Српска лига – Група Војводина: Ветар помогао Бечејцима

Бечеј – Раднички (С) 3:1 (2:1)
becej

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија:   н Меничанин (Рума). Стрелци: Зличић у 2. и 71, Кобиљски у 5. минуту за Бечеј, а Цветковић у 42. минуту за Раднички. Жути картони: Ердељан, Јањуш, Марковић (Бечеј), Бачанин, Матић (Раднички)

БЕЧЕЈ: Марковић 7, Воргучин 7,5, Миљевић 7, Јањуш 6,5, (од 83. Ћулум -), Остојић 7, Дабижљевић (од 15. Савин 6,5), Илић 7,5, Куртиши 7,5 (од 85. Б. Јелић -), Кобиљски 7,5, Зличић 8, Ердељан 7.

РАДНИЧКИ: Павасовић 6,5, Шћепановић 6, Дамјановић 5,5, Цветковић 7, Стојаковић 6, Славуљица 6, Матић 6,5, Бошковић 6,5 (од 79 Мацановић -), Бачанин 6,5, Кнежевић 6,5, Радев 6 (од 46. Матијевић 6).

Брзином ветра, Бечејци су дошли до капиталног вођства од 2:0, па је Сомборцима био отежан посао. Успоставили су касније равнотежу, смањили резултат пред одлазак на одмор, али су у наставку још једанпут катастрофално погрешили, што је виспрени стрелац Милош Зличић зналачки искористио постигавши свој други гол на утакмици за коначних 3:1.

Још се малобројни гледаоци нису сместили на својим седиштима, а мрежа гостију се затресла. Страхиња Илић је у другом минуту послао лопту пред гол гостију, млади и неискусни Дамјановић је просто сервирао лопту Зличићу, који је поклон материјализовао за 1:0. У 5. минуту на семафору је било 2:0. Воргучин је лепо прошао по десној страни и онда центрирао, а Кобиљски је код друге стативе лопту прихватио главом и послао је у супротан угао, она се одбила од стативе, погодила голмана у леђа у ушла у гол.

Опоравили су се гости од вођства и у у 26. минуту, после другог ударца из угла, голман Марковић није добро проценио лет лопте, Цветковић је главом погодио стативу, а пре Бачанина, готово, са гол линије лопту је у поље избацио Миљевић. У 42. минуту две прилике за госте. Прво је Кнежевић све добро урадио, али је његов шут са десетак метара Марковић избио у корнер. Радев је извео трећи ударац из угла за госте, а Цветковић неометан од било кога скочио и са пет метара главом закуцао лопту у мрежу.

У наставку су домаћи играчи показали више воље по ветровитом времену и то им се исплатило. У 71. минуту Страхиња Илић је протурио лопту ка казненом простору, зачуђујуће нико од Сомбораца није реаговао и луцидни Милош Зличић је нови поклон претворио у гол за коначних 3:1.

В. Јанков

Братство - 1. мај 1:0 (1:0)

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица Клипи”, гледалаца 100, судија: Зорић (Зрењанин), стрелац: Швељо у 15. минуту. Жути картони: Танасић, С. Вуковић, Матовић, Вејиновић (Братство), Соковић, Милојевић (1. мај).

БРАТСТВО: Боројевић 7, Булатовић 6,5, Вејиновић 7, Танасић 6, С. Вуковић 7, Зечевић 7 (Макар), Миличковић 6,5, Козомора 6 (Матовић 6), Швељо 7,5, Станковић 7, Зорић 6 (Н. Вуковић 6,5).

1. МАЈ: Шегавац 6, Пејић 6, Бајић 6, Радишић 6,5, Соковић 6,5, Милојевић 6, Крстић 5,5, Тепавчевић 5,5 (Добић), Стојисављевић 6, Гавриловић 6,5, Зец 6.

Пригревчани су се победом опростили се од својин навијача у јесењем делу првенства. Капитен Вуковић продрео је по десној страни када је дошао надомак шеснаестерца је био изблокиран, а лопта је дошла на неких шест метара где је прихватио Швељо и послао под пречку. Гости су могли у 31. минуту да изједначе, али је Милојевић слабо шутирао са пет метара, тачније његов ударац је одбранио Боројевић. У 33. минуту домаћин је могао да дуплира предност након гужве у шеснаестерцу гостију где се лопта неколико пута одбијала и на крају завршила у корнеру.

