Војвођанска лига – југ: Јарачани чувају прво место

Без првог стрелца Немање Ђорђевића и везисте Слободана Yепине, фудбалери Младости, намучили су се да оправдају улогу фаворита против пожртвованих гостију из Бешке.

Већ у првом нападу, домаћи су тражили пенал, када је у казненом простору оборен Петар Граховац, али судија Давид Олах је одмахнуо руком и пустио да се игра настави.

Јарачани су имали иницијативу и већи посед лопте, док су се гости вешто бранили, предвођени искусним голманом Милошем Милиновићем и Гораном Смиљанићем, некадашњим првотимцем Војводине. Превагу је донео улазак Милана Ковачевића, талентованог бисера са Ливадице. Најмлађи играч на терену, после четири минута у игри, крунисао је асистенцију Николе Поповића. Распалио је с 20 метара, лопта је очешала стативу и одсела иза леђа Милиновића, чија парада је само улепшала гол вредан три бода.

М. Менићанин

Младост (БЈ) – Хајдук (Б) 1:0 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 150, судија: Олах (Тител), стрелац: Милан Ковачевић у 80. минуту. Жути картони: Милош Ковачевић, резервни голман Лолић, Милановић, Стојшић (Младост), С. Гавриловић (Хајдук), црвени картон: С. Гавриловић (Хајдук) у 70. минуту.

МЛАДОСТ: Рајић 7, Ђукић 7 (Милановић - ), Дакић 7, Ратић 7, Милош Ковачевић 7 (Милан Ковачевић 8), Граховац 7 (Руњевац - ), Поповић 7, Косић 7, Ђокић 8, Стојшић 7, Тодоровић 8.

ХАЈДУК: Милиновић 8, Суботин 7, Јованов 6, Ж. Митровић 7, Смиљанић 8, М. Митровић 6, М. Гавриловић 7, С. Гавриловић 6, Мачак 6, Орошић 7 (Ђорђевић - ), Цураковић 7.

„Студенти” су залужено освојили бодове на свом терену, били су бољи ривал, а гости су играли отворено тако да је утакмица била динамична до последњег судијског звиждука. Већ у 9. минуту Индекс је повео. Златковић је извео корнер са десне стране, највиши у скоку био је Вуколић који је главом закуцао лопту под пречку.  Имали су „студенти” још неколико прилика али је мрежа мировала.

М. Ковачевић

Индекс - Купиново 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 100, судија: Арсић (Нови Сад). Стрелац: Вуколић у 9. минуту. Жути картони: Вукадиновић, Клаић (Индекс), Радета, Будимчић (Купиново).

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 7, Вуколић 8, Бараћ 7, Сендерак 7 (Мрђеновић 7), Божић 7, Покрајац 7, Вукадиновић 7, Самарyић 7 (Радовић), Клаић 7, Златковић 7 (Спасојевић).

КУПИНОВО: Ј. Јовановић 7, Мијатовић 6, Ђуричић 7, Красић 7, Чеко 6, Стегњајић 7, Радета 6, Радовановић 6 (З. Јовановић 6), Паштар 6, Чивчић 6 (Будимчић), Ристивојевић 6.

НОВИ САД: Славија - Кабел 0:1, ФУТОГ: Софекс - Борац 1:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Хајдук (Б) 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Јединство (СП) 0:4, НОВИ САД: Индекс - Купиново 1:0, ВОЈКА: Сремац - Ветерник 2:0, ЧУРУГ: Хајдук - ЛСК 6:2, ЖАБАЉ: ЖСК - Слога 2:1.