Суботичка лига: Равноселци убојити у наставку

Пролетер (РС) – Ђурђин  3:0 (0:0)
ravno

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија Атељевић (Мартонош).  Стрелци: Јандрић у 51.  Нешковић у 80.  и Филиповић у 91.  минуту  Жути картони: И.  Билбија (Ђурђин), црвени картон: Видаковић (Ђурђин).

ПРОЛЕТЕР (РС):  Мирковић, Јандрић (Бајчић), Дабић, Пјешивац (Величковић), Гаџић, Филиповић, Маћиженски, Бодоњи (Ери), Грујић (Ђанковић), Нешковић, Митровић (Зорић).

ЂУРЂИН: Д.  Сарић, Хорватски (Савановић), Пејић, А. Билбија, А.  Сарић, И.  Билбија (Мојић), Вуковић (Тумбас), Кујунџић (Скендеровић), Михаиловић, Стантић, Видаковић.

Отвореном, борбеном игром, нарочито у првом полувремену, Ђурђинчани су намучили Равноселце, били чврст орах и равноправан противник.  И једни и други су у овом делу имали по неколико прилика, али су голмани били на висини задатка.  У другом полувремену равноселска црвено бела чета предвођена брзоногим капитеном Нешковићем преузела је цијативу а гол Јандрића у 51.  минуту   дао им је додатни импулс и мотивацију.

У даљем току, Пролетер је у потпуности растурио одбрану  гостију.  У 80.  минуту после  слалома неухватљивог Нешковића  лопта се поново нашла у мрежи.  До краја  су се ређале шансе домаћих али се одбрана гостију грчевито борила,а у последљим секундама меча после асистенције Нешковића, Филиповић се уписао у листу стрелаца.

Л.   Киш

Торњош - АФК  2:2 (2:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша.  Судија: С.  Вукас (Суботица).  Стрелци: Денис Барна у 17.  и 22.  за Торњош, а Стефан Моровић у 62.  (из једанаестерца) и Андор Нађ у 74. минуту за АФК.  Жути картон: Касаш (Торњош).

ТОРЊОШ: Ђорђевић, Арамбашић, Ж.  Барна, Тот Хоргоши (Г.  Хомоља), Самарџија, Кокрехел (Губи), Катона (Чехак), Карачоњи, Касаш, Д.  Барна.

АФК: Радојчић, Вујић, Латак (Пожар), Куртешанин, Лајко, Будаи, Моровић, Миладинов, Киш (Нађ), Пинтер, Баштованов.

У првом полувремену Торњошани су били бољи, две лепе акције екетно је погоцима крунисао Денис Барна, па је домаћа екипа већ у 22. минуту имала два гола предности. Остаје жал што је исти играч пропустио једну изгледну прилику за хет-трик.

Гости из Аде су након одмора консолидовали редове па су у другом делу успели да изједначе и однесу бод.  У 62. минуту судија је свирао пенал за Ађане, када је неко од одбрамбених играча домаћих руком у казненом простору повукао противника, а сигуран реализатор био је Стефан Моровић.  За изједначење на набачену лопту у мрежу Велимира Ђорђевића послао је Андор Нађ.

М.  Митровић

Обилић - Сутјеска 1:1 (0:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, судија Марјанов (Србобран).  Стрелци: Калајџија у  85.  за Обилић, а Бајић у 55.  минуту за Сутјеску.  Жути картони: Калајџија, Буквић (Обилић), Андрић, Бајић, Јакић (Сутјеска).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Н.  Кобиларов ( Кнежевић), Ћетковић, Павићевић, Буквић, Марковић, Узелац, Марчетић, М.  Кобиларов, Калајџија, Топали.

СУТЈЕСКА: Лукић, Николић, Бајић, Дринчић, Мирковић, Томчић, Лопушина (Делић), Беркловић (Глумац), Јакић, Пејић, Андрић (Врекић).

Уједначена игра у општинском дербију, у којем није било лепршавости али јесте борбености, нарочито гостију из Бачког Доброг Поља, који су у више наврата опасно угрожавали гол домаћих.

У првом полувремену и једни и други имали по неколико зицера, али су голмани одлично одрадили свој део посла.  У другом полувремену знатно организованија игра гостију донела је резултат  у 55.  минуту.  После одличне акције, Бајић са пет метара погодио мрежу.  Имали су потом Диобропољци још неколико  лепих прилика.  Част домаћих у 85.  минуту спасио је капитен Калајџија који је вешто искористио несмотреност одбране гостију и поставио коначан резултат.

Л.  Киш

Раднички (Б) - Јадран 0:1, Пролетер (РС) - Ђурђин 3:0, Будућност - Сента 1:1, Обилић - Сутјеска 1:1, Торњош - АФК 2:2, Препород - Слога 3:0, Напредак - Искра 4:0, Еђшег - Пролетер (Њ) 0:1.

1. Сента    9      7      1      1      29:9  22

2. Препород       9      7      1      1      22:3  22

3. Пролетер (РС)        9      7      1      1      28:10        22

4. Напредак       9      6      1      2      18:5  19

5. Јадран   9      6      1      2      19:9  19

6. АФК       9      3      3      3      20:16        12

7. Слога    9      4      0      5      22:20        12

8. Ђурђин  9      3      1      5      18:16        10