Војвођанска лига – исток: Киша голова у Козарцима

​​​​​​​Слобода–Пролетер (БК) 6:3 (3:0)
lopta_u_mrezi_1

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 120, судија: Катарина Петровић (Панчево), стрелци: Гавриловић у 16. и 25. С. Ћулибрк у 44. (из пенала), Спахић у 76. Малбашић у 81. и Галић у 84. за Слободу, Ђорђевић у 68. и 72. и Ракић у 90. минуту за Пролетер.

СЛОБОДА: Живков (Јованић 7), Ратко 7, Стеванов 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Спахић 7, Галић 7, Рељић 7, Богојевић 7, Гавриловић 8 (Малбашић 7), М. Зечевић 7 (Шанта 7).

ПРОЛЕТЕР: Станић 6, Војиновић 6, Нинковић 6, Богић 6, Каралић 6, Ђорђевић 8, Ратић 7, Грбић 6 (Ивановић 6), Милошевић 6, Побра 6, Јефтић 6.

По први пут у историји Слободе која датира од 1947. године правду на фудбалском терену делила је једна дама и то Катарина Петровић која је одлично одрадила свој део посла. У овоме су јој помогли и сами актери овог сусрета који су играли коректно. Уместо кише,  „падали” су голови и то укупно девет од чега је голман гостију шест пута лопту вадио из своје мреже. Серију је започео Неђо Гавриловић већ у 16. минуту а десет минута касније још једном се уписао у листу стрелаца. Минут пре краја првог дела досуђен је пенал за „плаве” из Нових Козараца, а сигуран реализатор је био Славко Ћулибрк.

У наставку игрепостигнуто је још шест погодака.

М. С.

Слога Кикинда 2:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 250, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Недимовић у 42. и Црногорац у 69. минуту.

СЛОГА: Доновић 7, Прпа 7 (Лазаревић 7), Ангеловски 7, Недимовић 8, Црногорац 8, Цветићанин 7, Спремо 7, Вукомановић 8, Зоретић 7 (Савков 7), Стефановски 7 (Коруга 7), Олђа 8.

КИКИНДА: Хајровић 6, Кнежевић 6, Илић 7, Утржен 7, Кресоја 7, Рељић 7, Вокић 6, Детари 7, Ђукић 7 (Важић 7), Лаништанин 7, Д. Вукобрат 7 (В. Китановић).

Екипа домаће Слоге заслужено је савладала Кикинђане. Три минута пре одласка на одмор искусни Недимовић успео је да савлада голмана гостију Хајровића. Други погодак у наставку игре дело је Црногорца. Тако су домаћини освојили три бода која им пуно значе у борби за горњи део табеле.

М. Се.

Јединство (НБ) – Црвена звезда (ВС)  1:2 (1:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Малеш у 33. за Јединство, а Раденковић у 22. и 65. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Матић, Докман, Ћулум, С. Станковић (Јединство), Поповић, Рибић, Лончарски (Црвена звезда). Црвени картони: Тренер Ђорђе Рудан у 50. минуту (Црвена звезда).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 5, Матић 6, Малеш 6, Бабић 5, Докман 5 (Лалић -), Дрљача 6, С. Станковић 5 (Киурски 6), Месарошки 5 (Јосовић -),Врањеш 5, Ћулум 6, Видић 5

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Томин 6, Лончарски 6, Вукоје 6, Ђорђевић 6 (Бојанић -), Раденковић 8, Кубуровић 7, Јефтенић 6, Рибић 6, Поповић 6, Комљеновић 6

Новајлија у лиги из Војвода Степе, од старта је наговестио да је у град крај Тисе дошао да се отвореном игром супротстави, у овом сусрету, немотивисаном домаћину.

Гости су повели после добро организованог напада, када је Раденковић једну повратну лопту сместио из леђа изненађеног Баркоција. Једина светла фигура у домаћем тиму, Огњен Малеш, је у 33. минуту, у свом стилу са 25 метара постигао леп гол за изједначење. Гости су и у наставку били веома мотивисани, да би у 65. минуту, после праве опсаде домаћег гола и велике гужве, најбољи појединац сусрета Душан Раденковић, по други пут затресао мрежу домаћина и тако  обезбедио победу својој екипи, а Новобечејце усмерио ка зачељу табеле.

Ст. Давидовић

Банат - ЖАК 2:1 (0:1)

ЧЕНТА: Стадион Баната, гледалаца 200, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: И. Ракетић у 56. и 70. за Банат, а Коцкар у 45. минуту за ЖАК.

БАНАТ: Савков 7, Радојчић 7, И. Ракетић 9, С. Ракетић 8, Милић 7, Цукић 8, Крстић 8, Бајкин 7, Добрић 7, Дивљачки 7 (Сувачарев 7), Јоцић 7 (Марковић 7).

ЖАК: Гаинов 7, Лолић 7, Латковић 7, Бербаков 7 (Чублирло), Ратко 7, Јанков 7, Кочиш 7, Коцкар 8, Радивојац 7, Ђурђевић 7, Врбачки 7.

Банат је био успешнији и од другог представника из Кикинде, пошто је на свом терену савладао екипу ЖАК-а. У 45. минуту гости су се радовали, Коцкар је савладао голмана Савкова.

У наставку игре домаћин је имао теренску иницијативу и тако је Иван Ракетић успео да одличним изведеним ударцем изједначи резултат. Међутим, исти играч после комбинације са Цукићем још једном  савладао гостујућег голмана.

