СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА Митровчани све ближи опстанку

Раднички (СМ) на свом терену лако је савладао Црвену звезду резултатом 2:0 (1:0)
fudbalska lopta

Домаћини су, повели, преко Скорупана, који је лопту дочекао на два метера и неометан лако савладао  Главичанина.Иначе, домаћини су били бољи ривал у првом полувремену.Гости осим борбености скоро  нису ништа приказали.И у наставку, домаћини су бољи ривал.И плод боље игре домаћини су крунислали опет голом Скорупана.Он је са ивице 16 метара прецизним шутем поново матирао изненађеног Главичанина.

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Делибашић (Врбас).Стрелци: Скорупан у 20.и 74. минуту. .Жути картони: Вукмир, Ћурко, Бајуновић (Раднички), Хајризи, Костић, Илић (Црвена звезда).

РАДНИЧКИ: Вујасиновић 7, Ристић 7, Јевић 7, Ивановић 7, Кременовић 7, Вукмир 7, Ћурко 7, Туцаков 7, Херцег 7 (Стојисављевић), Бајуновић 7 (Качар, Стевић), Скорупан 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 6, Хајризи 6, Марјановић 6 (Кнежевић), Славуљица 6, Бајић 6, Рађен 6, Костић 6, Илић 6, Берић 6 (Балетић), Зечевић 6 (Црнојачки), Балабановић 6.

Б. Рокнић

Братство - Цемент 3:0 (2:0)

Још једно добро издање Пригречвана и победа. Измене које је тренер Сретен Вилотић извео на терен донела је брзо вођство који је одлучио и победника. Већ у 8. минуту било је 1:0, на идеално набачену лопту главом је натрчао Стојчић и сместио у мрежу. Четири минута касније идентична акција са друге стране а актери су били Швељо који је центрирао и Носковић који је послао лопту у мрежу.

У наставку је било добре игре домаћина а победу је оверио Ожеговић у 77. минуту када је погодио гол из непосредне близине.

ПРИГРЕВИЦА: Стадион у Пригревици, гледалаца 800, судија: Џомбић (Стара Пазова), стрелци: Стојшић у 8. Носковић у 12. Ожеговић у 77. минуту. Жути картони: Леђанац, Поповић, Вуковић, Стојшић (Братство), Лончар, Велемир, Стојаковић, Вучковић (Цемент).

БРАТСТВО: Ићитовић, Леђанац 7, Вејиновић 8, Носковић 8, Поповић 7, Вуковић 7 (Макар 7), Бурсаћ 8, Сремчевић 7, Стојшић 8 (Ожеговић 7), Швељо 8, Станковић 7 (Стаменквоић).

ЦЕМЕНТ:  Ђурикин 6, Пековић 6, Поповић 6 (Павловић 6), Зоговић 6, Лончар 6, Милетић 6, Вућковић 6, Пепић 7, Велемир 6, Вемић 6 (Видић 6), Стојковић 6.

Ј. Бањац

Бачка - Динамо 3:2 (3:1)

Фудбалери Бачке не знају за пораз, забележили су пету победу у низу у овом првенству. Играло се чврсто, борбено. Гости су повели у 11. минуту Вуковића грешком домаће одбране, али после примљеног гола Бачка је наставила још агресивније.

У 28. минуту Нађ је постигао водећи погодак а у 31. минуту је Вуковић изједначио на 1:1. После тога најбољи играч на терену Тумбас постигао је два гола за вођства од 3:1.

У другом полувремену гости од 65. минута нападају, стварали шансе али нису били прецизни. Могао је Крмар да се упише у 80. минуту за погодак, али је шутирао поред гола. Гости су два минута пре краја постигли погодак преко Јановића, Ипак на крају победа Бачке је била  заслужена.

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 350, судије: Петровић (Шајкаш), стрелци: Нађ у 28. Тумбас у 30. и 38. за Бачку, а Вуковић у 31. и Јановић у 88. минуту за Динамо.

БАЧКА: Габрић 7, Вишњић 7, Киш 7, Матушић 7, Симић 7, Нађ 7, Тумбас 8, Манојловић 7 (Шијачић 6), Крмар 7 (Спремо 7), Бурсаћ 7, Медић 7 (Темновић)

ДИНАМО: Чановић 7, Војновић 6 (Марковић 6), Величковић 7, Недучић 6 (Тошић 6), Прашић 6 (Мирковић 6), Стојановски 6 (Марковић), Јановић 7, Вуковић 7, Арбутина 7, Марјановић 7, Терзић 7.

С. Стојиљковић

Раднички (З) – Бечеј 1:3  (0:0)

Зрно по зрно погача, каже народна изрека, а Бечејци по три бода доносе са гостовања и не чуди што крупним корацима грабе ка циљу, ка првом месту  и после 14 година  близу су  повратка у други ранг такмичења српског фудбала. Додали се свему да ће успех остварити у години кад се у Бечеју обележава век организованог играња фудбала, онда све добија на значају.

