Српска лига - Војводина: Нападачи промашивали, Миљевић погодио

Градски дерби новосадских српсколигаша  заслужено је припао домаћину Кабелу.
Luka Miljevic je postigao prvi gol za Kabel/D. Ivanic

КабелЦрвена звезда 2:0 (1:0)

НОВИ САД:Стадион кај Штранда, гледалаца: 200. Судија:  Кеџа (Нови Сад) 8. Стрелци: Миљевић у 38. и  Богданић у 90+1. Жути картони: Илић (Кабел), Милић, Рађен, Бељански, Миливојевић (Црвена звезда). Црвени картон: Бељански и Лазовић (Црвена звезда).

КАБЕЛ: Пилиповић 7,5, Деветак 8, Илић 7 (Недић -), Миљевић 8, Пантелић 7 (Клајић 7), Караћ 8, Пејић 7, Кнежевић 7 (Богданић 7,5), Фимић 7,5, Петровић 8, Владић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 7, Дугоњић 6 (Миливојевић 6), Рацковић 6,5, Лазовић 6, Рађен 7, Бељански 7 (Гргуровић -), Игњић 6,5, Матић 6, Стоицев 7, Милић 7, Илијин 6 (Костић 6,5).

Фудбалери тренера Милана Белића стално су нападали и стварали шансе, искористили само две, због неспретности нападача и одличних одбрана голмана Главичанина.

Домаћин је због пропуштених прилика могао да буде кажњен јер је два пута  Младен Стоицев био у прилици да погоди мрежу. Једном је шутирао преко пречке, а касније је одлично одбранио талентовани Пилиповић.

Оно што није успело нападачима у првом полувремену урадио је центархалф Кабела Лука Миљевић. Ударац са угла извео је Караћ, на прву стативу утрчао је Миљевић и послао лопту под пречку.

И у наставку утакмице ређале су се прилике, да би у првом минуту надокнаде, после центаршута Пејића, на лопту натрчао резервиста Богданић  и поставио коначан резултат – 2:0 за Кабел.

М. Поповић

Панчевци сигурни у Челареву

ЧСК Пивара - Динамо 1:2 (1:2)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца 100, судија: Гњатовић (Нови Сад). Стрелци: Лешков у 76. за ЧСК Пивару, а Арнаутовић у 47. и Дашић у 58. минуту за Динамо. Жути картони: Мршић, Јовић, Рачић (ЧСК Пивара), а Марковић (Динамо).

ЧСК ПИВАРА: Студен 6, Милутиновић 6,5, Зељковић 6,5, Мршић 6,5, Балиновић 6,5, Иветић 6 (Лешков 7), Јовић 6, Танасић 6, Михајловић 6 (Рачић), Станић 6 (Дуњић), Шљиванчанин 6,5.

ДИНАМО: Томић 6,5, Марковић 6,5, Дашић 7, Недучић 7, Трајковић 7, Рашић 6,5, Глигоријевић (Јавор 6,5), Петровић 6,5 (Бодловић), Арбутина 7 (Стојановски 7), Јованчић 7, Арнаутовић 7,5.

Домаћи фудбалери су преко Милутиновића покушали у 15. минут да дођу до вођства. Међутим, његов ударац искоса са леве стране, са 17-18 метара, није био прецизан, па је Томић на крају успео да спречи тај гол. Два минута касније домаћи су преко Шљиванчанина настојали да дођу до вођства, али је његов ударац искоса са леве стране са 16-17 метара Томић успео да заустави па није дошло до промене резултата. Још једном је покушао Милутиновић у 20. минуту, након гужве створене у шеснаестерцу гостију, као и у претходна два покушаја није било резултата јер је овога пута лопта завршила поред десне стативе.

Почетком другог полувремена у 47. минуту Динамо долази у вођство. Најбољи појединац утакмице Арнаутовић упутио је ударац са 13-14 метара а лопта је завршила у мрежи голмана Студена. У 58. минуту гости су повисили резултат. Дашић је био добро послужен у шеснаестерцу домаћих и погодио је небрањени део мреже. Након вођства Динама од 2:0 домаћи су се тргли па је у 76. минуту Лесков успео да смести лопту у мрежу.

