Суботичка лига: Драма у финишу

Гости из Куцуре су повели када је Зоран Сердар искористио одбрану домаћих и са 15 метара погађа десну стативу ниском лоптом која се одбија у супротни угао.
Obilic Novi Knezevac-Iskra Kucura/M. Mitrovic

Обилић - Искра  2:2 (0:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ:  Стадион Обилића, гледалаца 100.  Судија: Н.  Чорокало (Суботица).  Стрелци: Дабевски у 74.  и 83.  за Обилић, а Сердар у 11.  и Родић у 82. минуту за Искру.  Жути катрони: Јанчић, Сарапа, Стијовић (Обилић) и Иван (Искра).

ОБИЛИЋ: Стијовић 8, Кијац 7, Терзин 7, Острогонац 7, Барјактаровић 8, Јанчић 7 (Торњански -), Јевтић 7, Ђукић 8, Вуковић 7 (Лазић -), Дабевски 8, Ромић 6 (Сарапа 7).

ИСКРА: Калинић 7, Дурутовић 7, Сталевић 7, Ђаковић 7, Родић 8, Шанта 7, Малацко 8, Сердар 8, Вајагић 7, Иван 7, Пјешевац 7.

Прилику за изједначење у 55. минуту није искористио Никола Ромић када се на 10 метара сам нашао пред голом, али је био непрецизан.

Напади Обилића постали су убојитији када је у игру ушао Станислав Сарапа, акција у којој је у 74. минуту асистирао Томи Дабевском, који се са десне стране убацио у казнени простор, заобишао голмана Јовицу Калинића и донео изједначење.  Искра је поново дошла у вођство у 82,минуту, Жарко Родић је главом набачену лопту коју је пред гол са леве стране упутио Малацко спровео у мрежу.  Међутим, Новокнежевчани су одмах узвратили у наредној акцији, па је н асистенцију Никола Лазића резултат опет поравнао Дабевски.  У 90. минуту шансу која му се указала није искористио Сарапа.

М. Митровић

Ђурђин - Сента 3:0 (1:0)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 200, судија: Бећановић (Бечеј), стрелци: Н. Стантић у 2. Хрватцки у 65. и Матковић у 76. Половина, Хорвацки (Ђурђин).

ЂУРЂИН: Јокић 7, А. Библија 7 (Јекнић 7), Хорвацки 7, Шомођи 7, Половина 8. И. Билбија 7 (Стојановић 7), Матковић 7, Видаковић 7, Т. Стантић 7, Н. Стантић 7, Мајлац 7.

СЕНТА: Томашев 6, Ђусада 6, Павлов 6, Пајисаји 6, Зековић 6, Ђуза 6, Божић 6, Ђери 6, Вулетић 6, Ловре 6, Матић 6.

Фудбалери Ђурђина су лако савладали Сенту и већ у 3. минуту су повели. Гости су имали неколико прилика али их нису реализовали. У другом делу домаћин је појачао гас и постигао још два гола.

С. Стојиљковић

Јадран - Војводина 2:5, Панонија ИМ - Слога 4:0, Његош - Пролетер (Њ) 5:0, Ђурђин - Сента 3:0, Виноградар - Сутјеска 5:0, Препород - Напредак 1:0, Обилић - Искра 2:2, Пролетер (РС) - Раднички 3:2.