Прво полувреме окршаја крај Скробаре, мада је виђен солидан фудбал, није донело голове, мада је било по пар полуприлика са обе стране. Стиче се утисак да је све остављено за наставак. Тако је и било.

Други период утакмице почео је (не)срећно за Бечејце. Прво се повредио и морао је да напусти игру Поткозарац, што је, имајући у виду његову улогу радилице на терену, свакако представљао хендикеп за Бачване, а онда је његова замена Коста Дражић, на пас имењака Алексића, по уласку у игру постигао гол за вођство Бечејаца. Није дуго трајала резултатска предност гостију, јер је Лисичић Вуковић у 62. минуту искористио грешку одбране Бечеја и изједначио резултат. А онда се десио, можда, преломни тренутак утакмице. Бјелица није искористио колосалну шансу домаћина, а Коста Дражић је у 70. минуту поново био стрелац. Овога пута се добро снашао у гужви пред голом домаћина и потврдио оно због чега је и доведен крај Тисе, а то је сналажљивост у завршници напада. Лидер се није зауставио на овоме. Само четири минута касније, док се домаћин још није опоравио од свог промашаја, било је 1:3. Младен Ковачевић проиграо је у казненом простору домаћина мајстора асистенције Чедомира Томчића, који је показао да зна да материјализује акцију.

ЗРЕЊАНИН: Игралиште Радничког крај Скробаре, гледалаца: 400. Судија: Рељић (Врбас). Стрелци: Лисичић Вуковић у 62 за Раднички (Зр), а Дражић у 54. и 70. и Томчић у 74. минуту за Бечеј. Жути картони: Матић (Раднички), Рахић (Бечеј).

РАДНИЧКИ: Радојичић, Бјелица, Грбић, Јованов, Крстинић, Радосављевић (Закић), Матић (Шаренац), Миливојев, Лисичић Вуковић, Дучић (Рудан), Кнежевић.

БЕЧЕЈ: Живков, Воргучин, Унгар (Ћулум), Томчић, Краговић, Цветковић, Рахић (Васин), Мирков, Ковачевић, Алексић, Поткозарац (Дражић).

В. Јанков

Раднички (Ш)-Раднички (НП) 1:3 (1:0)

Тек, када је млађаним домаћинима понестало и снаге и кондиције, гости су искористили три грешке одбране  Шиђана. Иначе домаћини су били бољи ривал у првом полувремену.А. Ђурковић је постигао веомалеп гол после израђене акције.

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија  Кеџа (Нови сад)).Стрелци: Ђурковић у 43.за домаће, Тодоровић у 49.и 79. (из пенала) и Димитрић у 88. минуту за госте. Жути картони: Стојшић, Јовановић, Нонковић (домаћи), Димитрић, Лалић, Маркишић (гости).Црвени картон: Катанић (домаћи).

РАДНИЧКИ (Ш): Митровић 6, Јовановић 6 (Белашко), Нонковић 7, Катанић 7, Рњак 6, Бошњаковић 7, Драча 6 (Угљешић), Стојшић 7, Броћета 6, Дмитровић 7, Ђурковћ 7.

РАДНИЧКИ (НП): Ђурић 7, Спајић 7, Здравковић 6, Тодоровић 7, Димитрић 7, Маркишић 6, Сарачевић 6, Лалић 6, Цветковић 6 (Микић), Станковић 7 (Лазић), Петковић 7 (Цвјетиновић).

Б. Р.-Л. П.

Омладинац - Оџаци 1:1 (1:0)

И поред тога што су домаћини имали мало, више од игре коначан резултат је реалан.

Домаћини су повели после корнера.Најближи лопти био је Спасић и голман гостију Браћ је био немоћан.А, гости су изједначили после убацивања лопте из аута.Повратну лопту покупио је Ивеља и било је то коначних 1:1.

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 200, судија Јекнић (Суботица).Стрелци: Спасић у 17.за Омладинац, Ивеља у 80. минуту за Оџаке.Жути картони: Михајловић, Максимовић, Петровић (Омладинац), Бабић, Јухик (Оџаци).

ОМЛАДИНАЦ: Петровић 7, Иветић –(Зоговић 7), Максимовић 7, Рогановић 7, Михајловић 7 (Видовић), Пејчиновић 7, Живковић 7, Радовић 7, Лежајић 7, Спасић 7, Радојчић 7.

ОџАЦИ: Браћ 7, Миличић 6, Бабић 7, Јеринић 7, Јухик 6 (Данојевић),  Шакић 7 (Адамовић), Тутњевић 7, Ресановић 7, Веселиновић 7, Ивеља 7, Матијашевић 7.

ТАБЕЛА:

1. Бечеј                     22     19     1      2      65:15                58

2. Братство               22     13     4      5      37:14                43

3. Динамо                  22     14     1      7      36:15                43

4. Борац (С)               21     10     5      6      32:23                35

5. Омладинац             22     10     4      8      31:27                34

6. Радн. (НП)             22     11     1      10     28:25                34

7. Цемент                  22     11     1      10     31:30                34

8. Радн. (ЗР)              22     11     0      11     35:36                33

9. Оџаци                    22     10     4      8      35:29                31