Суперлига Србије: Војводина однела цео плен са Бањице (0:1)

Фудбалери Војводине у оквиру 18. кола Суперлиге Србије, гостују на Бањици против Рада.
milan djuric vojvodina radnik

Крај утакмице

84` Гајић сам испред голмана Рада на око пет метара од гола, али Марковић брани. Арсић потом одбијену лопту два пута покушава да гурне у гол, али она на крају одлази у аут

80` Гајић са око седам метара покушава, али лопта иде поред гола

75` Рад жестоко напада, Војводина се определила за дефанзиву

71` Нови дуел Роцкова и Младеновића, Голман Војводине излази као победник

70` Гојков проба са преко 20 метара, али преко гола

68` Контра Војводине. Шутирао је Гајић са десетак метара али тик поред стативе

66` Опет Младеновић са дистанце и опет  сигуран Роцков

65` Младеновић је покушао са 18 метара али право у Роцкова

54` Опет шанса за Рад. Прво је Веселиновић умало постигао аутогол, али је погодио Роцкова. Потом је Младеновић шутирао са око осам метара, али је Роцков опет брани.

51` А онда умало гол за Рад. Лутовац је сјајно примио лопту и пребацио је преко Веселиновића. Шутирао је са свега пет метара, али се исткао Роцков.

50` У првим минутима другог полувремена без шанси на обе стране

Крај првог полувремена

40` Шанса за Рад. Тукао је Маринковић, али поред стативе

37` Шут Стојковића али преко гола

33` Лазаревић је шутирао са око 20 метара искоса, али је Душан Марковић био сигуран

31` Због гурања поред аут линије жути катрон за Немању Милојевића

25` Покушај Ђурића да лобује Душана Марковића са половине терена. Слабо је то било

23` ГООЛ  Војводина води. Ђурић из пенала који је скривио Шипчић који је фаулирао Гојкова

19` Умало гол за Рад. Младеновић је додао Лутовцу, а он је упутио петом пас до Шиочића који је сам испред Роцкова Шутирао са око 11-12 метара, али је голман Војводине одбранио.

18` Лутовац шутира из мртвог угла са око седам метара, али само у спољни део мреже.

16` Жути за Роцкова који је фаулирао Лутовца ван свог шеснаестерца

13` Ђурић је шутирао са око 23-24 метра, али је Душан Марковић одбранио.

8` Лепа акција Војводине. Милојевић до Гојкова. Овај је лепо смирио лопту у шеснаестерцу Рада, шутирао, али преко пречке

6`  Стојковић је шутирао са око 25 метара. Лоше захватио лопту и он је отишла далеко од гола

2` Прва шанса за Рад. Младеновић је шутирао са око 18 метара, али је лопта отишла ван оквира гола.

Ово је прва утакмица новосадских црвено-белих након оставке првог човека струке Драгомира Окуке и деби в.д. шефа стручног штаба Радована Кривокапића.

Састави:

РАД: Марковић, Баиновић, Буснић, Лутовац, Маринковић, Марковић, Младеновић, Перендија, Петровић, Шипчић, Тричковић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Ђуричин, Ђурић, Гајић, Гојков, Лазаревић, Милојевић, Езе, Саничанин, Стојковић, Веселиновић.

СУДИЈА: Ненад Ђокић