Суперлига: Црно-бели до заслужене победе

У 161. вечитом дербију Партизан је савладао Црвену зведу и активно се укључио у борбу за титулу. У солидној фудбалској представи црно-бели су показали више, а меч решили у самом финишу, најпре пројектилом Суме, а потом голом Тошића.
Partizan/Fonet/A. Barda

Ваљак је меч почео у готово очекиваном саставу док су се црвено-бели одлучили на изненађење. Владан Милојевић је на терен извео петорицу везиста и двојицу нападача, што није често чинио. Дерби је игран у високом ритму, нападали су час једни, час други, није фалило узбуђења. Већ у 3. минуту Партизан је у великој прилици, али Стевановић шутира поред гола. Црвена звезда је потом извела неколико контри, али није било великих прилика. У једном тренутку црвено-бели су потпуно неутралисали вечитог ривала и диктирали дешавања на терену. Навала Партизана ништа није могла да уради, бокови су били безопасни, Садик одсечен. Ипак, после једног прекида, Стевановић добро гађа са дистанце али Борјан брани. У 26. минуту Садик је у солидној прилици, али непрецизан. Партизан је поново преузео игру али није ништа значајније урадио. Најагилнији код црно-белих био је Стевановић који се није либио да покуша кад год му се за то указала прилика. У 42. минуту домаћи су били у одличној прилици, али је Асано уместо да одигра до усамљеног Надха, кренуо у дриблинг и упропастио све.

И у наставку Партизан је имао иницијативу па је у 52. минуту Садик у великој прилици, али Борјан брани. Свему је претходио одличан пас Надха. И црвено-бели су имали нападчке аспирације али су под притиском вечитог ривала доста грешили и ништа нису могли да ураде. Ваљак је био бољи, диктирао игру, покушавао на све начине да постигне гол. У 64. минуту Саво Милошевић је извршио занимљиву измену па је уместо Садика на терен увео Суму. То је значило да ће Асано у шпиц. У почетку до није изгледало добро па је Звезда преузела иницијативу. Али, у 84. минуту црвено-бели праве две везане грешке што Сума кажњава сјајним погодком са 18 метара. На другој страни велику прилику је имао Марин, али и у том 89. минуту је остало 1:0.

Када је у надокнади времена Вулић добио други жути картон било је јасно да Звезда нема више шта да тражи. Штавише Партизан је постигао и други гол преко Тошића и тиме заокружио своју добру игру у 161. вечитом дербију.

И. Лазаревић

Партизан – Црвена звезда 2:0 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца 25.000, судија: Јовановић (Београд). Стрелци: Сума у 84. и Тошић у 90 +3 минуту.  Жути картони: Урошевић, Шћекић, Сума (Партизан), а Борјан, Вулић, Ван ла Пара, Боаћи (Црвена звезда). Црвени картон: Вулић (Црвена звезда).

ПАРТИЗАН: Стојковић 6, Милетић 6,5, Остојић 6,5, Павловић 6,5, Урошевић 6,5, Здјелар 6,5, Шћекић 6,5, Стевановић 7 (Брежанчић 7), Надхо 7 (Тошић 7), Асано 7, Садик 7 (Сума 7,5).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Панков 6,5, Милуновић 6,5, Дегенек 6 (Симић), Гобељић 6, Вулић 6, Јованчић 6, Жандер 6,5, Марин 6,5, Ван ла Пара 6 (Вукановић 6), Боаћи 6 (Павков 6).