ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–ИСТОК: Ботошани пред циљем

Омладинац ФАМ - Полет 4:1 (2:1)
fudbalska lopta

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Н. Домазетоски (Панчево), стрелци: Кондић у 5. Кубуровић у 39. Вукоје у 77. и Маљукан у 88. за Омладинац, а Аврамовић у 13. минуту за Полет.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Квргић 6,5 (Маљукан 7,5), Радуловић 7, Мишкић 7 (Делић), Тањга 7, Новковић 8, Стојковић 7 (Јованов 7), Кубуровић 8, Кондић 8 (Сремац), Шемић 7,5, Вукоје 7,5 (Бркић).

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 6,5, Рашић 6,5 (Станић), Голе 6 (Симић), Дуњић 6 (Стојковић 6), Костадиновић 6, Бартош 7, Аврамовић 7,5, Митић (Дивљачии 6), М. Радивојев 6, Симоновић 7, Ћирковић 6 (Аћимовић 6,5).

Боштошани су се учврстили на врху. Већ у 5. минуту млади Данило Кондић је прецизним ударцем са ивице казненог простора погодио мрежу. Гости из Идвора нису дошли да се бране и покушали су да изненаде домаћи тим. Успео је Никола Аврамовић, после асистенције Дарка Рашића да изједначи резултат. После тога све је билоу знаку Ботошана.

С. Р

Нафтагас - Младост 6:0 (3:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 100. Судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Милошевић у 2.  и 35.  Јанков у 33. Миливојев у 51, 61. и 70. минуту (из пенала).

НАФТАГАС: Цвијетић, Петров 7, Грбић 7,5, Грбан 7 (Јелача), Јанков 7,5 (Видић 7), Миливојев 8,5 (Д. Дабић), Милошевић 8 (Кенђа), Самарyић 7,5, Козловачки 7, Барањи 7 (Р. Дабић 7), Красић 8.

МЛАДОСТ: Топић 5, Војновић 5, Николајев 5 (Савков 5), Лазиница 5, Целин 5, Црномарковић 5 (Павлов 5), Ковачевић 6, Вучковић 6, Лукић 5 (Станисављевић 5,5), Живановић 6 (Радисављевић 5 (Нешић).

Елемирци су се шестицом вратили у борбу за врх и већ у другом минуту, Милош Милошевић начео је мрежу Омољичана, у жељи да центрира, лопта му је прешла преко ноге и зарила се у угао.

Пола сата касније, искусни Владимир Јанков је шутирао и лопта је завршила испод пречке. Брзо је Милошевић поставио резултат полувремена, а у наставку се разгоропадио голгетер Миљан Миливојев.

С. Р.

Слобода (НК) - Пролетер 3:0 (2:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледлаца 100. Судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Козић у 12. Галић у 21. Хованец у 65. минуту.

СЛОБОДА: Живков, Мијатовић 7, Поповић 7 (Мајкић), Ђурђевић 7,5, Умићевић 7, Галић 7,5 (Кебић), Спахић 7,5 (Рељић), Русић 7, Козић 7, Хованец 7, Шанто 7.

ПРОЛЕТЕР: Спасевски 6,5, Бокун 6, Јефтић 6, Блажу 6,5, Ивковић 6, Малиyан 6,5, Гетејац 6, Богојевић 6,5, Војинов 6.

У дуелу у коме су гости наступили и допутовали само са 9 играча било је јасно још пре утакмице да домаћину неће бити нимало тешко да оствари планирани тријумф и учврсти своју позицију на врху табеле.

П. Трнић

Пролетер - Хајдук (Ч) 4:1 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца 100, судија: Ф. Акин (Футог), стрелци: јеремић у 21. 52. и 76. и Човић у 73. (из пенала) за Пролетер, а Марков у 88. минуту за Хајдук. Жути картони: Папић, Вуковић, Човић, Петровић (Пролетер), Тегелтија, Росић, Вучић, Марковић, Поповић (Хајдук).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Малешевић 8, Јеремић 9, Вуковић 8, Аyић 7 (Вукотић 7), Папић 7, Петровић 8, Рашиован 7 (Катана 7), Крстић 8, Нешковић 7, Човић 8.

ХАЈДУК: Катлаја 7, Делић 6 (Поповић 5), Бранчић 6, Вучић 6, Лазић 5 (Топић 6), Петрић 6, Мирковић 6 (Вучић 5), Марковић 6, Марков 7, Росић 6, Тегелтија 6.

Разиграним играчима Пролетера гости из Чуруга успели су да парирају само првих 20 минута, квалитет је био на страни домаћих играча. Серију лепих голова отпочео је троструки стрелац Јеремић у 21. минуту. У листу стрелаца уписује се и капитен Човић из оправдано досуђеног казненог ударца. Гости су постигли погодак преко Маркова и тако су ублажили пораз.

Б. Старчевић

Црвена звезда (ВС) - Јединство (БК) 2:4 (0:2)

ВОЈВОДА СТЕПА: Гледалаца 150. Судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Томин у 51. и Ковачевић у 79. за Црвену звезду, а Зекановић у 5. Ановић у 36. Матић у 81. и Радишић у 93. минуту за Јединство.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Ћирковић 5,5, Комненовић 6 (Томин 7,5), Томас 6,5, Кубуровић 7, Ковачевић 7,5, Вукоје 7, Нешић 6, Прошић 6,5, Јефтенић 7 (Поповић), Кнежевић 6,5 (Секереш), Бичанин 6.

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда 6,5, Земунски 7, Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 7,5, Кујунyић 8, Вукоје 7 (Нинић), Зекановић 7,5, Татић 7, Ановић 7,5, Матић 7,5.

М. П.

БАК - Козара 0:0

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца 100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Црвени картон: Митревски у 90. минуту (БАК).

БАК: Андрејић 7, Јожић 6,5, Тимотијевић 7,5, Митревски 5, Мадић 6,5 (Нешић 6,5), Дудовски 7 (Васиљевић 6,5), Милковић 7, Јовановић 6,5 (Л. Бекировски), Стајић 6,5, Анђелић 7, Секуловић 6,5.

КОЗАРА: Анушић 7,5, Лабус 6 (Терзин 6,5), Детари 6 (Б. Бунић 6,5), Кнежевић 6,5 (Д. Бјелановић 6,5), Т. Бјелановић 6,5, М. Бунић 6,5, Станаћев 7, Мисић 6 (Лисица), Јовандић 6,5, Божић 6,5, Н. Ђаковић 6,5.

У првом полувремену после неколико добрих акција домаћини нису успели да савладају Анушића.

В. К.

Борац - Слога 1:1, Црвена звезда (ВС) - Јединство (БК) 2:4, БАК - Козара 0:0, Јединство (В) - Црвена звезда (РС) 4:4, Омладинац ФАМ - Полет 4:1, Слобода - Пролетер 3:0, Бегеј - Војводина 2:1, Нафтагас - Младост 6:0.

1. Омладинац   14     10     2      2      29:13        32

2. Слобода        14     9      3      2      28:9  30

3. Једин. (БК)    14     9      2      3      27:11        29

4. Нафтагас       14     9      1      4      31:19        28

5. Борац    14     6      5      3      22:22        23

6. Војводина     14     7      1      6      25:17        22

7. Ц. звез. (РС)  14     6      3      5      25:15        21

8. Јединс. (В)    14     6      3      5      35:31        21