СРЕМСКА ЛИГА Товарничани чувају врх

Слобода - Борац (М) 2:1 (1:0) Био је то занимљив и допадљив меч. Добра фудбалска представа у којој домаћи фудбалери, ипак, нису у потпуностои задовољили своје верне навијаче.
fudbal partizan

Били су добри само код постигнутих голава. Рагастовац је убачену лопту прихватио у казненом простору гостију, одбрана гостију је погрешила, није избила лопту, он је то искористио и прецизним шутем савладо Јандрића. В. Нинић је био сигуран извођач најстроже казне, као, и Аврамовић, у финишу, меча, за госте.

М. Алексић

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 150, судија Чекићевић (Моровић).Стрелци: Рагастовац у 14.и В. Нинић у 58. (из пенала) за Слободу, Аврамовић у 89. минуту за Борац.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Јоргић 6, Рагастовац 7, В. Нинић 8, Кордолуп 7 (П. Мајсторовић 7), Кнежевић 7, Трбовић 7 (Ашћерић 8), Кресојевић 8 (Јеж 7), Драгојевић 8, Ђуричић 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Жегарац 6 (Т. Вулетић), Аврамовић 6, Н. Вулетић 6, Грујичић 6, Вукадиновић 6, Драгојевић 7, Коплић 7, Шарчевић 7 (Бјелић), Смајловић 6 (Ковачевић), Шојић 6.

Доњи Петровци - Напредак (П) 4:2 (2:1)

Једноставно, ни, чврсти, и квалитетни гости,  нису могли парирати, јаким домаћинима.

А, истакли, су се стрелци, понајвише Мркајић, Дамјановић и Недимовић. Г. Закић

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Радић (Ириг).Стрелци: Мркајић у 3.и 35, Дамјановић у 51.и Недимовић у 85.за Доње Петровце, а Ивковић у 42. и Марјановић у 88. минуту за Напредак. Жути картони: Мркајић, Дамјановић (Доњи Петровци), Јовановић, Скопљак, М. Јовановић, Јанковић (Напредак).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 7, Диклић 7,  Деврња 7, Бузаш 7, Вукајловић 7, Ољача 7, Мркајић 9 (Дамјановић 7),  Чворков 7, Кркобабић 7 (Новаковић), Недимовић 8, Шаша 7 (Ћалић 7).

НАПРЕДАК: Бошковић 6, Јовановић 7, Ивковић 7, Јанковић 7 (Миличевић 6), Макарић 7 (Ђурчин 6), Шарец 7 (Марјановић 6), Василић 6, Димитријевић 6, М. Јовановић 7, Скопљак 7, Врачев 6.

Партизан - Борац (К) 6:2 (3:1)

Играчи Партизана, имали, су прилику, да победе искусни састав гостију, из Кленка, са још већим резултатом али, на крају, мрежа Станишића и Илића напуњена је само са пола туцета голова.

Најраспложенији играч, на утакмици, био је Владимир Петровић, стрелац три гола.Све у свему, одлични гости, неочекивало,су лако, изгубили, меч, у коме су планирали и победу.

Ђ. Дроњак

ВИТОЈЕВЦИ: Стадион Партизана,  гледалаца 100, судија Павловић (Огар).Стрелци: В. Петровић у 9, 15.и 75. (из пенала), Павловић у 38, Трипић у 70.и Алексић у 72.за Партизан, Б. Јовић у 32.и В. Матић у 78.за Борац. Жути картони: Млађеновић, Вуколић (Партизан), Радишић, Стојковић, Б. Самарџић, Пјевац, Д. Самарџић  (Борац).

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Ж.Радовић 8 (Петковић 7), Д. Петровић 8 (Трипић 8), Павловић 8, Алексић 8, Пајић 8, Г. Радовић 8, В. Петровић 9, Ђуровић 8, Вуколић 8, Млађеновић 8 (Мирковић 7).

БОРАЦ: Станишић 5 (Илић 6), Божић 6, Поповић 6, Вукосављевић 7, Б. Самарџић 6, Б. Јовић 6, В. Матић 7 (Д. Самарџић), Пјевац 6, Стојковић 6, Нинковић 7, Радишић 6.

Граничар (А) - Љуково 3:1 (1:0)

У Адашевцима виђен је борбен фудбал.

А, гости, су, смогли снаге само да поравнају резултат.Све остало је било у знаку домаћина.

Прва победа, у првенству. И то више него заслужена.

М. Гићанов

АДАШЕВЦИ: Стадион Граничара, гледалаца 200, судија Колџић (Никинци). Стрелци: Нешковић у 15, Андришка у 80.и Бојанић у 90.за Граничар, Марковић у 53. минуту за Љуково. Жути картони: Кончар, Суботић, Андришка (Граничар), Марковић, Караћ, Шестовић (Љуково).

ГРАНИЧАР: Драган Нединић 7, Андришка 8, Кулачин 8, Скакавац 7, Ковачевић 7 (Бојанић 7), Суботић  7 (Вурдеља 7), Дејан Нединић 7, Кнежевић 7 (М. Миљеновић 7), Шуша 7, Нешковић 8.

ЉУКОВО: Мијатовић 7, Ковачевић 7, Марковић 7, Тривковић 7, Љубинковић 7, Убовић 7, Стојановић 7, Караћ 7, Бјељац 7 (Крстић), Чучковић 7, Живковић 7 (Шестовић).

