Војвођанска лига – југ: Ердевичани газе редом

Веома, занимљива утакмица.У којој су Ердевичани били много бољи ривал. А, гости допутовали са само десет играча. А, почело је голом Вуковића већ у 3. минуту.
Indeks LSK/D. Ivanic

Слога (Е) - Југовић 3:0 (2:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин).Стрелци: Вуковић у 3. и 61. и Грковић у 31. минуту. Жути картон: Џибрић (Слога).

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 7, Матић 7, Бојанић 7, Халиловић 7 (Пендо), Грковић 7, Цвијић 7, Симеуновић 7 (Бошковћ), Вуковић 7, Докнић 7, Пендо, Д. Поважан 7.

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 6, Пејаковић 6, Плавшић 6, Станковић 6, Макивић, Перуновић 6, Станић 6, Рис 7, Гачић 7, Бабић 6.

После идеалног набацивање лопте из корнера Вуковић је дочекао лопту главом и голман Мартиновић је био немоћан. А, Грковић је довео домаћине у вођство од 2:0 после прецизног шута с 16 мретара. Лопта је завршила у самим  рашљама. И, у наставку игре Ердевичани бољи ривал. А, коначан резултат поставио је Вуковић. Опет је постигао гол после набацивања лопте из корнера. Поново је лопту дочекао главом. И опет, је Мартиновић био немоћан.

Н. Бојанић

Индекс-ЛСК 0:2 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 200, судија: Марчета  (Бачки Јарак). Стрелци: Јосић у 70. и Савић у 89. минуту. Жути картони: Сендерак (Индекс), Лађевац, Вуколић (ЛСК).

ИНДЕКС: Бузаџија 8, Косец 6, Мрђеновић 5, Старовлах 7, Сендерак 5, Покрајац 6, Кнежевић 5 (Урошевић), Спасојевић 6 (Постић 6), Кисић 6, Зирић 6 (Стојановић), Варга 7.

ЛСК: Алексић 7, Вуколић 7, Вулетић 6 (Ђилас 7), Лађевац 7, Радуловић 6, Станивуковић 7, Вукотић 6, Савић 6, Милошевић 6, Стојчић 7, Јосић 7 (Шчурк).

Млада екипа Индекса својим грешкама омогућила је гостима из Лаћарка да освоје бодове, а голман Бузаџија је спречио још убедљивији пораз. У 19. минуту ЛСК је имао прилику преко Савића после грешке одбране Индекса али је јединица домаћих изашао на време. Две минута касније Вукотић је шутирао, голман Индекса био је на месту. У 27. минуту студенти нису искористили одличан продор Варге када је центрирао лопту а Радуловић тје главом тукао поред стативе.

У наставку утакмице чак три пута главом су из близине покушавали гости али је Бузаџија био одличан. У 70. минуту Мрђеновић је погрешио у додавању а потом и Кнежевић није успео да избије лопту коју је узео Вукотић, лепо је проиграо Стојчића по десној страни, а овај је додао до Јосића који је неометен постигао погодак.

Други гол постигнут је после грешке Сендерака, а Савићу није било тешко да погоди мрежу.

М. Ковачевић

ШАЈКАШ: Борац - Хајдук (Д) 3:1, НОВИ САД: Индекс - ЛСК 0:2, ЕРДЕВИК: Слога - Југовић 3:0, НОВИ САД: Борац - Хајдук (Ч) 1:0, ВОЈКА: Сремац - Подунавац 4:3, ТЕМЕРИН: Слога - Славија 3:1, КУПИНОВО: Купиново - Кабел 1:2, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Хајдук (Б) 1:0.