СУБОТИЧКА ЛИГА Равноселци чувају врх

Пролетер (РС) – Торњош  1:0 (1:0)
fudbal

Иако су момци из Торњоша били тврд и неугодан противник, нису успели да зауставе захукталу црвено-белу машинерију, која је и у овом сусрету показала изузетно добру уиграност.

Гости су током утакмице играли повучено покушавајући контрама нешто више да учине, али од свега приказали су само да су квалитетан и тврд тим.

Равноселци су били изразито организовани, како у одбрани тако и у нападу, а резултат добре игре био је гол у 19. минуту. Лепа акција на ивици шеснаестерца гостију, Бодоњи одлично спроводи лопту до Грујића који је спровео до Филиповића који са ивице шеснаестерца упутио  изванредан центаршут, а Зорић је  јаким и прецизним шутем по земљи, сместио лопту у мрежу.

Л. Киш

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија Лукић (Суботица). Стрелац Зорић у 19. минуту.  Жути картони: Грујић, Бодоњи (Пролетер), Кокрехел, Хомољи (Торњош).

ПРОЛЕТЕР (РС):  Мирковић, Пјешевац (Збућновић), Сивчевић, Гаџић, Филиповић, Маћиженски, Бодоњи (Ери), Грујић, Нешковић, Дабић, Зорић.

ТОРЊОШ: Ђорђевић, Рамбашић, Хоноја, Тот, Х. Самарџија, Кокрехел (Лалић), Чернак (Деак), Нађ, Губик, Хомоља (Ковач), Барна.

Раднички (Б) - Слога 0:5 (0:2)

Фудбалери Радничког наставили су са поразима и у 14. колу су изгубили од одличне екипе Слоге.

Гости су били бољи и већ у 10. минуту преко Савића су дошли до вођства. Неколико минута касније је Слога повећала резултат преко Далибора Живановића.  Бајмочани су покушали у другом делу нешто да ураде, али нису успели, а  играчи Слоге су  лако издржали атаке домаћег тима и онда три пута погодили мрежу.

С. Стојиљковић

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Ј. Хрњак (Бачка Топола), стрелци: Савић у 10. Живановић у 13. Ушумовић у 60. Сарапа у 62. Н. Баук у 78. минуту. Жути картони: Јањић, Шопер (Раднички), Мичевић (Слога).

РАДНИЧКИ: Ракић 6, Корпонајић 5,5, Шарчевић 5,5, Макар 5,5, Шопер 6, Јањић 6,5, Митић 6, Пурић 5,5, Маравић 6,5, Рајић 6, Станар 5,5.

СЛОГА: Стијовић 7, Ушумовић 7,5, Барјактеревић 7, Поповић 7,5, Старчевић 7, Мичевић 7, Завишић 7 (Д. Баук), Савић 8, Острогонац 7, Живковић 7,5, Сарапа 8 (Н. Баук).

Будућност - Обилић  2:3 (0:1)

Општински и дерби зачеља протекао је у изразито нервозној, на моменте хаотичној игри, нарочито домаће екипе, која је по сваку цену желела да бодови остану у Савином Селу.

Нервоза Савиноселаца најизраженија била у другом полувремену. У 80. минуту грешку Обилићеве одбране казнио је Комазец,  а три минута касније судија Рогановић оправдано је досудио пенал за Будућност којег је Ђ. Цимбаљевић рутински реализовао. До краја је меч био још нервознији и напетији, па је судија показао и два црвена картона,  домаћини су нападали створили више идеалних прилика, али су Змајевчани сталоженошћу сачували победу.

Л. Киш

САВИНО СЕЛО: Игралиште Будућности, судија Рогановић (Ловћенац). Стрелци:Комазец у 80. и  Ђ. Цимбаљевић  у 83. (из пенала) за Будућност, а М. Кобиларов у 44. 50. и 77. минуту  за Обилић, Жути картони : Комазец, Павловић, Јокић, Балевић (Будућност). Узелац, Дивјак  (Обилић). Црвени картони: Ћоровић, Ђ. Цимбаљевић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Лалић, Д. Павловић (Шошкић), Јокић, Обрадовић, Балевић, Ђ. Цимбаљевић, Нађ, С. Павловић, Р. Цимбаљевић (Мајсторовић), Самарџић, Комазец.

ОБИЛИЋ: Дангубић, Марковић (Дивјак), Ћетковић, Павићевић, Родић, Н. Кобиларов, Узелац (Буквић), М. Кобиларов, Живојнов, Калајџија, Топали.

ФК - Искра 1:1 (0:1)

Допутовали су Куцурани у Аду ослабљени, без петорице стандардних првотимаца. Створили су фудбалери Искре шест колосалних прилика, а искористили су само једну.

Ђ- Шт.

АДА: Игралиште АФК-а, судија: Л. Трбојевић (Суботица), стрелци:Моровић (из једанаестерца) у 90. за АФК, а Тешановић у 9. минуту за Искру, жути картони: Куртешанин, Киш, Баштованов (АФК), а Куђерски (Искра), црвени картони: Радојчић, Баштованов (АФК), а Сталевић (Искра)

АФК: Радојчић, Вујић, Куртешанин, Бикицки (Позар), Лајко (Петер), Будаи, Моровић, Киш (Попов), Пинтер, Баштованов, Нађ (Миланков).

ИСКРА (К): Вучинић, Човс, Баровић, Куђерски, Сталевић, Живановић, Петровић (Суботић), Иван, Николић, Бокан, Тешановић.

Раднички - Слога 0:5, АФК - Искра 1:1, Сутјеска - Пролетер (Њ) 2:1, Сента - Еђшег 4:1, Ђурђин - Напредак 1:2, Јадран - Препород 1:1, Пролетер (РС) - Торњош 1:0, Будућност - Обилић 2:3.

1. Прол. (РС)      14     11     2      1      45:17                35

2. Сента            14     10     3      1      40:12                33

3. Препород       14     9      3      2      33:9                 30

4. Напредак       14     8      3      3      24:10                27

5. Јадран           14     8      3      3      28:16                27

6. Слога            14     8      1      5      37:24                25

7. АФК               14     4      6      4      29:21                18

8. Прол. (Њ)      14     4      6      4      26:25                18