Суперлига Србије: Вождовац бољи од Бачке

У мечу који је био борба за опстанак две екипе чета Драгана Аничића боље је стартовала, одмах загосподарила тереном, остварила огроман посед лопте.

Све се дешавало у режији „змајева” па су они тако први и припретили, али шут Лазара Арсића није донео резултат. У 23. минуту у шанси је био и Машовић, али је његов ударац изблокиран. Бачка се определила искључиво на одбрану, па је поново Арсић био у шанси, а потом и Сикимић, али остало је 0:0.

Заиста је на стадиону Вождовца било евидентно да је чета Трива Илића у великој кризи, ништа озбиљније није успевала да учини. Тек у 32. минуту је покушао Томић, али није погодио.

И у наставак домаћин је ушао одлучније. Ређале су се прилике пред голом Бачке, али Машовић, а потом и Срнић били су непрецизни. Бачкопаланчани и када су нешто организовали урадали нису то успели да материјализују.

Али, оно што се и неговештавало десило се у 83. минуту. На лепу асистенцију Сикимића Арсић је довео Вождовац у вођство, испоставиће се донео и победу која је „змајевима” донела опстанак,а Паланчани су сада у незавидној ситуацији, у најбољем сценарију могу  да играју само бараж за опстанак.

И. Лазаревић

Вождовац - Бачка 1:0 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион Вождовца, гледалаца 500, судија: Лукић (Београд), стрелац: Арсић у 83. минуту. Жути картони: Арсић, Жакула (Бачка).

ВОЖДОВАЦ: Илић 6, Сикимић 7,5, Арсић 7,5, Трујић 6,5 (Ступаревић 6,5), Микић 6 (Ковачевић), Михајлов 6, Павловић 6,5, Јовановић 6, Ћирковић 6, Срнић 6,5, Машовић 7.

БАЧКА: Зоговић 6, Гојковић 6, Жарковић 6, Гордић 6 (Мићић 6), Радовић 6, Пантић 6 (Арсић 6), Томић 7 (Жакула 6), Спремо 6, Радиновић 6, Костић 6, Гаврић 6.