Војвођанска лига – Исток: Нафташи силни у наставку

Нафтагас - Јединство (БК) 4:1 (0:1)
fudbal, pixabay

ЕЛЕМИР: Игралиште  Нафтагаса, гледалаца 300, судија: Н. Кампић (Нови Сад), стрелци: Панић у 47. Красић у 48. Милошевић у 62. и Ћулибрк у 83. за Нафтагас, а Матић у 34. минуту за Јединство.

НАФТАГАС: Мијатов 6, Петров 7, Грбић 7,5, Грбан 7,5, Дабић 7, Миливојев 7,5, Красић 8 (Ћулибрк 7), Милошевић 7,5, (Јанков), Самарџић 7,5, Козловачки 6,5 (Попов 7), Панић 7,5 (Степанов).

ЈЕДИНСТВО: Магда 5,5, Земунски 6 (Дапчевић), Ковачевић 6, Радишић 6,5, Кујунџић 5,5 (Драганић), Вукоје 5,5 (Нинић), Зекановић 5,5, Татић 6, Ановић 6,5, Ђокић 6, Матић 7.

У дербију кола прво полувреме је припало гостима, друго нафташима који су направили велики преокрет и четири лопте сместили иза леђа искусног голмана Мартина Магде.

У 34. минуту на асистенцију Вељка Земунског, лопту у угао гола послао је Жарко Матић. Чим је почело друго полувреме уследила је канонада Елемираца. Александар Панић је изједначио резултат. Само минут касније Красић је искористио грешку гостију и искоса са 15 метара погодио угао- Потом је Милошевић био прецизан, а у финишу млади Вук Ћулибрк је после центаршута Александра Петрова постигао је првенац у дресу нафташа.

Бегеј - Слога 1:1 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 100, судија: К. Тодоровић (Вршац), стрелци: Понорац у 6. за Бегеј, а Прица у 54. минуту за Слогу. Жути картони: Ма. Новак и Лисица (Бегеј), Бабић (Слога).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Бајић 6 (Јевремов 6), Ердељан 7, Косовић 7, Грбић 6, Мл. Новак 6 (Кондић), Мирковић 6, Николић 6, Лисица 6, Понорац 7, Ма. Новак 7.

СЛОГА: Стевановић 7, Бабић 7, Прица 7,5, Царан 6,5, Спремо 6 (Марјановић), Самарџија 6,5, Коруга 7 (Јанковић), Вучковић 7, Радић 6, Стефановски 6,5, Олђа 7.

Фудбалери Бегеја разочарали су присталице новим ремијем на домаћем терену. Повели су голом Понорца после центаршута Младена Новака. Имали су домаћини још неколико прилика, али нападачи нису били прецизни. У наставку стигла је казна, играч гостију Прица одлучио се на шут са тридесетак метара и лопта би била плен голмана Тривуновића да на путу према голу није закачила некога од играча и променила правац. До краја утакмице фудбалери Бегеја имали су сталну иницијативу, али лопта није хтела у гол, па је уткамица завршена без победника.

Д. Милићев

Слобода - Црвена звезда (ВС) 3:1 (2:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: Цвитак (Панчево), стрелци: Галић у 23. Русић у 38. и Шанто у 89. за Слободу, а Ковачевић у 36. минуту за Црвену звезду.

СЛОБОДА: Живков 7,5, Ратко 8, Поповић 7,5, Спахић 7,5, Умичевић 7, Галић 7,5 (Шанто 7), Русић 7, Мијатовић 7, Латковић 7, Ћосић 7 (Релић 6), Козић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Томас 6,5 (Брајић), Кубуровић 7,5, Ковачевић 7, Нешић 6,5 (Јефтинић), Трошић 6,5, Секереш 6, Томин 6 (Комљеновић), Утржен 7, Кнежевић 6,5, Бичанин 6.

У судару старих познаника Новокозарчани су дошли до планираног тријумфа и остали у врху војвођанског истока. И био је то добар меч у коме су играчи Слободе показали да ће у овој сезони и те како бити кандидати за највиши пласман, а што се тиче Степчана они имају млади и перспективан тим који би требало да се бори за горњи дом првенствене табеле.

П. Трнић

Пролетер - Полет 2:1 (0:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште  Пролетера, гледалаца 220, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Ракић у 79. (из пенала), Малиџан у 90. за Пролетер, а Симоновић у 67. минуту за Полет. Црвени картон: Р. Војнов (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Миковић 7,5, Лака 7, Р. Војнов 7, Ракић 7, Блажу 7 (Ивковић 7), Гетејац 7 (Малиџан 7,5), Богојевић 7, Ђорђевић 7 (Грбић 7), Јевтић 7, Алексић 7 (Караклић 7).

ПОЛЕТ: Радивојев 7, Рашић 7, Аћимовић 7, Бартош 7, Констадиновић 7, Дивљачки 7, Митић 7 (Радивојев 7), Голе 7, Дуњић 7, Рамовић 7 (Стојков 7), Станић 7 (Симоновић 7).

Сусрет екипа са зачеља био је занимљив. Играло се жестоко, нападале су обе екипе са скоро сличним шансама за победу. Први погодак постигли су гости преко Симоновића. Потом је у 79. минуту из пенала резултат изједначио Ракић, да би се у 90. минуту Малиџан најбоље снашао у гужви испред гола гостију и убацио лопту у мрежу за победу.

С. Ж.

Јединство (В) - Борац 3:4, Омладинац ФАМ - БАК 4:0, Слобода - Црвена звезда (ВС) 3:1, Бегеј - Слога 1:1, Нафтагас - Јединство (БК) 4:1, Младост - Козара 0:0, Војводина - Црвена звезда  (РС) 2:1, Пролетер - Полет 2:1.

1. Омладинац     5      5      0      0      10:1  15

2. Нафтагас       5      4      1      0      13:5  13

3. Борац    5      3      2      0      11:7  11

4. Слобода 5      3      2      0      8:4    11

5. Јединство (В) 5      2      2      1      13:11        8

6. Младост 5      2      2      1      8:6    8

7. Војводина      5      2      1      2      8:4    7

8. Ц. звезда (РС)        5      2      0      3      4:5    6