У другом делу играло се растрзано и неорганизовано, а праву прилику је имао Зечевић у 46. минуту, након што је Бајић киксирао али нападач домаћих није успео да ту прилику претвори у гол.

Ј. Бањац

Динамо –  Борац (Са)  3:0 (0:0)

ПАНЧЕВО: Градски стадион, гледалаца: 300. Судија: Богићевић (Зрењанин), стрелци: Недучић у 61, Белић у 72, Стојановски у 88.минуту. Жути картони:  Ступић, М.Јовановић, Крстовић (Борац).

ДИНАМО: Анџић 7, Дашић 7,5, Недучић 7,5, Терзић 7,5, Милојевић 7, (Стојанов 7), Ахчин 8, Шарчевић 7 (Ђокић -), Станић 7 (Белић 7,5),  Стојановски 8, Петровић 7, Чордашић 7.

БОРАЦ: Бабић 7, А. Шушњар 7, Ступић 6,5, Дошен 6,5, Павловић 7, Арсић 6,5, Т. М. Дуњић 6,5, Чигоја- (Марковић 6,5), М.Јовановић 6 (Симић -), М.Дуњић 6,5, Крстовић 6 (У.Јовановић -).

Фудбалери „брзог воза“ су трећом узастопниом победом отишли на заслужени зимски одмор, а против гостију из Сакула имали су више од игре током целог сусрета, али су отпор гостију сломили у другом полувремену. После двадесет минута игре прву прилику за домаћине пропустио је Станић када је главом шутирао поред гола Бабића после центаршута Стојановског. Неколико минута касније Шарчевић се изборио за прилику и искоса шутирао поред стативе гостију из Сакула. До одласка на одмор гости који су се оријентисали на контранападе су припретили преко Арсића и М. Јовановића када су са неких двадесет метара шутирали пред стативе домаћина.

У другом делу боља и озбиљнија игра пулена тренера Жарка Тодоровића дала је резултата и три гола у мрежи Бабића за нову победу „брзог воза“.

Десетак минута игре и Стојановски је шутирао са неких двадесет метара из слободњака и лопта је завршила поред саме стативе. После доброг изведеног корнера Ахчина, Недучић је са неких седам метара ногом лопту послао у мрежи за вођство свог тима. Од тог минута домаћи тим наставио је са нападима и ређале су се прилике пред голом голмана Бабића. Други погодак је постигнут после продора Стојановског по левој страни и центаршута, а Лука Белић полуволејом затресао мрежу. Два минута пре краја Терзић је проиграо Стојановског који је изашао испред Бабића и рутински га савладао за убедљиву победу свог тима.

Б. Стојковски

Козара - Раднички (З) 2:3 (0:2)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 200, судија: Мрђа (Панчево), стрелци: Божић у 50. и Војводић у 86. за Козару, Савановић у 11. и 59. за Козару и Ћирић у 45. за Раднички. Жути картон: Савановић (Козара).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Станаћев 6 (Д. Бјелановић), Т. Бјелановић 7, Мирчета 6, Н. Ђаковић 6, Д. Ивановић 6, Зељковић 6 (Бунић 6), Мисић 7, Божић 7, Лисица 6, Војводић 7.

РАДНИЧКИ: Радовић 7, Грбић 7, Кондић 7, Миливојев 7 (Козловачки), Авдић 8, Киш 7, Савановић 8, Матић 7, Ћирић 7, Лазић 7 (Крмар), Бићанин 7.

Банатски дерби одржан у последњем голу јесењег дела првенства у Банатском Великом Селу завршен је победом Зрењанинаца.  Раднички је повео  већ у 11. минуту, а стрелац је био Милош Савановић. Изведен је трећи корнер, Авдић је центрирао, лопта је пала у петерцу домаћина и Савановић је погодио мрежу.  У 45. минуту Раднички је удвостручио  резултат, а то је заслуга младог Бориса Ћирића који је са неколико метара погодио мрежу Ђаковића. У 50. минуту домаћини су смањили резултат, а стрелац је био Божић.

У 59. минуту погрешио је један одбрамбени играч Великоселаца што је Милан Савановић искористио и уписао се у листу стрелаца по други пут. Имали су домаћини неколико прилика, али су успели само да смање резултат. Милан Војводић је у финишу погодио мрежу голмана Немање Радовића.