ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК: Историјски успех Елемираца

Нафтагас - Бегеј 1:0 (1:0)
с

ЕЛЕМИР: Стадион Нафтагаса, гледалаца 300, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелац: Степанов (из пенала) у 44. минуту.

НАФТАГАС: Галин, Грбић 7 (Петров 7), Грбан 7 (Миливојев 7), Попов 6,5 (Јанков 6,5), Степанов 8, Вукоје 7,5, Самарyић 7, Видић 6,5 (Дабић), Бјелица 7,5, Козловачки 7, Тадић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7,5, Магда 7, Ердељан 6,5, Умићевић 6, Грбић 7, М. Новак 6,5 (Буратовић), Николић 6, Влаучин 6 (Ђукић), Косовић 6,5, Лисица 6,5 (Михољчић), Ма. Новак 6,5 (Рапић).

Елемирци су три кола пре краја првенства обезбедили трон и пласман у срсколигашко друштво. Био им је довољан бод, а минималцем су дошли до победе и највећег успеха у дугој историји. Николић је склонио руком лопту Тадићу, судија Шуљагић је показао на пенал, а Владимир Степанов је ударцем најавио велико славље. Нафташи су жељно чекали крај утакмице и са навијачима се радовали пласману у Српску лигу.

Јединство (БК) - Борац (С) 3:1 (3:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца 50, судија: С. Богдановић (Зрењанин), стрелци: Матић у 6, Татић у 9. (из пенала) и 34. за Јединство, а Илић у 62. минуту за Борац.

ЈЕДИНСТВО (БК): Магда, Дапчевић 7, Земунски 7,5, Радишић 7, Кујунyић 7, Зекановић 7 (Мартиновић), Татић 8 (Драганић), Бајић 7,5, Ановић 7, Вујовић 7,5, Матић 7,5.

БОРАЦ (С): Томић 6 (Лапић 7), Радовић 6 (Јовић), Јоковић 7, Ивановић 6,5, Ђурђев 6,5, Граовац 7, Симоновић 6,5 (Мачкић), Адамовић 7, Илић 7,5 (Салиховић), Петровић 6 (Митровић 6,5), Кемељ 6,5.

Лако су Карађорђевчанид дошли до победе, а вођство је донео голгетер Жарко Матић. Три минута касније Игор Татић је оборен у казненом простору гостију, који је и ивео пенал и удвостручио предност. У 34. минуту Татић је постигао трећи гол за домаћина. Пораз екипе из Старчева ублажио је Бојан Илић после успешног соло продора.

Л. Б.

Војводина - Омладинац ФАМ 1:2 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: С. Радуловић (Елемир), стрелци: О. Кнежевић у 53. за Војводину, а Новковић у 55. и 65. минуту за Омладинац.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Мишић 7, Богдановић 7, Јефтић 7, Калајџија 7, О. Кнежевић 7, Попов 7, Живанов 7, Малбашки 7, Павловић 7 (Михајловић 7), Бошковић 6,5 (М. Кнежевић 7).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 8, Ђукановић 7 (Марковић), Радуловић 7, Делић 7 (Спалевић 7), Квргић 7, Новковић 8,5, Гољанин 7,5, Сарић 7, Шемић 7,5, Бркић 7, Карна 7.

Отворена игра оба ривала. У првом делу није било озбиљнијих прилика, а у наставку утакмице Огњен Кнежевић је искоса погодио мрежу гостију за вођство. Два минута касније Слађан Новковић се изборио за лопту у шеснаестерцу и приземним шутем изједначио резултат, да би десет минута ксније на одлично додавање Шемића лепим шутем са десетак метара погодио супротну мрежу.

Ж. М.

Пролетер (БК) - Јединство 2:1 (1:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 150, судија: Н. Марков (Зрењанин), стралци: Мишковић у 23. и Гиговић у 78. за Пролетер, а Богдановић у 30. минуту за Јединство.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Р. Јефтић 6,5, Мишовић 7 (Бокун 7), Томић 6,5 (Ђурић), Гиговић 6,5 (Дамњановић), Ивковић 6,5, Гетејанц 6,5, Богојевић 6,5, Блажу 6,5.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Савић 6, Москић 6 (Клепачек), Пешић 6, Пештерац 6,5, Дунат 6, Панчевац 6, Богдановић 7 (Шушњар), Станковић 6 (Хорти 6), Вукајловић 6,5, Николић 6.

Четвртом узастопном победом Пролетер је наставио пут ка опстанку. У 23. минуту Мишковић је добио лопту са десне стране, избио сам пред голмана Доновића, чији благи контакт са лоптом није био довољан да јој промени пут ка мрежи. Убрзо потом Богдановић је добијену лопту са десне стране сјајно захватио и успео да изједначи резултат. У финишу Гиговић је успео снажним шутем да пошаље лопту у мрежу гостију и обезбеди домаћину три бода.

