СУБОТИЧКА ЛИГА: Дерби без одлуке

Пролетер - Србобран 1:1  (0:1)
с

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100. Судија: Лукић (Палић). Стрелци: Филиповић 75. (из пенала) за Пролетер,  а Перуничић 26. минуту за Србобран. Жути картони: Филиповић, Грујић (Пролетер), Видаковић, Живановић (Србобран).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Топали, Пјешивац, Сивчевић, Гаџић, Филиповић, Маћиженски, Грујић, Нешковић, Величковић (Секулић), Збућновић (Ђанковић).

СРБОБРАН: Ађански, Зељић (Комленић), Радосављевић, Видаковић, Јоргић, Љ. Живановић (Радовановић), Адамовић, Перуничић, Срданов (Клипић), Дугоњић, Б. Живановић.

Много више се очекивало од дербија у Равном Селу у којем су гости  у првом полувремену имали благу иницијативу и бољу игру на средини терена, док је игра Равноселаца осцилирала током целе утакмице. У 26. минуту Перуничић је вешто искористио несмотреност одбране домаћих и довео свој тим у вођство.

Друго полувреме није донело значајније промене у игри обе екипе, играло се углавном између два шеснаестерца са повременим контрама. У 75. минуту  Филиповић је у унутрашњем делу леве стране шеснаестерца гостију саплетен и оборен, судија Лукић је без размишљања показао на пенал, којег је Филиповић рутински реализовао и поставио коначан резултат.

Л. Киш

Раднички (Б) - Обилић (НК) 5:0 (2:0)

БАЈМОКМ: Спортски центар, гледалаца 200, судија: Трбовић (Суботица), стрелци: Маревић у 35. (из пенала), Лазић у 40. Љубојчић у 53. 60. и 70. минуту. Жути картони: Лазић, Тодоровић (Раднички).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић, Л. Лебовић 7, Станар 6, (Вујовчић 6), Лазић 7, Ковач 6 (Митић 6), Ћурић 6 (Шарчевић 6), Маревић 7, Љубојчић 8 (Јовановић 6), Рајић 6, Тодоровић 7, Колак 7 (Францишковић 6).

ОБИЛИЋ: Тодоров 6, Грујић 6, Кијац 6, Живков 6, Станковић 6, Маријанов 6, Ченак 6, Панијев 6, Станчић 6, Вучевић 6.

Фудбалери Радничког су све недоумице отклонили већ у првом полувремену. Расположени Милош Љубојчић је постигао хет-трик. У 35. минуту је досуђен пенал за домаће када је Живков направио прекршај у свом шеснаестерцу, а судија је показао на белу тачку, а реализатор је био Здравко Маревић.

Најлепши погодак постигао је Немање Лазића у 40. минуту када је упутио лопту са 20 метара у доњи леви угао.

С. Стојиљковић

ЦрвенкаБратство  0:5 (0:3)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, гледалаца 42. Судија: Манић (Каравуково). Стрелци: Сапознинченко у 4. Макар у 33. Крстић у 45. Стојшић  у 48. и Вуковић  у 90. минуту. Жути картони: Шакић, Бабић (Црвенка). Црвени картон: Вилић у 90. (Братство).

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Трифуновић 6, Керекеш 6, Бешић 6, Шакић 6, А.Бошковић 6, В.Бошковић 6, Бабић 6, Матошевић 6, Шумар 6, Бакић 6

БРАТСТВО: Ићитовић -, (од 83. Вилић -), Владетић 7(од 46. Стојшић 7), Перовић 7, Чвокић 7, Вуковић 7, Коњовић 7, Макар 7, Штрбац 7, Вејновић 7, Сапозниченко 8, Крстић 7

Штета што је утакмица у неколико наврата прекидана од стране театралног судије Манића који је, на жалост, надвисио играче оба тима и бацио их у сенку својих одлука који су изазивали очај и гнев код малобројних посетилаца али и клупе домаћих играча па је након свега  позвао и полицију како би утакмицу привео крају .

Апсолутно непотребно истицање Манића, јер су играчи оба тима били фер и спортски и Братство очигледно квалитетнији и надмоћнији, заслужено су савладали домаћине и од водећег гола Сапозниченка у 4. минуту, само је  била једна непознаница – са колико ће разлике изгубити Црвенка.

Т. Јововић

Ђурђин - Врбас 1:3, Бачка - Искра 2:3, Напредак - Торњош 2:0, Раднички - Обилић (НК) 5:0, Слога - Будућност 1:1, Пролетер - Србобран 1:1, Обилић (З) - АФК 0:1, Сутјеска - Јадран 2:1.

1. Србобран      13     10     2      1      31:9  32

2. Врбас    13     10     2      1      30:18        32

3. Обилић (З)    13     9      1      3      32:11        28

4. Пролетер       13     7      3      3      26:15        24

5. АФК      13     7      2      4      22:16        23

6. Јадран   13     5      4      4      33:31        19

7. Будућност      13     5      3      5      22:16        18

8. Раднички       13     5      3      5      21:17        18