Војвођанска лига – Исток: Кикинђани ређају победе

​​​​​​​Кикинда - Пролетер (БК) 4:0 (2:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Крџалин у 19. и 63. Кресоја у 43. и 60. минуту. Жути картони: Кнежевић, Крџалин (Кикинда), Настановић, Ђорђевић (Пролетер).

КИКИНДА: Хајровић, Кнежевић 7, Крџалин 8 (Утржен 7), Илић 8, Кресоја 8, Рељић 7, Вокић 7, Детари 7, Ђукић 7 (Важић 7), Лаништанин 7, Д. Вукобрат 8 (Кукић).

ПРОЛЕТЕР: Станић 6, Гетејанац 6 (Милошевић 6), Војновић 6, Миковић 6, Бобић 6, Томић 6, Грбић 6, Тимић 6, Ракић 6, Настановић 6, Ђорђевић 6.

Фудбалери Кикинде забележили су и трећу узастопну победу, а овог пута „жртва” на Градском стадиону у Кикинди била је екипа Пролетера из Банатског Карловца. Већ у 19. минуту домаћин је повео након што је Данијел Вукобрат извео одличан соло продор, набацио лопту, а Крџалин изблиза погодио мрежу голмана гостију. Два минута пре краја полувремена било је 2:0, а стрелац је био Стефан Кресоја.

У наставку игре видели смо још два поготка, а актери су поново били стрелци из првог дела. Први је по други пут мрежу голмана Станића у 60. минуту  погодио Кресоја, а три минута касније Крџалин је прецизан.

М. С.

БегејМладост 2:2 (1:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Барошчевић у 12. и Умићевић у 75. за Бегеј, а  Симоновић у 45. и Јуриша у 83. минуту за Младост. Жути картони: Ђукић, Свјетлица и Умићевић (Бегеј).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Ј. Мијатовић 7 (Наранчић, Војиновић 7, Прошић 7, Узелац 7, Свјетлица 6, Барошчевић 7, Ристић 6 (од 60. Д. Мијатовић 6), Умићевић 6, Тројановић 7 (Радаковић), Ђукић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 5, Антић 6, Целин 6, Павловић 7, Савков 7, Јавор 6 (од 71. Петровић -), Јуриша 7, Лазиница 6 (од 63. Гиговић 7), Додић 6, Граовац 6 и Симоновић 7.

Житиштани су били близу да освоје три бода, јер су два пута били у вођству, али неискуство младих играча Бегеја је утицало да гости освоје бод. Нападач домаћих Тројановић је одлично шутирао у 12.минуту, а голман кратко одбио до Барошчевића који је погодио мрежу Омољичана. Изједначили су гости у надокнади првог полувремена, а да је само слаби судија због чега је продужио чак четири минута мада није било прекида.

У наставку домаћи су поново у вођство дошли после грешке гостујућег вратара. Наиме Ђукић је одлично извео слободан ударац, а голманов превид који је проценио да лопта иде изван оквира у гол је претворио Умићевић. Ипак, до краја гости су све више притискали одбрану домаћих и успели да изједначе. Пропистили су потом гости и две изванредне прилике да освоје и сва три бода у последњим тренуцима утакмице.

Д. Милићев

Слога - Банат 2:1 (2:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Груић (Вршац), стрелци: Лазаревић у 1. и Спремо у 40. за Слогу, а Добрић у 60. минуту за Банат.

СЛОГА: Доновић 8, Прица 7, Савков 7 (Црногорац 7), Недимовић 7, Лазаревић 8, Спремо 8, Вукомановић 8, Коруга 7 (Зоретић 7), Радић 8 (Цветићанин 7), Стефановски 8, Олђа 8.

БАНАТ: Савков 8, Куштровић 7 (Ракин), Радојчић 6, Марковић 6, Милић 8, Цупић 7, Ковач 7, Бајкин 7, Добрић 8, Дивљачки 7 (Стојин 6), Јоцић 6.

Већ у првом минуту домаћин је постигао погодак,  а стрелац је био Лазаревић. Пет минута пре краја домаћа Слога је водила преко Спреме са 2:0. У наставку игре видели смо само један погодак у мрежи Доновића а стрелац је био Добрић у 60. минуту.

М. С.

Јединство (БК) - Слобода (НК) 3:2 (1:2)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца око 500, судија: Субић (Вршац), стрелци: Вукоје у 26. Зекановић у 62. В. Бабић у 90+2. Јединство, а Гавриловић у 2. и Спахић у 26. минуту за Слободу. Црвени картон: Ћулибрк (Слобода).

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Дапчевић 7, Бјелица 7, Ковачевић 7, Радишић 7, Живанов 7, Зекановић 8, Кораћ 7 (Ђорић 7), Јаворина 7 (Грбан 7), Вукоје 8 (В. Бабић 8), Ановић 7.

СЛОБОДА: Живков 8, Ратко 7, Штеванов 7, Ћулибрк 6, Галић 7 (Малбашић), Цвијановић 7, М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Ж. Попов 7), Рељић 7, Богуновић 7, Чосић 7.

