивић (Стевановић), Туцаковић (Тодоровић), Ераковић, Вујовић 7.

Диван амбијент у Салашу Ноћајском. Мачвански дерби пратило је преко 500 гледалаца. У првом полувремену гост је изненадио домаћине добром игром, чак је и повео преко Милошевића. Домаћи су одмах могли да изједначе, али  је Мијаиловић промашио пенал.

Дуго су се мучили домаћини у наставку, пропустили су доста лепих прилика. Онда је на сцену ступио Мијаиловић и тако се искупио за промашени пенал.Асистирао је код изједначења.Пријић је избио сам испоред Релића и није било тешко да га матира. Код вођства домаћина, кумовао је Јанковић. Снажно је шутирао. Гости су успели одбити лопту, а на њу натрчао Ђурђевић и прецизним шутем погодио.

У финишу утакмице Радаковић је шутирао с 20 метара, накога је лопта ударила и преварила Релића.

М. Симић

Срем (СМ) - Јадран 3:0 (1:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 300, судија: Радић (Ириг). Стрелци: Новић у 32, Рајић у 54. и Комазец у 71. минуту. Жути картони: Маричић, Бајловић, Хелајзен (Срем), Кривокућа, Ракар, Живановић (Јадран).

СРЕМ: Опачић, Стикић, Маричић, Петковић, Цветковић (Рајић), Хелајзен, Бежановић, Бајловић, Вујасиновић, Турчиновић, Новић (Комазец).

ЈАДРАН: Бртка, Пејић, Шестовић, Маринковић, Играч, Булат, Кривокућа (Наглић), Чича, Ракар, Цураковић (Живановић), Спаловић (Вуколић).   Играчи Срема су остврарили планирану победу.Мада тек у другом полувремену, када су играли одличан фудбал. У првом делу гости су играли добро, и мали су неколико прилика.

Ж. Јовановић

Граничар (К) - Хајдук (Б) 1:3 (0:0)

КУЗМИН: Игралиште Граничара, гледалаца око 350, судија О. Митровић (Рума). Стрелци: Симјановски у 69. (из пенала) за Граничар, а Тошић у 57, Лазић у 71. и Ђорђевић у 79. минуту за Хајдук. Жути картони: Симјановски, Митровић, Бојанић, Јовановић (Граничар), Тошић, Николић (Хајдук).

ГРАНИЧАР: Ракић 7, Вулетић 7 (Шојић 7), Јовановић 7 (Стефановић), Митровић 7, Сушић 7 (Дарко Печеница 7), Дејан Печеница 7, Симјановски 7, Бојанић 7, Вукадиновић 7, Н. Симић 7, Ристић 7 (Живковић 7).

ХАЈДУК: Савић 7, Гавриловић 7, Миловчевић 7, Ж. Митровић 7 (Шукунда 7), М. Митровић 7 (Живановић),  Ковачевић 7 (Ђорђевић 8), Тошић 7 (Лаврек), Николић 7, Милосављевић 7, Милановић 7 (Лазић 7), Прица 7.

Кузминци су првом полувремену били равноправан ривал и имали су неколико добрих прилика да угрозе опасније мрежу Савића. У наставку, одбрана домаћих је неколико пута киксала почетнички, а гости су то најбоље искористили и остварили убедљиву победу.

Д. Цветичанин

Хајдук (В) - Борац (М) 2:0 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, Ћирић (Инђија). Стрелци: Бакајлић у 4. и Марјановић у 58. минуту. Жути картон:  Шаћири (Борац).

ХАЈДУК: Митровић 7,5, Бакајлић 7,5, Петаковић 7,5, Марјановић 7,5, Ветеха 7,5, Јовановић 7,5 (Апостолоски 7), Грујичић 7,5 (Станковић 7), Томчић 7,5 (Петровић 7), Томшчић 7, Перић 7,5, Б. Ковачевић 7,5, Радовановић 7,5.

БОРАЦ: Андрејић 6, Божић 6 (Јеросимовић 6), Жилић 7, Јовелић 7, Миглинци 7, Симикић 5 (Филиповић 6), Врањешевић 7, Лазић 6 (Матић 6), Мирковић 6 (Жунић 6), Шарчевић 7, Шаћири 7 (Лукић 6).

Виђен је леп и квалитетан фудбал. А, гледаоци су могли да виде већ у првом полувремену сијасет прилика. Повели су домаћини већ  у  4. минуту игре. У наставку опет после много попуштених шанси за домаћине, Марјановић се уписао у листу стрелаца.

И. Томашевић

Партизан - Раднички (И) 4:1 (2:0)

ВИТОЈЕВЦИ:  Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија Граовац (Рума).Стрелци: Јањић у 5, Пајић у 41. и 51. и Петровић у 83. за Партизан, Шевић у 54. минуту (из пенала) за Раднички. Жути картон: Богићевић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Сабо 7, Конц 8, Бабић 8, Зејић 7, Богићевић 7 (М. Радовић 7), Гавриловић 8 (Г. Радовић 7), Ђуровић 7, Пајић 8 (Петровић 7), Јањић 7, Дамњановић 7, Трипић 7 (Марковић 7).

РАДНИЧКИ: Лалић 6, Николић 6, Стричевић 7, Бобот 7, Шаренац 6, Н. Еркановић 7, Глишић 6 (Шкрбић 6), Шевић 7, Ћирић 6 (Васојевић 6), Беговић 6, Стајић 7 (Таглиавиа 6).

Коначно су Витојевчани одиграли праву првенствену утакмицу, и одмах су надиграли само борбене госте. Домаћини су заслужили још  убедљивију победу.

Д. Микић

Напредак (П) - Слога (В) 2:3 (2:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 200, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Тодоровић у 10. и Тошић у 43. за Напредак, а Пејчиновић у 31. и 63. и Лошић у 29. минуту за Слогу. Жути картони: Тодоровић, Весић (Напредак), Станић, Поповић, Пејчиновић, Цветковић (Слога).Црвени картон: Лошић (Слога).

НАПРЕДАК: Д. Николић 7, Весић 7, Вукосављевић 7, Миросављевић 7,5, Пришић 7,5 (Јовановић 7), Тодоровић 7,5 (Радовановић 7), И. Николић 7 (Спишић), Драгишић 7, Минић 7 (Вукелић 7), Тошић 7.

СЛОГА: Цветковић 7, Батањски 7, Кордолуп 7 (Салкунић 7), Достанић 7, Добић 7, Пејчиновић 8 (Василић),  Станић 7, Милекшић 7 (Илић 7), Јоргић 7 (Н. Марковић 7), Јоргић 7, Пејчиновић 7, Лошић 8, Поповић 7.

У наставку гости су били бољи, играли су крајње пожртвовано и борбено, и зато су заслужено славили. Иначе у Попинцима се играо допадљив а на моменте и одличан фудбал.

М. Петровић

Резултати:

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Сремац (Деч) 1:1, ПОПИНЦИ: Напредак -Слога (В) 2:3, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Раднички (И) 4:1, КУЗМИН: Граничар -Хајдук (Б) 1:3, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Борац (М) 2:0, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Јадран 3:0, ВОЈКА: Сремац - Шумар 4:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Подриње 3:1.