Војвођанска лига – исток: Томић за опстанак

Меч Перлежанима није био посебног значаја јер су они већ обезбедили право наступа у бараж за попуну Српске лиге, док је гостујућем тиму из Банатског Карловца пуно значио, јер им је победа гарантовала опстанак међу војвођанске лигаше.
Fudbal

Војводина - Пролетер 0:1 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелац: Томић у 48. минуту (из пенала).

ВОЈВОДИНА: Магда (Петровић 6), Пешић 6, Станојевић 7, Богдановић 7 (Петровић 7), Калајyија 6, О. Кнежевић 7, Лазаревић 7, Гинић 7, Yајски 7, Младеновић 6 (Дивнић 6), М. Кнежевић 7.

ПРОЛЕТЕР: Илић 7, Гетејанац 7, С. Јефтић 6, Бобић 7 (Павловић), Томић 8, Ђорђевић 7 (Миковић 7), Ракић 6, Петронијевић (Јанковић 6), Алексић 6, Р. Јефтић 6, Стефановски 6.

Једини погодак у овом сусрету у којем је домаћин имао неколико неискоришћених прилика, постигнут је у 48. минуту, када су гости са 11 метара били сигурни. Стрелац поготка вредног три бода и опстанка био је Томић. Пеналу је претходила одлука судије сусрета који сматрао да је у казненом простору Војводине оборен један гостујући играч.

М. С.

Будућност - Бегеј 0:3 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 60, судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Самајиловић у 18. Прошић у 72. и Стојановић у 79. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 6, Лаништанин 7, Аранитовић 6 (Зоретић 6), Вукоје 6, Перин 5 (Крyалин 6), Јовандић 5, Ђукић 6 (Константиновић 6), З. Спахић 5, Прпа 5, Стојчић 6.

БЕГЕЈ: Умићевић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Смајиловић 8, Грбић 7, Шћепановић 7, Прошић 7, Баришић 7 (Ћурчија 7), Свитлица 7 (С. Мијатовић), Тројановић 8 (Милинковић), Ристић 7.

Гости са из Житишта заслужено су победили домаћина  и однели три бода и на тај начин се Црњанима реванширали за пораз на свом терену у последњем колу јесењег дела првенства. Домаћин је стварао прилике које није претварао у погодак, али је то успелу у првом делу гостима који су тако на одмор отишли са головном предношћу. У наставку игре преко Прошића и Стојановића тим Бегеја обезбедио је победу.

М. С.

Младост (О) – Козара 0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелац: Д. Бјелановић у 71. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Целин 7, Петровић 7, Гиговић 7,  Лазиница 7, Додић 7, Вукајловић  7, Пештерац 7, Савков 7, Лукић 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Лисица 7, Ивановић 7, Т,Бјелановић 7, Бунић 7, Д. Бјелановић 7,5, Н. Ђаковић 7, Н. Зечевић 7, Петровић 7, М.Зечевић 7, Чуданов 7,5.

Освајач првог места и нови члан српске лиге Козара из Банатског Великог Села у Омољици остварио јејош једну  победу. Током свих 90 минута игре домаћи фудбалери били су равноправан ривал, али су искуснији гости заслужено однели кући три бода.

Б. Ст.

Раднички (К) – Слога 1:2 (0:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Јаћимовски (Качарево). Стрелци: Симић у 60. за Раднички, а Лазаревић у 17. и 55. минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ:  Алавања 7, Рађеновић 7, Секулић 6,5, Ћеха 6,5, Дробњак 7, Симић 7,5, Бицуљевић 7, Ђорђевић 6,5 (Драгић 6,5), Пејић 7, Дивнић 6,5, Голубовић 7.

СЛОГА: Стевановић 7,5, Прица 7, Ангеловски 7, Радић 7, Тасевски 7, Цветичанин 7, Лазаревић 7,5, Алберт 7, Коруга 7, Олђа 7.

Пред својом публиком Ковинци су још једном су разочарали. У првом полувревену домаћи фудбалери имали су период добре игре, али су гости дошли у вођство голом Лазаревића. У другом полувремену гости после добре акције другим голом Лазаревића  удвостручили су предност. Част домаћина који су испали из лиге спасио је голом Симић.

Б. Ст.

Слобода - БАК 1:1 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: С. Ћулибрк у 76. за Слободу, а Милковић у 73. минуту за БАК. Црвени картони: Митревски у 71. Петковић у 77. и А. Јовановић у 78. (БАК).

СЛОБОДА: Ковач 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 7 (Лолић), Гавриловић 6, Коцкар 6 (М. Спахић), Ж. Попов 7, Војводић 6, Ћосић 6.

БАК: Ировић 7, Шинжар 6, Петковић 6, Митревски 6, Ћуркин 7, Секулић 7 (Југа), Милковић 7, И. Јовановић 6, Марковић 7, Анђелић 7, А. Јовановић 6.

Гости из Беле Цркве кући су однели бод, али им он није омогућио да се, по свему судећи и следеће сезоне такмиче у Војвођанској лиги - Исток, а судбина им зависи од проласка екипе Перлеза коју очекује предстојећи бараж.

