СРПСКА ЛИГА – ВОЈВОДИНА Дизелка протутњала Кулом

Протутњала је панчевачка „дизелка“ кроз Кулу и уписала и осму победу у Српској лиги, савладавши „хајдуке“ са 2:0.
fudbalska lopta

Домаћин у негативној серији од пет узастопних пораза, играчки десеткован, није се могао одупрети лидеру. И већ у 7. минуту Железничар показује класу. Башановић је идеално центрирао, а центарфор гостију Ивковић неометан са 6-7 метара захвата лопту главом и шаље у мрежу.

Овај гол је још више обезглавио игру домаћина, што гости користе и у 38. минуту. Јовановић је лепо у казненом простору Хајдука упослио капитена Ковачевића, овај са петнаестак метара шутирао, Браћ се опружио и одбио лопту, на жалост његових саиграча до Стојановића који је проследио  у мрежу.

У другом полувремену, гости задовољни оствареним у првом делу рутински су одрађивали посао, а „хајдуци“ тек у два наврата успевали да их угрозе. У 57. минуту након центаршута Шарца, Ерак у паду са неких 12 метара захвата лопту која је прошла голмана гостију, али се испречила статива, да би у 84. минуту Матијашевић припремио зицер Мијићу који је са пет метара исувише оклевао, а онда лоше захватио лопту, тако да није било почасног поготка.

Ђ. Бојанић

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија:  Зорић (Зрењанин). Стрелци: Ивковић у 7. и Стојановић у 38. минуту.

ХАЈДУК: Браћ 6, Варга 6 ( од 85. Слијепчевић -), Бабић 6, Тутњевић 6, Ерак 6, Божовић 6 ( од 76. Павловић -), Шарац 6, Мијић 6, Матијашевић 6, Секулић 6 и Вуковић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кнежевић 7, Јанкулов 7 (од 51. Брајовић -), Лазаревић 7, Плавшић 7, Аничић 7 ( од 46. Ђорић 6), Јовановић 7, Ивковић 7 ( од 67. Мандић -), Стојановић 7, Башановић 8, Ковачевић 8 и Илић 7.

Бачка – 1. мај 2:0 (1:0)

Фудбалери Бачке 1901 забележили су још једну победу против, мора се признати, врло ангажоване екипе 1. маја из Руме. Имали су домаћи среће да поведу већ у 2. минуту, после грешке ривала, а од 43. минута су играли и са играчем више. Све дилеме око победника отклонио је Милан Лучић који је на тај начин само крунисао своју добру партију.

Није се још утакмица ни захуктала, а Бачка је повела. Играо се други минут када је Глишовић извео слободан ударац са десне стране. Циљао је Милића, а у жељи да оклони опасност, чини се да је Радишић спровео лопту у сопствену мрежу.

У жељи да се одмах исправе гости из Руме су заиграли боље, контролисали су игри и доминирали на већем делу терена, створили су неколико добрих прилика, имали неколико обећавајућих прекида, добру шансу имао је Милојевић у 23. минуту, али поравнања није било. Чим су домаћи узели лопту под своје, стигла је и прилика, после дугог напада у 29. минуту шут је пробао Милић, али Шегавац реагује. Још бољу прилику Бачка је имала у 41. минуту, Манојловић је убацио са десне стране, а у прилици је био Носковић. До шансе се у другом полувремену чекало до 63. минута, у лепој прилици био је Глишовић, али шутира ван оквира гола. Све је било лакше од 75. минута када је Бачка повела са 2:0. Иако се чинило да је акција пропала, Манојловић је успео да се избори за лопту, убаци је пред гол ривала где је спреман био Милан Лучић.

С. Ст.

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца: око 250. Судија:  Панчић. Стрелци: Радишић (аутогол) у 2.  и Лучић у 74. минуту.  Жути картони: Манојловић, Носковић, Бједов (Бачка). Црвени картон:  Стојисављевић (1. мај) у 43. минут.

БАЧКА: Студен 7, Бједов 7, Мезеи 7,5, Анђић 7,5, Лучић 8 (83. Лукић), Вујошевић 7, Манојловић 7,5, Масалушић 7, Носковић 7 (86. Ненадовић), Глишовић 7,5, Милић 7 (79. Рајковача).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 6,5, Пејић 6,5, Бајић 7, Радишић 6, Пилиповић 6 (46. Поповић 6,5), Милојевић 6,5 (76. Арсић), Крстић 6,5, Стојисављевић 6 , Чупељић 6,5 (34. Добић 6), Гавриловић 6, Зец 6.

