СРПСКА ЛИГА –ВОЈВОДИНА Кикинђани се касно пробудили

ОФК Кикинда - Раднички 2:1 (0:0)
3

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Р. Митровић (Сремска Митровица), стрелци: Зељковић у 51. (из пенала) и Милошевић у 52. минуту за ОФК Кикинду, а Миловановић у 86. минуту за Раднички. Жути картон: Релић (ОФК Кикинда).

ОФК КИКИНДА: Митровић 7, Степанчев 7 (Ивановић 7,5), Терзин 7, Релић 7, Јарић 7 (Радуласки 7), Зељковић 7,5, Николић 7 (Симић 7), Моровић 6,5 (Миркоњ 7), Милошевић 7,5, Радовановић 7, Милошевац 7 (Ма. Француски 7).

РАДНИЧКИ: Шторк 7, Дашић 7, Стевановић 7, Авдић 7 (Шевић 6,5), Мирков 6,5, Гушић 6 (Расковић 6,5), Миловановић 7,5, Карталија 7, Васиљевић 7, Лазовић 6,5, Антунић 7,5 (Војводић).

Подмлађени Кикинђани заслужено су дошли до три бода, али чини се, прекасним тријумфом неће моћи да избегну прелазак у нижи ранг такмичења из простог разлога што су се добро „пробудили” сви тимови из доњег дела првенствене табеле.

Најбољи играч Сомбораца капитен Игор Антунић већ у 9. минуту шутирао је са шест-седам метара, али је сјајан био чувар мреже Кикинђана Срђан Митровић. У 24. минуту Степанчев добро шутирао са двадесетак метара, а четири минута касније Антунић има стопостотну прилику да матира голмана домаћина. У 34. минуту Вељко Милошевић погодио стативу гола Сомбораца добрим ударцем са 16 метара, па се на одмор одлази без голова.

Већ у првом минуту наставка Стефан Моровић сам са пет метара шутира главом, а у 50. минуту у казненом простору Сомбораца срушен је Јарић. Сигуран реализаторса пенала био је Стеван Зељковић. Већ у следећем 52. минуту домаћин је водио са 2:0. Одлична акција Ивановића и Јјарића који Милошевића спајају са голом противника, а овај у маниру врхунског стрелца шпицем копачке матирао је младог голмана Сомбораца Михаила Шторка.

Десет минута касније резервиста, јуниор Марко Француски погаодио је стативу гола гостију, а у 63. минуту Гушић је био у прилици са савлада голмана Митровића. И за крај сјајан потез постарао се врло добри Василије Миловановић. Он је у шеснаестерцу домаћина на петерцу окренуо двојицу противничких играча и онда разорним шутем са 14 метара погодио циљ. После тога домаћин чини све и у томе успева да задржи минимално вођство и дође до три велика бода.

П. Трнић

Бечеј – Омладинац  1:0 (0:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. гледалаца: 100. Судија: Мрђа (Панчево). стрелац: Тутњеввић у 90. минуту. Жути картони: Ћук, Томић, Виновић, Тутњевић ( Бечеј), Гајић (Омладинац). Црвени картон: Гајић (Омладинац) у 90+1.

БЕЧЕЈ: Милованов 7, Бркић 7 (од 87. Милин -), Ћук 7, Зељковић 7,5, Прерадов 7,5, Тутњевић 8, Жеравица 6,5, Томић 6,5, Кудрић 6,5 (од 87. Кувекаловић -), Шормаз 6 (од 84. Крајиновић -), Попадић 6 (од 54, Виновић).

ОМЛАДИНАЦ: Гуџулић 6,5, Гајић 6,5, Савић 6,5, Капур 6,5, Мисић 6,5, Осман 6,5, Милојевић 6,5, Голубовић 6,5 (од 63 Мрђа -), Бајић 7 (од 78 Суботић -), Лежајић 7, Кукољ 7 (од 63. Мићић -).

Кад су сви били сигурни да ће се утакмица завршити без победника, а мреже мировати, десио се моменат због којег се фудбал воли. Играо се последњи минут утакмице, Томић је извео ударац из угла са десне стране, пред голом гостију био је највиши Ћук и главом послао лопту код прве стативе, где се нашао капитен Илија Тутњевић и опет главом, скренуо лопту у мрежу. Неописива радост домаћих играча, а туга гостију, који су се крај Тисе представили у сасвим солидном издању.

Готово све што се дешавало пре описног момента је мање важно. Гости су имали више лопту у поседу, али су попут лептира лепршали око казненог простора домаћина, чија је одбрана све у повоју одбијала. В. Јанков

Хајдук - 1. мај 3:1 (2:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судуја: Репчек (Врбас). Стрелци: Божовић у 13. и  87.  и Ивановић у 18. за Хајдук, а Матијевић у 78. за 1. мај. Жути картон: Плавшић (Хајдук 1912).

ХАЈДУК:  Дринчић 7, Плавшић 7, Шакић 7 ( од 75. Грубачић -), Јанчић 7 ( од 46. Слијепчевић 7), Дамјановић 7, Поткозарац 7, Ивановић 7 ( од 22. Шушњар 6), Матијашевић 7 ( од 46. Кочиш 6), Божовић 8, Масалушић 7 и Вујошевић 7 ( од 68. Вујин -).

1.МАЈ Рамадани 6, Мирчетић 6 ( од 46. Томац 6), Вучетић 7, Николић 6 ( од 67. Мандић -), Грбовић 6 (од 46. Доневски 6), Максимовић 7, Матијевић 7, Зјача 6 (од 46. Петровић 6), Савић 6 (од 60. Шуман -), Ђорђевић 7 и Јовић 6.

Вредну победу у борби за опстанак међу српсколигашима остварили су фудбалери Хајдука. Добра игра Хајдука у првом  делу крунисана са два ефектна гола. Први је у 13. минуту постигао најбољи играч сусрета Урош Божовић, који је прихватио лопту упућену од Матијешевића, понео је пар корака и са неких двадесетак метара шутира веома прецизно и погађа „малу мрежицу“ крај леве стативе Рамаданија.

Само пет минута касније опет на асистенцију Матијашевића Ивановић искоса са  десетак метара погодио гол гостију.  И онда, друго полувреме, „хајдуци“ беспотребно стегнути и казна за такву игру стиже у 78. минуту када је најбољи играч Румљана Матијевић прошао по боку, желео да упути оштар центаршут, лопта качи Дамјановића, мења смер, вара Дринчића и завршава у мрежи.

Овај  гол је тргнуо из летаргије фудбалере Хајдука који  у самом финишу су постигли и трећи погодак.