Домаћин је имао теренску иницијативу у првом делу игре, али без праве реализације. Чврста одбрана екипе из Беле Цркве онемогућавала је домаћим нападачима да поведу. У 71. минуту из игре је искључен Митревски, али су гости само два минута касније преко Милковића повели са 1:0. Пет минута касније искусни Славко Ћулибрк из слободног ударца са неких 20 метара постигао је леп погодак и изједначио на 1:1.

У финишу сусрета БАК је остао на терену без два поцрвенела играча, али то домаћи играчи нису претворили у победу.

М. С.

Јединство (БК) - ЖАК 5:1 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион “Ђуро Будимир - Баyо”, гледалаца око 200, судија: Бунчић (Панчево). Стрелци: Бабић у 45. Радишић у 65. Марчетић у 72. Ђокић у 75. и Ковачевић у 90. за Јединство, а Ћирић у 63. минуту за ЖАК.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Иванчевић 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Живанов 8, Ђорић 8, Јаворина 7, Кораћ 7, Бабић 7 (Кнежевић 7), Ђокић 8, Марчетић 8.

ЖАК: Томашевић 7, Надлачки 6 (Француски), Латковић 6, Бербаков 6 (Грубин 6), Кочиш 6, Вокић 6, Ћирић 7, Радивојац 7, Гавранов 6, Фучак 6, Ћубрило 6.

Домаћин је повео  у 45. минуту а стрелац је био Бабић који је савладао гостујућег младог голмана Томашевића. Наставак игре припао је домаћину, али су гости преко Бориса Ћирића успели да поравнају резултат у 63. минуту. Само два минута касније Радишић је постигао водећи гол за своју екипу. А потом су се на листи стрелаца уписала још три играча.

М. С.

Крајина - Раднички (С) 1:2 (0:2)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, судија: Ћировић (Вршац). Стрелци: Кукољ у 75. за Крајину, а Огњеновић у 5. и Грмуша у 39. минуту за Раднички.

КРАЈИНА: Бодрожан 7, Ференци 6, Косановић 6 (Живановић 6), Ковачевић 7, Кукољ 7, Мирчетић 6 (Грубор 6), Јухас 7, Б. Вучковић 7, М. Милошевић 7, Иванчевић 6, Богић 7.

РАДНИЧКИ: Загорац 8, Марков 7, Лојпур 7 (Б. Росић 7), Н. Магочевић 7, Огњеновћ 8, Ковачевић 7, Станић 7, Грмуша 8 (Козић), Милош 7, Дубљевић 7, М. Магочевић 7 (Радуловић). Гости су повели већ на почетку сусрета и то погодком Огњеновића, а вођство је удвостручио Грмуша, при чему му је употребљиву лопту упуптио Огњеновић јер је оштро шутирао, а домаћи голман је кратко одбио.

Други део меча припао је Крајини али асу они постигли смо један погодак  и то преко Кукоља, јер су испред себе имали одличног голмана гостију Загорца.

М. С.

Кикинда - Јединство (НБ) 3:3 (2:2)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 110, судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелци: Илић у 38. и 43. Стојисављевић у 56. за Кикинду, а Перуничић у 17. и 22. Врањеш у 64. минуту за Јединство. Жути картони: Кресоја (ОФК Кикинда), а Петров (Јединство).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Важић 6, Кукић 6, Илић 8, Утржен 6, Кресоја 6, Красин 6, Стојисављевић 7, Савић 6 (Киурски 6), Грујић 7, Д. Вукобрат 7.

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Петров 6, Њагрић 6, Еремић 6 (Пецарски 6), Матић 7, Перуничић 8, Бабић 7, Месарошки 6, Врањеш 7 (Латиновић), Ћулум 7, Дражић 6.

И пре овог сусрета оба тима су знала да остају у војвођанском рангу такмичења па се због тога играло отворено са жељом да се постигну голови.  Меч су у првом делу обележили двоструки стрелци обе екипе. Јединство је повело у 17. минуту погодком стрелца Николе Перуничића који се после пет минута поново уписао у листу стрелаца.

Домаћи су смањили у 38. минуту, на набачену лопту најбоље је реаговао Радован Илић и главом погодио циљ. Два минута пре истека првог дела игре изведен је корнер, а Илић је поново лопту главом сместио иза леђа гостујућег голмана Борислава Вескова.

У наставку игре забележили смо четири прилике за домаћина који су излазили сами испред голмана гостију, али нису успели да га савладају. Ипак, у 56. минуту Ненад Стојисављевић постигао погодак. А у  64. минуту у казненом простору домаћег тима створена је гужва,  после којег су гости изједначили меч.

М. С.

Крајина - Раднички (С) 1:2, Јединство (БК) -ЖАК 5:1, Војводина  - Пролетер 0:1, Слобода - БАК 1:1, Раднички (К) - Слога 1:2, Младост (О) - Козара 0:1, Кикинда - Јединство (НБ) 3:3, Будућност - Бегеј 0:3.