Војвођанска лига – исток: Степчани кући певајући

​​​​​​​Кикинда - Црвена звезда (ВС) 1:2 (0:0)
fudbalska lopta

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Вокић у 50. за Кикинду, а Ђорђевић у 63. и Раденковић у 90. минуту за Црвену звезду.

КИКИНДА: Хајровић 6, Важић 6 (Утржен 6), Кнежевић 6, Илић 7, Кресоја 6, Рељић 6, Вокић 7, Детари 6 (Красин), Ђукић 7, Вукобрат 7, Црномарковић 7 (В. Китановић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 7, Клаћ 6 (Ђуричин), Станојевић 7, Шаренац 7, Ђорђевић 8, Раденковић 7, Кубуровић 7, Јефтенић 6, Поповић 7, Бојанић 6.

Екипа тренера Ђорђа Рудана поново је из Кикинде однела три бода, пошто је на Градском стадиону савладала екипу Кикинду.  У првих 45. минута овог сусрета није било погодака, мада је домаћин имао већу теренску иницијативу. У 50. минуту Вокић је оштро шутирао са велике удаљености, а лопта на изненађење голмана гостију Ћирковића завршила у његовој мрежи.

Кикинђани су желели да удвоструче резултат, али су играли брзоплето и шансе су пролазиле у неповрат. То што они нису учинили урадио је противнички играч Ђорђевић који је шутирао и лопта је завршила тик уз стативу голмана домаћина Илије Хајровића. И после примљеног поготка домаћин је био далеко надмоћнији, а онда је у самом финишу стигла казна. Степчани су преко Ђорђевића извели брзи контранапад, лопта је стигла до Раденковића који је погодио мрежу за коначан резултат од 2:1 за његову екипу.

М. Секулић

Крајина - Нафтагас (Е) 0:2 (0:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 300, судија: Бибин (Зрењнин), стрелци: Дабић у 73. (из пенала) и Кондић у 90+5. минуту. Црвени картон: Кукољ (Крајина).

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Ференци 7, Косановић 6 (Б. Иванчевић 6), Кукољ 6, Мирчетић 6 (Стојановић 6), Јухас 7, Вучковић 7, М. Милошевић 7, Вукоје 7, Богић 7, М. Иванчевић 7 (Грмуша 7).

НАФТАГАС: Баћан 7, Штрбац 7, Попов 8, Марков 6 (Гоњанин 7), Дабић 8, Петров 7, Бакош 7, Панић 7, Самарџић 7, Степанов 7, Красић 6 (Кондић 8).

Гости из Елемира забележили су у Крајишнику и шесту победу у првенству. У првих 45. минута није било погодака, али је било прилика за то. Домаћин је на старту другог дела остао је са десет играча, јер је искључен Кукољ. У 73. минуту Дабић је извео слободан ударац, лопта је живом зиду по мишљењу судије Бибина ударила у руку неког од играча домаћина и зато је показао на белу тачку.

Сигуран реализатор овог пенала био је Радован Дабић за вођство своје екипе. Док су откуцавали последњи тренуци пружетка ове утакмице гости су преко резервисте Кондића постигли и други погодак и однели сва три бода.

М. С.

Јединство (НБ) – Борац  4:0 (3:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија: Милосављевић (Ковин). Стрелци: Киурски у 18. (из једанаестерца), 37. и 75, а Малеш у 25. минуту. Жути картони: Ђурђев, Јовић  (Борац).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 7, Њагрин 7 (Дрљача -), Матић 8, Киурски 9, Малеш 8, Бабић 7 (Лалић -),  Н. Пецарски 7 (Месарошки -), Докман 7, С. Станковић 7, Ћулум 8, Видић 7

БОРАЦ: Николовски 5, Ђурђев 6, Јовић 5 (Зарић -), Текијашки 6, Ћирковић 6, Станојковић 6, Јањовић 5 (Јоковић -), Бајић 5, Малиџан 6, Николајев 5 (Живковић -), Вуковић 6

Кључни играч ове занимљиве утакмице био је Александар Киурски који се три пута уписао у листи стрелаца. Први гол је постигао из казненог ударца, који је досуђен када је Огњена Малеша у свом казненом простору оборио Ђурђев. Био је то сигнал да домаћи наставе да опседају гол Николовског, који је у 25. минуту поново савладан. После лепе акције по десној страни, запажени Докман је пронашао Малеша, који се само поклонио и главом пласирао у мрежу. Трећи гол је уследио после акције у којој су учествовали Бабић и Малеш, а Киурски био само спретни реализатор. У 75. минуту најлепши гол на утакмици, Киурски је са 20 метара послао прави пројектил који се не брани и тако запечатио судбину екипи из Старчева.