М. Ђ. Кременовић

Железничар (П) – Бачка 2:0 (1:0)

ПАНЧЕВО: СРЦ Младост, гледалаца: 150. Судија: Матић (Нови Сад). Стрелци:  Ковачевић у 26. и Трипковић у 59 минути. Жути картони: Лукић (Железничар), Тумбас, Масаушић  (Бачка 1901).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 7,5, Ђорђевић 7, Спасковски 8 (Руњајић 7), Аничић 7, Трипковић  8,5, А.Павловић 7, Сарајлин 7 (Ђ.Павловић 7), Лукић 7,5, Ковачевић 8, Јанкулов 7, Радисављевић 7 (Станојковић ).

БАЧКА 1901: Габрић 7,5, Киш 7, Масаушић 6,5, Котараш 7, Симић 7, Шормаз 7, Тумбас 7, Матијевић 6,5, Крмар 7, Манојловић 7, Медић 7.

У последњем мечу јесењег дела првенства пред својим навијачима фудбалери Железничатра остварили су победу и са три бода остали у врху табеле.

У првом полувремену прву прилику за домаћина имао је Ковачевић када је лепо прошао Спасковски и одиграо пас до Ковачевића који је шутирао преко гола. Гости су се оријентисали на контранападе и сачували свој гол до 26. минута када је капитен Ковачевић искористио прилику и постигао погодак за Жељу. Седам минута касније Манојловић је у паду главом шутирао поред гола Катанића. У наставку, после само два минута, Спасковски је шутирао,голмана Габрића  лопта је погодила у ноге, одбила се у пречку и отишла у поље.Нешто касније слободан ударац је мајсторски извео Трипковић и преко живог зида погодио је саме рашље иза голмана Габрића. У самој завршници гости су могли да постигну погодак, Манојловић је гађао угао, а голман Катанић сјајном интервенцијом лопту избио у корнер.

До краја утакмице домаћи фудбалери су мирном игром сачували предност и заслужено остварили још једну победу пред својим навијачима.

Б. Стојковски

Младост - Раднички (НП) 0:0

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца 150, судија: Јањуш (Панчево). Жути картони: Гојковић (Младост), а Ђигић, Цветковић, Дујић, Митић, Чепрња (Раднички).

МЛАДОСТ: Рајић 7,5, Томић 7 (Граховац 6,5), Стоисављевић 7 (Вујовић 7,5), Кочиш 7, Тодоровић 7, Ивановић 7,5, Ковачевић 7, Гојковић 7, Марић 7,5 (Пилић), Васић 7, Стојшић 7.

РАДНИЧКИ (НП): Ђурић 8, Митић 6,5, Ђигић 6, Видовић 7, Неоричић 7,5, Ремић 6,5 (Миодра-

говић), Дујић 7,5, Чепрња 7, Шавија 7,5, Цветковић 7,5, Шукунда 7 (Петрић).

И поред теренске иницијативе током целе утакмице плаво-бели нису успели да дођу до победе. Гости су борбеном игром и захваљујући одличним и сигурним одбранама голмана Ђурића успели да однесу бод са Ливадица.

М. Менићанин

Цемент - Борац 2:2 (2:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 50, судија: Јекнић (Палић). Стрелци: Бајић у 4. и Станчетић у 14. за Цемент, а Миловац у 49. и М. Шушњар у 78. минуту (из пенала) за Борац. Жути картони: Поповић (Цемент), а Рудан, Вукасовић, Миловац (Борац).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Поповић 7, Стојаковић 7, Бајић 7, Вилотијевић 7, Кавчић 7, Зличић 6 (Вемић), Крстић 6 (Тепић), Соковић 6, Павловић 6, Станчетић 7.

