Суботичка лига: Четворица поцрвенела у Хоргошу

Хоргош  – Јадран  3:2 (0:1)
fudbalska lopta

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: Берењи (Суботица). Стрелци: Веселинов у 58. и 70. (из једанаестерца) и Добо у 63. за Хогрош, Олах у 25. и Матковић у 66. минуту (из једанаестерца) за Јадран.  Жути катрони: Сабо, Е. Бохата, Бенде (Хоргош 1911), Мирановић и Никола Мудрински (Јадран). Црвени картони: Сабо, Коломпар (Хоргош), Мирановић и Немања Мудрински (Јадран) у 85.минуту.

ХОРГОШ: Бенде 6, Киш 7, Сабо 7, Д. Макра 6, Е. Бохата 7, Веселинов 8, Н. Макра 6 (Балго 7), И. Фодор 8, Хокса 6 (Д. Фодор 7), Добо 6 (Берењи-), Коломпар 6.

ЈАДРАН: Страхиња 6, Илић 7 (Мирановић 7), Никола Мудрински 7, С. Малецки 6, Немања Мудрински 7, Чеке 6 (Д. Малецки 7), Мрваљевић 7, Јовановић 7, М. Чурколи 7, Олах 8, Матковић 7 (Е. Чурколи 7).

Први део борбене утакмице равноправних ривала припао је гостима, који су повли голом Олаха, а после одмора дошло је до преокрета, па су Хоргошани головима Добоа и Веселинова преокренули резултат.

Судија Берењи је потом у два наврата оправдано досудио најстроже казне, најпре за изједначење гостију, а потом и за домаћу екипу што је Веселинов претворио у победу. У финишу у 85.минуту у инциденту насталом након прекршаја Немање Мудринског над Коломпаром, поцрвенела су четворица актера, по два из сваке екипе.

М. Митровић

Напредак - Виноградар  3:0 (3:0)

НАДАЉ: Спортски центар ‚‚Миленко Тапавица‚‚, гледалаца 150,  Судија: Јовић (Суботица), Стрелци: Мрђа, Јовичић и Голуб. Жути картони: Кихут (Напредак), К. Кујунџић, Завишић (Виноградар).

НАПРЕДАК: Ђукић 7, Матић 7, Обренић 7 (Кихут 7), Дабижљевић 7 (Ковачев) 7, Бендер 7, Мрђа 8, Наумов 8 (Радојковић), Јојкић 7, Јовичић 7, Мажић 7 Голуб 8.

ВИНОГРАДАР: Зарић 6, М. Кујунџић 6, Пауновић 6, Хашко 6, К. Кујунџић  7, Васић 7, Војнић - Хајдук 6, Катапа 6, Завишић 6, Тодоровић 7, Гаврић 6.

Изненађење у Надаљу али само за оне који нису били на стадиону Напредка. Домаћини су били бољи током свих 90 минута и већ у првом полувремену решили питање победника. Најлепши погодак био је трећи којег постигао играч утакмице Голуб који је у стилу свог презимена био неухватљив за одбрану гостију.

В. Вујановић

Раднички (Б) - Панонија 1:0 (1:0)

БАЈМОК: Спортки центар, гледалаца 100, судија: Матић (Србобран), стрелац: Ми. Маринковић у 26. минуту. Жути картони: Лазић (Раднички), Мезеи, Марић (Панонија). Црвени картон: В. Беговић (Панонија).

РАДНИК: Иванишевић 8, Станар 7 (Пешић 6), Михајловић 7, Јањић 7, Шопер 7, Лукић 8, Бабић 7, Рајић 7, Мл. Маринковић 8, Лебовић 8, Лазић 7.

ПАНОНИЈА: Калуђеровић 7, Виславски 7, мезеи 6, Марић 6 (Р. Беговић 6, Токоди 6, Ђурић 6, Ђекановић 7, Папрић 6, Гвозденовић 7, В. Беговић 6, Врањеш 6 (Бањеглав 7).

Добра и квалитетна и борбена утакмица од почетка до краја . Домаћини су повели у 26. минуту када је Немања Лазић извео слободан ударац, лопта је дошла до Милоша Маринковића, који је највише скочио и главом је послао лопту у саме рашље.  Гости су могли у 36. минуту до изједначења, када је Гвозденовић оштро шутирао, али голман Синиша Иванишевић је лопту избацио у корнер.

С. Стојиљковић

Његош - Пролетер (РС) 2:0, ОФК Врбас - Обилић 2:1, Сутјеска - Сента 2:1, Раднички - Панонија 1:0, Напредак - Виноградар 3:0, Хоргош - Јадран 3:2, Искра - Бајша 2:2. Слободан је био Пролетер (Њ)

1. Бајша                21     15     3      3      66:22        48

2. Обилић              22     14     3      5      50:32        45

3. Искра                 21     14     2      5      63:25        44

4. Врбас                 21     12     5      4      32:13        41

5. Виноградар       22     11     3      8      36:36        36

6. Јадран               22     10     5      7      45:41        35

7. Сента                 22     7      5      10     30:34        26

8. Прол. (Њ)          21     7      4      10     29:35        25