М. Ј.

Црвена звезда (РС)- Црвена звезда (ВС) 4:0 (3:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Коцкар у 5. Кубуровић у 33. (аутогол), Војводић у 42. и Чубрило у 55. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Ћирић 7, Лаништанин 7,5 (Узелац), Јанков 7,5, Коцкар 7,5 (Ковачевић), Цвијановић 7 (Чуданов), Војводић 7 (Барбат), Зечевић 7,5, јовановић 7, Чубрило 7 (Симин), Вокић 7,5, Кресоја 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Ђолаи 6, Мијатовић 6, Кнежевић 6, Кубуровић 6,5, Аранитовић 6, Ковачевић 6,5, Попесков 6,5, Милошевић 6, Раденковић 6, Утржен 6,5, Комненовић 6.

Екипа з Војводе Степе је неколико пута опасно запретио у првом делу, ипак, већ у том периоду игре Рускоселци су решили победника. Коцкар је отворио уводну серију после полуконтре мајсторски је шутем искоса погодио супротан горњи угао, а домаћин је дуплирао вођство после корнера и несмотрене реакције Кубуровића код прве стативе. До одмора Војводић је повисио вођство, а почетком наставка после кикса голмана гостију Чубрило је ставио тачку.

М. Рачић

Младост (О) - Слобода НК) 2:1 (2:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 100, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Бодловић у 5. и Стојанов у 12. за Младост, а Козић у 75. минуту за Слободу.

МЛАДОСТ: Николовски 7, Николајев 7 (В. Лукић 7), Л. Лукић 7 (Савков 7), Максимовић 7 (Живановић 7), Целин 7, Стојанов 7, Ковачевић 7 (Нешић 7), Вучковић 7, Станисављевић 7, Бодловић 7,5, Црномарковић 7 (Јованов 7).

СЛОБОДА: Живков 7, Врбачки 6,5, Вученовић 6,5, Спахић 7, Козић 7, Хованец 7, Д. Ћосић 6,5, Шанта 6,5, Богојевић 7, Мајкић 6,5, Атлагић 7.

Омољичани су меч решили већ у првих десетгак минута.

С. Д.

Козара - Слога 4:1 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 150, судија: М. Попов (Зрењанин), стрелци: Мисић у 40. и 68. Станаћев у 51. и Ковачевић у 87. (из пенала) за Козару, а Лазаревић у 60. минуту за Слогу. Жути картони: Јовандић (Козара), Радић, Стефановски (Слога). Црвени картон: Стефановски (Слога).

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Лисица 6 (Ковачевић 6,5), Кнежевић 7, Бунић 7,5, Белић 7 (Лабус 7), Н. Ђаковић 7, Мисић 7,5 (Латиновић), Д. Бјелановић 7, Петровић 7 (Гуцул), Јовандић 7,5, Станачев 7,5.

СЛОГА: Стевановић 6,5, Л. Царан 6,5, Самарyија 6,5, Јовановић 6,5, И. Царан 6,5, Лазаревић 7,5, Пешевски 6,5 (Познић 6,5), Тадић 6, Коруга 6, Радић 7, Стефановски 6,5.

Четвртом узастопном победом Великоселци су три кола пре краја практично стигли до луке спаса, а момци из Пландишта сигурно се селе у нижи ранг такмичења. До првог постигнутог гола на мечу гости су једном погодили пречку гола домаћина и имали сјајну прилику да поведу са 2:0. После тога стигла је казна Мисића, мада су гости запретили у 60. минуту када је њихов најбољи играч Дејан Лазаревић смањио на 2:1. Ипак, све се до краја одиграло по плану домаћина.     П. Трнић

Јединство (БК) - Борац 3:1, Козара - Слога 4:1, Црвена звезда (РС) - Црвена звезда (ВС) 4:0, Полет - БАК 5:1, Пролетер - Јединство (В) 2:1, Војводина - Омладинац ФАМ 1:2, Младост - Слобода 2:1, Нафтагас - Бегеј 1:0.

1. Нафтагас       27     20     3      4      67:31        63

2. Једин. (БК)    27     16     4      7      57:28        52

3. Омлади. ФАМ 27     13     6      8      45:35        45

4. Борац    27     13     6      8      42:38        45

5. Ц. звезда (РС)       27     12     6      9      48:34        42

6. Слобода        27     11     7      9      47:35        40

7. Војводина     27     12     3      12     47:37        39

8. Козара  27     10     8      9      31:24        38