СУБОТИЧКА ЛИГА: Лидер заустављен у Куцури

Искра – Врбас 2:1 (2:1)
fudbalska lopta

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца 300, судија: У. Жутић (Ловћенац), стрелци: Драгојевић у 2. и у 33. за Искру, а Клисарић у 6. минуту за Врбас, жути картони: Дакић (Искра), а Срдановић (Врбас).

ИСКРА: Р. Новаков, Секулић, Човс, Сердар, Малацко, Бокан, Николић (Луткић), Нађ (Колошњаи), Јурчук, Драгојевић (Дакић), Комљеновић.

ВРБАС: Ј. Вучетић, Ковачевић, Клисарић, Срдановић (Тот), Кутлачић (М. Јовановић), Живкуцин (Правуљац), Чвокић (Докнић), Бечановић, И. Јовановић, Јокић, Ђоровић.

Трећу узастопну победу забележили су фудбалери куцуранске Искре. Овога пута савладали су лидера на табели. Јунак победе је нападач Куцурана Душан Драгојевић,који био је нерешива енигма за одбрану гостију.

Ђ. Шт.

Обилић (НК) – Бачка  3:2 (2:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића. Гледлаца 80. Судија: К. Керекеш (Суботица). Стрелци: Дабановић у 15. и 42. и Перазић у 69. за Обилић, а Копре у 13. и Кубурић у 82.минуту за Бачку. Жути картон: Деак (Бачка).

ОБИЛИЋ: Стијовић, Грујић, Вучевић, Јанковић, Стојков, Пантелин, Ђукић, Србљин, Дабановић, Перазић, Јевтић.

БАЧКА: Лазић, Деак, Јовичић, Влајковић, Симендић, Гушић, Кубурић, Јеремић, Парабуцки, Копре, Киш.

У дербију зачеља гости из Мола су први дошли у вођство голом Николе Копре у 13.минут, али је Светозар Дабановић изједначио два минута касније, а у финишу првог дела утакмице још једедним поготком преокренуо резултат у корист домаћина. За сигурно вођство од 3:1 противничку одбрану је матирао Александар Перазић, а Жарко Кубурић је у 82. минуту успео да ублажи пораз Бачке.

М. Митровић

Србобран - Раднички 3:2 (1:2)

СРБОБРАН: Стадион Србобрана, гледалаца 100, судија: Стокић (Врбас), стрелци: Јоргић у 31. филиповић у 71. Комљеновић у 90. за Србобран, патаки у 1. Милић у 33. минуту за Раднички. Црвени картон: Ковач (Раднички).

СРБОБРАН: Ађански 7, Клипић 6, Остојић 6 (Дугањић), Крстић 7, Адамовић 7, Филиповић 8 (Радовановић), Ћулум 7, Живановић 7 (Радосављевић), Комљеновић 8, Кемењи 7, Јоргић 8.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, З. Маравић 7, Станар 6,5 (Ковач 6), Ђурић 6, Колак 7, Митић 6, Л. Лебовић 7, Патаки 7, У. Маревић 7, Милић 8, Глоговац 7.

Екипа Србобрана повела је већ у 1. минуту преко Патакиа. Од примљеног гола домаћин је заиграо боље и преко Јоргића је изједначили. Ненад Милић је постигао леп гол за вођство Ратковачана.  У другом делу екипа Србобрана је успела да преокрене резултат.

С. Ст.

Искра - Врбас 2:1, Торњош - Ђурђин 3:2, Обилић (НК) - Бачка 3:2, Будућност - Напредак 1:1, Србобран - Раднички 3:2, АФК - Слога 5:2, Сутјеска - Пролетер 3:2, Јадран - Обилић (З) 3:2.

1. Врбас    26     20     4      2      59:28        64

2. Обилић (З)    26     19     2      5      63:26        59

3. Србобран      26     17     5      4      58:26        56

4. АФК      26     15     4      7      53:31        49

5. Пролетер       26     15     4      7      54:37        49

6. Раднички       26     12     3      11     54:40        39

7. Слога    26     12     3      11     63:55        39

8. Сутјеска        26     10     4      12     57:53        34