Гости из Нових Козараца повели већ у 2. минуту, а стрелац је био Неђо Гавриловић. Већ у 26. минуту Вукоје је успео да поравна резултат, али ова радост је кратко трајала јер су гости већ у следећем минуту преко Марка Спахића повели.

У наставку игре домаћини су играли далеко боље и успели у 62. минуту преко Владе Зекановића да изједначе резултат. Победу домаћем тиму донео је Вук Бабић, који је надвисио одбрамбене играче гоштију успео лопту да убаци у небрањени део мреже одличног голмана Марка Живкова.

М. С.

Јединство (НБ) – Раднички  1:2 (0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 150. Судија: Јанковић (Панчево). Стрелци: Лалић у 52. за Јединство, а Огњеновић у 86. и Козић у 93. минуту за Раднички. Жути картони: Н. Пецарски, Лалић, Балабан (Јединство), Унгур, Радуловић, М. Магочевић, Козић  (Раднички). Црвени картони: Жежељ (помоћни тренер), Гајевић (тренер) обојица Раднички.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 6, Лалић 6 (Балабан -), Матић 6, Малеш 6, Н. Пецарски 6 (Бабић -), Докман 6, С. Станковић 6, Месарошки 6, Јосовић 6, Ћулум 6 (Дрљача -), Видић 6

РАДНИЧКИ: Сучу 6, Н. Магочевић 6, Марков 6, Огњеновић 6, Ковачевић 6, Росић 6 (Козић 6), Пурић 6 (Чонтош -), Милош 6, Радуловић 6, Унгур 6, М. Магочевић 6

Када су домаћи у 52. минуту голом Исе Лалића коначно сломили чврсти бедем борбеног састава из Сутјеске изгледало је да ће екипа тренера Васковића укњижити већ унапред планиране бодове. Међутим да је фудбал непредвидива игра потврдило се у финишу утакмице. У последњих пет минута крај Тисе одиграла се права драма. Гости су најпре лепим голом Страхиње Огњеновића, из слободног ударца изједначили, да би у надокнади времена, када су домаћи све подредили нападу, резервиста Јован Козић, после контра -  напада савладао Баркоција и шокирао домаћина.

Ст. Давидовић

Нафтагас - ЖАК 5:1 (2:1)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, гледалаца 200, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Дабић у 33. Панић у 36. Степанов у 63. Јанков у 68. Голијанин у 80. за Нафтагас, а Коцкар у 28. минуту за ЖАК.

НАФТАГАС: Баћан 8, Прашчевић 7 (Марков 7), Штрбац 7, Дабић 8, Голијанин 8, Јанков 8, Самарџић 7, Степанов 8, Красић 7 (Попов 7), Панић 8, Барањи 8 (Бакош 7).

ЖАК: Томашевић 6, Лолић 6, Латковић 7, Ратко 6 (Чубрило), Јанков 6, Кочиш 7 (Гавранов 6), Коцкар 7, Радивојац 7 (Крнић 6), Ђурђевић 7, Фућак 6, Врбачки 7.

М. С.

Крајина - Будућност 5:2 (1:2)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, судија: Доматезоски (Панчево), стрелци: Стојаковић у 4. Милошевић у 69. Васиљевић у 80. (аутогол), Ковачевић у 87. и 90. за Крајину, а Стојичић у 17. и Д. Ковачевић у 39. минуту за Будућност.

КРАЈИНА: Васић 7, Кукољ 8, Н. Ковачевић 9, Мирчетић 7 (Косановић 7), Вучковић 7, М. Милошевић 9, Б. Иванчевић 7, Вукоје 7, Гогић 8, М. Иванчевић 7 (Јухас 8), Стојаковић 7 (Ференци 7).

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 6, Ђукановић 7 (Лукин), Прокин 6, Аранитовић 7, Татић 7, Перин 7 (Манојловић 7), Д. Ковачевић 8, Јовандић 7, Прпа 7, Стојичић 7.

У наставку боља игра домаћег тима резултирала је са четири лепа поготка.

М. С.

Борац (Ст) - Црвена звезда (ВС) 5:2, Нафтагас - ЖАК 5:1, Кикинда - Пролетер (БК) 4:0, Крајина - Будућност 5:2, Јединство (НБ) - Раднички (С) 1:2, Јединство (БК) - Слобода 3:2, Слога - Банат (Ч) 2:1, Бегеј - Младост (О) 2:2.

1. Једин. (БК)             5      4      1      0      9:4    13

2. Нафтагас                5      3      1      1      12:6  10

3. Кикинда                  5      3      0      2      13:6  9

4. Борац (Ст)              5      3      0      2      17:12        9

5. Пролетер (БК)        5      3      0      2      10:10        9

6. Ц. звезда (ВС)        5      3      0      2      8:9    9

7. Крајина                   5      2      2      1      12:9  8

8. Младост (О)            5      2      2      1      11:8  8