Суботичка лига: Судије нису дошле

Сутјеска - Његош 1:4 (0:0)
fudbalska lopta

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај сушаре“ , гледалаца 350, судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци:  Пековић у 66. за Сутјеску , а Манојловић у 62. и 65. Кочиш у 83. и Милуновић у 89. минуту за Његош. Жути картони: Јакић и Гашовић (Сутјеска), а  Поповић  и  Манојловић (Његош).

СУТЈЕСКА: Гашовић  7,  Николић 7 (Мрђеновић 7), Бајић  7, Дринчић 7  (Голубовић 7), Јакић  7, Родић 7,  Лопушина 7 (Пејић 7) Беркловић  7, Гаговић 7, Пековић 7, Андесилић  7.

ЊЕГОШ: Марковић 8, Никић  7, Вујошевић 7, Савовић 7, Поповић 7 Радовановић  7 (Манојловић 8) , Косовић 7, Кочиш  8, Мрваљевић 8                         (Милуновић 8),  Бојовић  7 ( Бугарник) Мајор  7.

Прави фудбалски „дерби“ братских клубова  умало није био одигран иако га је  са нестрпљењем очекивало мноштво гледалаца на стадиону „Крај сушаре“. Разлог је био бизаран , недолазак судиске тројке делегиране за  овај  меч из непознатих  разлога. Меч је почео са скоро сат закашњења, док су организатори заједно са фудбалским савезом  успели да обезбеде нову судијску тројку.

Отворена борба од самог почетка донела је прву прилику гостима, кад је Бојовић избио пред Гашовића, али овај у последњем  моменту  интервенише. Почетком другог дела голман гостију Марковић је сјајним одбранама сачувао своју мрежу, док је ударац Родића главом прошао поред  стативе. У  јеку напада  домаћина  резервиста гостију Манојловић је  побегао одбрани Сутјеске  и са двадесетак метара довео госте у вођство. Три минута касније упорни  Манојловић је искористио  грешку  голмана  домаћих и погодио мрежу. Експресно су се  домаћи вратили у игру. Пековића  кој је бкио сигуран са беле тачке. А у финишу утакмице гости су постигли два поготка.

И. Вуковић

Искра  - Србобран 4:2 (4:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:400, судија:Д. Врана (Суботица), стрелци: Комазец у 5. и 33. Дамјан Губаш у 11. и Сердар у 17. за Искру, а Хајдинац у 56. и Пејовић у 62. минуту за Србобран, жути картони: Јурчук, Дамјан Губаш, Л. Вајагић (Искра), а Берић, Радојковић, Хајдинац, Латиновић, Тешановић (Србобран).

ИСКРА: Калинић, Л. Вајагић (Дакић), М. Петровић(Ери), Јурчук, Ђаковић, Сталевић, Комазец (Д. Вајагић), Малацко, Пљешевац, Дамјан Губаш, Сердар.

СРБОБРАН: Латиновић, Д. Петровић, Берић, Кењи, Перендић, Хајдинац, Пејовић, Радојковић (Огризовић), Илић (Ардељан), Тешановић, Грујић.

Фантастично су одиграли фудбалери куцуранске Искре у првом полувремену. Четири пута су савладали голмана Србобранаца Немању Латиновића. На тај начин, Куцурани су показали су својим верним навијачима да су превазишли  кризу.

Ђ. Штрбац

Препород - Раднички 0:2, Слога - Сента 0:3, Панонија - Обилић (З) 4:1, Искра - Србобран 4:2, Напредак - Ђурђин, Јадран - Пролетер (РС) 4:1, Сутјеска - Његош 1:4, Пролетер (Њ) - Обилић (НК) 0:2.

1. Србобран        7      4      2      1      22:13        14

2. Сента              7      4      1      2      22:10        13

3. Његош            7      4      0      3      19:13        12

4. Обилић (НК)   7      4      0      3      12:8  12

5. Панонија         7      4      0      3      13:11        12

6. Пролетер (РС) 7      4      0      3      12:15        12

7. Препород        7      3      2      2      15:13        11

8. Сутјеска          7      3      2      2      11:13        11