Суперлига Србије: Звезда убедљива против Златибора за две "стотке"

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде савладали су Златибор 6:1 (0:1) у утакмици 36. кола Суперлиге и достигли две "стотке" - по броју бодова и голова.
c

Након првог полувремена које су гости добили 1:0, уследила је голеада црвено-белих и шест погодака за убедљив тријумф.

Добро смо играли, иако смо имали доста ротација у тиму. Играчи морају да буду свесни да је ово Црвена звезда и да испоштују оно што се договоримо, рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић после победе против Златибора 6:1 (0:1).

На полувремену смо извршили три измене и трудимо се да играју они који нису имали минуте, али опет кажем морамо да изгледамо као Звезда. Сматрам да је друго полувреме било феноменално, јако, онако како смо желели. Неке играче смо одмарали, а неке враћамо полако у форму, јер желим да 25. маја у финалу Купа имам “проблем” кога да ставим да игра. Мислим да је друго полувреме било једно од најбољих до сада, рекао је Станковић за клупску ТВ.

Звездин тренер прокоментарисао је и рекорде - 104 постигнута поготка уз 102 освојена бода.

То је заслуга играча, као и целог стручног штаба. Радили смо јако и веома сам срећан због момака, знам колико су посвећени и заиста су вредно радили од почетка сезоне. Почели смо овај циклус давно и заслужују све похвале. Мене не занимају рекорди, желим да мој тим игра увек као данас у другом полувремену, а ако уз то дођу рекорди радо ћемо их прихватити, закључио је Станковић.

Резултати и стрелци 36. кола: Црвена звезда - Златибор 6:1 (Иванић 47, 49, Николић 55, Гаврић 67, Канга 70, Павков 84 - Вукић 26), Чукарички - Партизан 0:2 (Шћекић 1, Вујачић 80), ТСЦ - Јавор 2:1 (Зец 1, Антонић 30 - Танко 32), Спартак - Инђија 1:0 (Савковић 80), Мачва - Војводина 2:5 (Адамовић 45, Ортиз 85 - Човић 6, 14, Зукић 33, Симић 73, Мркаић 75), Раднички Ниш - Рад 2:2 (Касалица 3, Гаврић 68. пенал - Шарић 8, Калуђеровић 50), Металац - Бачка 3:0 (Крајишник 11, 81, Цветковић 43).Субота: Нови Пазар - Младост 4:1, Вождовац - Напредак 4:2, Пролетер - Радник 3:0.

Табела: Црвена звезда 102 бода, Партизан 92, Војводина 70, Чукарички 68, Радник 55, ТСЦ 52, Металац 51, Младост 51, Спартак 50, Напредак 47, Вождовац 47, Пролетер 47, Јавор 45, Раднички Ниш 45, Нови Пазар 45, Рад 44, Инђија 35, Златибор 28, Мачва 22, Бачка 16.