Железничар - Будућност 2:0 (2:0)

Инђијци, су били, бољи ривал, и у првом полувремену, и у другом полувремену.

Већ у 8.минуту Кекић је искористио идеалан центаршут и са једанаест метара, прецизним шутем, матирао изненађеног голмана Јокића. И код другог гола кумовао је опет Димитријевић.

Извео је слободан ударац с 30 метара, а сада, је лопту дочекао Костић, и главом је сместио у небрањени део мреже гостију.

И. Ђумић

ИНЂИЈА: Стадион  у Инђији, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци).Стрелци: Кекић у 8. и Костић у 19. минуту. Жути картони: Крунић, Кекић (Железничар), Петровић (Будућност).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Димитријевић 8, Катарић 8, Марјановић 8, Костић 8, Јуришић 8, Лукић 8, Крунић 8, Милосављевић 8 (Јањуз), Ракар 8 (Бугарин 6), Кекић 8 (Мрђа 8).

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Шарац 6, Добо 6, Радосављевић 6 (В. Симеуновић), Јефтић 6, Петровић 6, Сремац 6, Симовљевић 6, Ђукић 6 (Зељковић), Михаиловић 6, Јанковић 6.

Рудар - Јадран 0:1 (0:0)

Очекивала се рутинска победа играча Рудара, над гостима из Голубинаца. Тако је изгледало у првом полувремену после боље игре домаћина.

Могли, су, домаћини, добити прво полувреме, да су били мало прецизнији, пред голом голмана Чавића и поред тога што је било мало шанси, оних прави.

У наставку друга слика, гости из Голубинаца, преузели су игру у своје руке, заслужено су постигли гол, после грешке одбране домаћина, када нису избили лопту на време, а имали су још и неколико шанси.

Н. Девић

ВРДНИК: Стадион Рудара, гледалаца 150, судија Љубинковић (Рума).Стрелац: Пекић у 65. минуту. Жути картони: Марковић (Рудар), Раденков, Малетић, Савић, С. Ковачевић (Јадран).

РУДАР: Пардовицки -, Новаковић 6, Крстић 6, Сантрач 6, Јовановић 6, Марковић 6, Максимовић 6 (Петровић), Басара 6, Кузмановић 6, Достанић 7 (Пудар), Јашовић 6.

ЈАДРАН: Чавић -, Драгутиновић 6, Малетић 6, Булатовић 6, М. Наглић 6, Милаковић 7, Пекић 7, С. Ковачевић 6, Бранковић 6, Раденков 6 (Н. Ковачевић), А. Наглић 6.

ПСК Путинци - Словен 1:0 (0:0)

Заслужена победа домаћина.За победу је било доста и један гол против борбених комшија из Руме.

Путинчани су пружили добру партију у првих 20.минута.Чак су промашили чети, пет правих зицера.И, у наставку, домаћини су били бољи ривал, али нису имали баш тако добре прилике.

Ч. Јовичић

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија Мишкулин (Рума).Стрелац: Савковић у 75. минуту.  Жути картони: Јованов, Видаковић (ПСК Путинци), Батањски, Ђукнић (Словен).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 8, Квочка 6, Кубуровић 7, Јованов 7, Васиљевић 7, Зекановић 6, Адамовић 6, Радић 6, Колунџић 7, Ивковић 8 (Видаковић), Савковић 8 (Катић).

СЛОВЕН: Дер 7, Топић 7, Вујевић 7, Отржан 7 (Михајловић), Селаковић 7, Лукић 7 (Ђукнић), Батањски 7, Антонић 7, Путник 7, Станић 7 (Кљајић), Адамовић 7.

Купиново - Полет  1:0 (1:0)

Играчи Купинова нису лако дошли до очекиване победе.Иако, су гости играли целу утакмицу са десет играча.

Ипак, домаћини су, играли добро, и имали, доста пропушених шанси, али постигли су ефектан гол, што је било довољно за победу.

Лукач је гол постигао из шута са пет метара. Искористио је убачену лопту пред гол гостију.

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 80, судија С. Петровић (Сремска Митровица).Стрелац: Лукач у 27. минуту. Жути картони: Станојевић, Будимичић, Лукач, Васић (Купиново), Бркић (Полет).

КУПИНОВО: Саџак 9, Ђуричић 7, Томашевић 7, Будимчић 7, Марјановић 7, Балог 7, Мотика 7, Лукач 7, Бошковић 7 (Јовановић), Станојевић 7 (Васић 7), Милијашевић 7.

ПОЛЕТ: Старац 7, Поповић 7, Пољак 7, Драганић 7, Пејовић 7, Срјемац 7, Бркић, Милић 7, Пештерац 7, Тодоровић 8, Бркић 7.

ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Борац (М) 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци -Словен 1:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - Љуково 3:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Напредак (П) 4:2, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Борац (К) 6:2, ИНЂИЈА: Железничар - Будућност 2:0, ВРДНИК: Рудар - Јадран 0:1, КУПИНОВО: Купиново - Полет 1:0.

1. Слобода         5      5      0      0      9:4    15

2. Партизан       5      4      1      0      18:3  13

3. ПСК Путинци  5      4      0      1      9:4    12

4. Д. Петровци   5      4      0      1      13:9  12

5. Железничар   5      3      2      0      11:1  11

6. Рудар            5      2      2      1      6:4    8

7. Јадран           5      2      1      2      9:8    7

8. Љуково         5      2      1      2      5:5    7