Суботичка лига: Бедем Торњошана пробијен петардом

Сента – Торњош 5:0 (0:0)
с

СЕНТА: Градски стадион у Народној башти. Судија: А. Марјанов (Суботица). Стрелци: Чернак у 47, Дурмиши у 71, Матић у 76. и Живковић у 88. и 90.минуту. Жути картони: Томашев (Сента) и Ж. Барна (Торњош).

СЕНТА: Томашев 7 (Бала -), Димић 7, Павлов 7,5, Зековић 7, Ђери 7, Мијић 7, Чернак 7,5 (Дурмиши 7,5), Ђуза 7 (Трњанов 7), Матић 7,5 Кораћ 7, Живковић 8.

ТОРЊОШ: Ђорђевић 6, Арамбашић 6, Тот Хоргоши 5,5, Г. Хомоља 6, Самарyија 6 (Деак -), Кобрехел 6, Д. Барна 6, Карачоњи 6,5, Перовић 6 (Њерш -), Ж. Барна 6,5, Касаш 6 (Губаш -).

У комшијском дербију Торњошани су се успешно бранили у првом делу утакмици, када нападачи лидера Сенте нису успели да реализују више прилика. Бункер Торњошана је у 47.минуту успео да пробије Роберт Чернак, а до краја утакмице до изражаја је дошла боља припремљеност Сенћана. Вођство је у 71.минуту удвостручио Дулебин Дурмиши, пет минута касније мрежу Велмира Ђорђевића затресао је Златко Матић, а у самом финишу утакмице са два поготка победу је потврдио Горан Живковић.

М. Митровић

СлогаЕђшег  7:2 (3:2)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге. Судија: В.Ердељи (Бачко Градиште). Стрелци: Мартиновић у 12, Завишић у 25, Радосавчевић у 27, Баук у 55. и 85, Сарапа у 67. и Н. Савић у 68. за Слогу, а Перазић у 36. и 38. минуту за Еђшег.

СЛОГА: Стијовић 7, Танацков 7 (Острогонац -), Терзин 7,5, Барјактаровић 7 (Н. Савић 7,5), Поповић 7, Радосавчевић 7,5, Баук 8, Момчилов 7, Завишић 7,5 (Ђурђевић 7), Мартиновић 7 (Мичевић 7), Сарапа 8.

ЕЂШЕГ: Радоц 6, Сворењ 6, Ђурановић 6,5, Новаковић 6, Миљковић 6, Медлер 6, Пароци 7, Ковач 6,5 Станчик 6, Перазић 7,5.

Квалитетнији састав Слоге није имао тежак задатак против фењераша из Малог Иђоша који је допутовао са само 10 играча. После вођства од 3:0 на моменат је у екипи Еђшега заблистао Перазић који је у два наврата успео да затресе мрежу Стијовића и смањи вођство. Међутим, после одмора доминирао је комплетан састав домаћина који је са два поготка Баука и по једним Сарапе и Савића обезбедио убедљиву победу.

М. Мр.

Пролетер (РС) -Раднички (Б) 10:1 (6:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија Лукић (Палић). Стрелци: Бодоњи у 10. и 43. Огризовић у 14. Филиповић у 18. (из пенала), 22. 37. 60. и 67. Грујић у 48. и Гаyић  у  88.  за Пролетер, а Пајић у 20. минуту за Раднички.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић (Митровић), Зорић (Ђанковић), Пјешевац, Гаyић, Филиповић, Маћиженски, Бодоњи (Здимировић), Грујић (Ковачевић), Величковић, Дабић (Секулић).

РАДНИЧКИ: Ракић, Корпонанић, Буљовчић, Јањић, Тодоровић, Пајић, Рајић, Станар, Љубојчић, Ивошевић, Маравић.

У  игри мачке и миша, Равноселци су без великог напора, до врха напунили мрежу слабих Бајмочана. Голеаду је започео Бодоњи у 10. минуту,  голови су се ређали такорећи филмски, у просеку на  свака четири минута, тако да се прво полувреме завршило вођством равноселаца од 6:1. У другом полувремену, гости су се у потпуности предали.

Л. Киш

Искра  - Пролетер (Њ) 1:0 (1:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, судија: Ј. Мрђеновић (Врбас), стелац: Лукић у  30. минуту,

ИСКРА: Ступар, Л. Вајагић, Баровић, Ђаковић, Стојановић, Ђурић, Бокан, Лукић (Човс), Пердух, Дакић (Колошњаи), Иван.

ПРОЛЕТЕР: Матковић, Загорац (Кустудић), Паповић, Косовац, Курилић, Дероњић, Грујић, Париповић, Ћурновић (Стоиловић), Бањеглав (Вуњак), Јерковић.

И трећу узастопну победу остварили су фудбалери куцуранске Искре. Гол одлуке постигао је искусни Перо Лукић, из слободног ударца са двадесетак метара.

Ђ. Штрбац

Пролетер (РС) - Раднички 10:1, Јадран - Будућност 5:0, Ђурђин - Обилић 3:1, Сента - Торњош 5:0, Сутјеска - Препород 2:3, АФК - Напредак 3:1, Слога - Еђшег 7:2, Искра - Пролетер (Њ) 1:0.

1. Сента    26     20     4      2               80:24       64

2. Препород      26     18     4      4      62:16        58

3. Слога    26     15     2      9               72:44       47

4. Напредак      26     14     5      7      46:25        47

5. Пролетер (РС)        26     14     4      8      73:44        46

6. Јадран   26     13     5      8               66:36       44

7. АФК      26     12     6      8                60:39      42

8. Пролетер (Њ)        26     10     6      10     47:49       36