М. Се.

Младост (О) – Борац (Ст) 3:2 (0:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 300. Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Јавор у 59, Симоновић у 89. (из пенала), Гиговић у 92. за Младост, а Малиџан у 4. Ђукић у 79. минуту за Борац.

МЛАДОСТ: Топић 7, Симоновић 7,5, Лазиница 7 (Додић 7), Граовац 7, Целин 7,  Павловић 7, Петровић 7, Пештерац 7, Савков 7 (Антић -),  Јавор 7 (Гиговић 7,5), Јуриша 7.

БОРАЦ: Николовски 7, Малиџан 7 (Ђурђев 7), Јовић 6,5 (Вуковић 6,5), Јоковић 6,5,  Текијашки 7, Станојковић 7,5, Бајић 7, Ћирковић 7, Ђукић 7, Живковић 6,5 (Јањовић -), Николајев 7.

У комшијском дербију домаћи фудбалери успели су у самој завршници меча са два гола да преокрену резултат и стигну до победе против Старчеваца. Гости из Старчева после четири минута игре дошли су у вођство голом Малиџана.

У наставку домаћи играч Јавор изједначио је резултат када је савладао Николовског. Десетак минута пре краја меча гости голом Ђукића долазе поново у вођство. У последњим минуту меча после досуђеног пенала за домаћине Симоновић је био сигуран, да би Гиговић успео својим голом да донесе победу и радост свом тиму у надокнади времена.

Б. Стојковски

Јединство (БК) - Крајина 5:2 (2:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 200, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: Радишић у 36. и 62. Вукоје у 45. Зекановић у 76. и 90. за Јединство, а Милошевић у 37. и 57. минуту за Крајину.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Бјелица 7, Ковачевић 8, Радишић 9 (Дапчевић), Живанов 7, В. Зекановић 8, Јаворина 7 (Ђорић 8), Лојпур 8, Вукоје 8 (М. Бабић), В. Бабић 7, Ановић 8.

КРАЈИНА: Васић 6, Ференци 6, Ковачевић 6, Јухас 7, Б. Иванчевић 7, Вукоје 7, Богић 6 (Мирчетић 7), Вучковић 7, М. Милошевић 8, М. Иванчевић 7, Алексић (Косановић 7).

Сусрет старих познаника завршен је сигурном победом домаћина,  који са нова три бода и даље води трку за освајањем титуле јесењег првака. Јединство је повео лепим поготком Горана Радишића, који је извео слободан ударац, а лопта је преварила гостујућег голмана Васића и завршила у његовој мрежи. Још се није стишала радост домаћина, а Милош Милошевић успео је да поравна резултат.

У самој завршници првог дела игре Влада Зекановић је одлично упутио лопту према Марку Вукоји који је погодио циљ.  У наставку игре поново се Милошевић уписао у листу стрелаца и изједначио на 2:2, а затим ефектним поготком поново из слободног ударца Радишић довео своју екипу у вођство и то је одлучило меч.

М. Се.

Раднички (С) – Будућност (СЦ) 2:4 (1:1)

СУТЈЕСКА: Игралиште  „Тјентиште”, гледалаца 100, судија: Грујић (Вршац), стрелци: Огњеновић у 40. (из пенала), Марков у 79. за Раднички, а М. Ковачевић у 10. и 69. Лукин у 65. и Перин у 83. минуту за Будућност.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Марков 7, Кнежевић (Б. Росић 7), Огњеновић 8, Ковачевић 7, Ђурић 7, Милош 6, Унгур 6, Дубљевић 7, Г. Кондан 6 (К. Кондан), Козић 6 (Радуловић).

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Н. Ковачевић 6, Стојчић 7, Ђуканови 7, Топић 6, Аранитовић 7, Татић 8, М. Ковачевић 8, Јовандић 8, Лукин 7 (Перин 7), Манојловић 7.

Већ на почетку сусрета повређен је искусни одбрамбени играч домаћина Кнежевић па се то одразило и на  игру Сутјешчана. У 10. минуту Ковачевић је постигао први, али је у 40. минуту изједначи Страхиња Огњеновић поготком са беле тачке. Могао је Огњеновић да увећа вођство у другом полувремену, али је његова лопта из слободног ударца ние погодила циљ. У 65. минуту Лукин је погодио мрежу голмана Стаменковића, а само четири минута касније у листу стрелаца се поново уписао Ковачевић, и решио све дилеме.

М. С.

Јединство (НБ) - Црвена звезда (ВС) 1:2, Јединство (БК) - Крајина 5:2, Слога - Кикинда 2:0, Бегеј - Нафтагас 0:2, Младост (О) - Борац (Ст) 3:2, Банат (Ч) - ЖАК 2:1, Слобода - Пролетер (БК) 6:3, Раднички (С) - Будућност 2:4.

1. Слобода                 13     9      2      2      37:15        29

2. Нафтагас                13     8      4      1      31:13        28

3. Јединство (БК)       13     8      4      1      27:13        28

4. Младост (О)            13     7      3      3      27:17        24

5. Слога                       13     6      2      5      22:22        20

6. Пролетер (БК)         13     6      2      5      21:22        20

7. Ц. звезда (ВС)         13     6      2      5      20:28        20

8. Кикинда                   13     6      1      6      28:18        19