БОРАЦ: Опачић 7, Бабин 7, Рудан 7, М. Шушњар 8, Лазић 7, Комазец 7, Миловац 8, Чигоја 7, Јовановић 7, Дивљачки 6 (Букасовић 7), А. Шушњар 7.

Два лица показали су и овога пута Цементаши. У првом полувремену доминирали су, водили су на самом почетку са два гола разлике, да би у другом делу била сасвим друга слика. То користе гости из Сакула, прво смањили резултат на самом почетку другог полувремена, да би у самом финишу поравнали резултат из пенала који је главни судија Јекнић по многима присутнима досудио престрого. Са беле тачке сигуран је био Милан Шушњар и тако фудбалери Борца носе бод кући.

Б. Старчерић

Омладинац - Дунав 1:0 (0:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 300, судија Бечановић (Сомбор).Стрелац: Хаска у 48. минуту. Жути картони: Хаска, Спасић (Омладинац), Лазић, Мирчетић (Дунав).Црвени картони- Ратковић, Ђурко (Дунав).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Рогановић 6 (Мојсиловић 7), Гајић 6 (Хаска 7), Пуљуз 6, Радовић 6, Бићанин 7, Стевановић 6 (Пејчиновић 7), Лежаић 6, Спасић 8, Радојчић 7.

ДУНАВ: Јефтић 7, Антић 6 (Ђурко 7), Дошен 7, Ратковић 6, Јаворац 7, Миросављевић 7 (Милутиновић 6), Дрча 6, Рауковић 6, Лазић 7, Мирчетић 7, Јакшић 6.

Домаћини, су били, много бољи ривал.У првом полувремену, нису искористили четири заиста лепе шансе, да крунишу бољу игру.Три пута за мало је промашио Лежаић.Мојсиловић је погодио лоптом у стативу, али и Лазић је имао зицер. збио је сам испред голмана Јагодића, али није успео да га савлада.

У наставку, домаћини су играли, још бољи, фудбал, али гости су се одлично бранили.Ипак, резевиста Хаска, искористио је шансу и са осам метара голман Јефтић је био матиран. Затим, је поново у шанси, био Лазић, али опет је голман домаћих Јагодић изврсно интервенисао.

У финишу утакмице, брзоноги Лежаић, опет, је за мало прокоцкао идеалну шансу. На крају, играчи Омладинца, су славили минимално, али,  сасвим, заслужено, а гости, могу, ипак, бити задовоиљни, јер су могли меч изгубити и убедљивије.

И. Митровић-Б. Рокнић

Србобран - Раднички (СМ) 0:2 (0:1)

СРБОБРАН: Игралиште Србобрана, гледалаца: 100. Судија: Зорић (Клек) 7,5. Стрелци: Павишић у 21. Перовић у 19. минуту. Жути картони: Милетић, Поповић, (Србобран), Вуковић, Павишић (Раднички).

СРБОБРАН: Кронић 7, Штефек 6,5, Пронек 6,5, Шаренац 6,5, Милетић 6, Вукић 7, Ћовин 7, Ковачевић 6 (од 46. Сушић 6), Поповић 6, Булатовић 5,5, Стојаковић 5,5 (од 59. Зорић 6).

РАДНИЧКИ: Ромић 7, Петрић 7,5, Савичевић 7, Петровић 7, Џибрић 7, Триван 7,5, Павишић 7,5, Томац 7, Перовић 7,5, Вуковић 7, Ковачић 8 (од 88. Писаревић -).

Митровчани су однели бодове из Србобрана, постигли су два гола, али је по шансама победа могла да буде изражена и убедљивијим резултатом.

После центаршута Павишића из корнера, у шеснаестерцу домаћина најбоље се снашао Ковачић и савладао Кронића.  Гости су наставили офанзивно иако је тежак терене представљао велику препреку за течност акција, а Ковачић је пропустио идеалну прилику да удвостручили предност. Изашао је испред голмана, али није био прецизан. Митровчани су ипак оверили победу голом  Перовића, после лепе акције убацио се из другог плана и савладао голмана Кронића.