Раднички (СМ) – Раднички (З) 1:3 (0:2)

Гости су показали много више него што су домаћини очекивали. Играли су чврсто у одбрани, а у нападу су стварали шансе и постигли три гола. У наставку утакмице, домаћини почели добро, али једну контру гости су претворили у гол. Поново је био стрелац Авдић. Упорни, домаћи нису могли направити преокрет, како, су прижељивали, јесте смањили су у финишу преко Глишића резултат, али гости из Зрењанина , су били, много  бољи ривал и заслужено су однели сва три бода.       Б. Рокнић

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Рељић (Врбас).Стрелци: Глишић у 87.за домаће, Авдић у 12.и 66.и Ћирић у 28.за госте. Жути картони: Ковачевић, Перовић (домаћи), Лазић (гости).

РАДНИЧКИ (СМ): Трнић 7, Томац 6, Кочијашевић 7, Шућак 6 (Бајић, Глишић), Ковачевић 7, Јовичић 7, Перовић 7,  Јанковић 7, Николић 6, Ивановић 6, Буздум 6.

РАДНИЧКИ (З): Радовић 7, Микић 7, Јованов 7, Крстинић 7, Миливојев 7 (Бићанин), Авдић 9, Киш 7 (Дучић), Лалатовић 7, Матић 7, Ћирић 8 (Грбић), Лазић 7.

Омладинац – Бечеј 0:0

Доста добра игра ривала, али било је мало шанси на обе стране.Најбољу за домаће промашио је изблизине Лабовић после идеалног центаршута Мојсиловића. А, за госте, Ердељан је с 16 метара шутирао прецизно али је лопта завршила само на стативи.

И. Митровић - Б. Рокнић

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 150, судија Петровић (Вршац).Жути картони: Иветић, Стевановић, Ранђић, Гарић (Омладинац), С. Илић, Куртеши, Воргучин (Бечеј).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Ђушић 7, Филиповић 7, Мојсиловић 7, Хаска 7 (Гарић), Савић 7 (Лабовић), Стевановић 7 (Раденковић), Лежајић 7, Живковић 7, Ранђић 7.

ОФК БЕЧЕЈ: Војводић 7, Миљевић 7, Остојић 7 (Миленковић), Добижљевић 7 (П. Илић), Зличић 7, Кобиљски 7, С.Илић 7, Куртиши 7, Јањуш 7, Ердељан 7), Воргучин 7, Савин 7.

Раднички (С) –  Борац (С) 2:0 (1:0)

Виђена је одлична фудбалска представа. Фудбалери Радничког брзо су дошли до вођства, када је Мацановић оштро шутирао са 18 метара, лопта је погодила пречку, одбила се до Бошковића, који са неколико метара пласирао лопту у мрежу.

Мало касније поново шанса за Сомборце. Овога пута шансу нису искористили Кнежевић, Баћанин, Бошковић. Ггости суи покушавали из контри да дођу до поготка, али Сомборци све конце игре држали у својим рукама.

С. Стојиљковић

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 300, судија: Калафат (Нови Сад). Стрелци: Бошковић у 27. и Мацановић у 60. минуту.

РАДНИЧКИ: Павасовић 7, Кукољ 7, Горанић 7,5, Стојаковић 7,5, Дамјановић 7,5, Славуљица 7, Мацановић 7 (Матић 7), Матијевић 8 (Манчић), Бошковић 8, Кнежевић 7 (Антонић), Баћанин 7.

БОРАЦ: Бабић 7, Трифуновић 6,5, Дошен 6,5, Васиљевић 7, Средојевић 6,5, Дуњић 5,5, Алексић 6,5, Јовановић 6,5, Цигуља 6,5, Марковић 6, Ивановић 6 (Векић 6).

Омладинац - Бечеј     0:0 Вршац - Козара    4:1

Хајдук - Железничар 0:2

Бачка - 1. мај    2:0

Раднички (СМ) - Раднички (З)      1:3

Раднички (С) - Борац 2:0