Ст. Давидовић

Слога - Пролетер (БК) 2:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: Вукомановић у 25. (из пенала) и Недимовић у 47. минуту. Цртвени картон: Кобра (Пролетер).

СЛОГА: Доновић 8, Прица 8, Ангеловски 8, Недимовић 8 (Савков 8), Цветићанин 8, Црногорац 8, Вукомановић 8, Спремо 8 (Кнежевић), Радић 8 (Коруга 8), Стефановски 8, Олља 8.

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 7, Гетејаш 7, Јефтић 7, Војиновић 7, Томић 7, Ђорђевић 7 (Каралић 7), Симић 7, Ракић 6 (Грбић 7), Кобра 5, Стефановски 5 (Ивановић 6), Милошевић 6. Након теренске инцијативе домаћин је повео голом Вукомановића ударцем са беле тачке. У налету је био Недимовић, а оборили су га у казненом простору гостујући играчи, па је судија показао на пенал.

На самом почетку другог дела домаћин је удвостручио резултат, а за то је био заслужан Недимовић који је након добијене лопте од Радића успео да исту пребаци преко голмана гостију Тодоровића.

М. С.

Јединство (БК) - ЖАК 4:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџа”, гледалаца око 300, судија: Цвитак (Панчево), стрелци: Зекановић у 40. и 88. Радишић у 63. и Бјелица у 69. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Дапчевић 8, Бјелица 8, Грбан 7, Радишић 8, Ковачевић 7, Ђорић 7 (Вукоје), Зекановић 8, Кораћ 8 (Матић), Јаворина 7 (Живанов 7), Ановић 7.

ЖАК: Гајинов 8, Лолић 6, Латковић 6, Ратко 6, Јанков 7, Кочиш 7, Радивојац 7, Коцкар 7, Врбачки 7, Крнић7, Фућак 6 (Чубрило).

Мрежу гостујућег голмана Гајинова затресао је својим првим поготком Влада Зекановић у 40. минуту. У 63. минуту исти играч је помогао Радишићу да удвостручи резултат. У листу стрелаца уписао се трећим поготком за тим из Банатскго Карађорђева и Бјелица а тачку је ставио поново Зекановић два минута пре краја утакмице.

М. С.

Банат - Слобода (НК) 1:2 (0:2)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 200, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: С. Ракетић у 68. за Банат, а М. Спахић у 14. и 27. минуту за Слободу.

БАНАТ: Славков 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 8, Милић 7, Цукић 7, Ескић 6, Бајкин 6, Добрић 6, Дивљачки 6 (Марковић), Јовановић 7 (Ковач), Максимовић 6 (Радојчић 6).

СЛОБОДА: Живков 7, Ратков 7 (Малбашић), Штеванов 7, Јовандић 8, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 7 (Ма. Зечевић 7), М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Богојевић 7), Рељић 8, Ж. Попов 7.

Мрежу тима домаћина затресао је већ у 14. минуту искусни Марко Спахић, коме је лопту додао Дејан Рељић. Исти играч постигао је и други погодак, па су тако гости на одмор отишли са два гола предности.

Част домаћина спасио је Срђан Ракетић који је оштро шутирао и лопта је своју путању завршила иза леђа солидног голмана гостију Марка Живкова.

М. С.

Кикинда - Црвена звезда (ВС) 1:2, Крајина - Нафтагас 0:2, Јединство (НБ) - Борац (Ст) 4:0, Јединство (БК) - ЖАК 4:0, Слога - Пролетер (БК) 2:0, Бегеј - Будућност 2:1, Младост (О) - Раднички (С) 5:2, Банат (Ч) - Слобода 1:2.

1. Јединство (БК)       9      7      2      0      18:6  23

2. Слобода                 9      6      2      1      24:9  20

3. Нафтагас                9      6      2      1      22:8  20

4. Кикинда                  9      5      0      4      23:12        15

5. Младост (О)           9      4      3      2      19:11        15

6. Ц. звезда (ВС)        9      5      0      4      14:20        15

7. Крајина                   9      4      2      3      17:15        14

8. Пролетер (БК)        9      4      2      3      13:14        14