ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Канаринци долетели до Српске лиге

Нови Сад  – Раднички (Ш) 2:0 (1:0)
с

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200, судија Ивановић (Нови Сад), стрелци: Галић у 27. и Балабановић у 86. минуту (из пенала).

НОВИ САД: Ранђеловић -, Кавчић 8, Јевић 8, Игњић 8, Симић 8 (Куртиши), Ерак 8 (Кулпинац), Ковачевић 8, Балабановић 8,5 (Јовановић), Гаџић 8, Вукаљевић 8 (Кантарџић), Галић 8,5.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Васиљевић 6, Баштић 5,5, Аперлић 6, Дрча 6, Павловић 6, Стојшић 5,5(Влаисављевић), Јовановић 5,5, Добројевић 6, Савић 6, Субић 5,5.

Мада су победом против Хајдука у Дивошу, у претходном колу, практично обезбедили пласман у Српску лигу, фудбалери Новог Сада меч са Радничким из Шида започели су са жељом да затворе и теоретску рачуницу што се првог места тиче. Претварајући жељу у намеру, од почетка су успоставили ритам, што је резултирало 17. првенственом победом за коначан такмичарски тријумф у јужној групи Војвођанске лиге.

Водећем голу „канаринаца“ претходиле су три повољне шансе: Ерака у 10. минуту, када је шутирао изнад пречке и прилике Балабановића у 12. и Симића у 21. минуту, када је голман Радничког Николић одличним реакцијама спасавао мрежу. Једини моменат вредан пажње пред домаћим голом био је покушај главом Добројевића у 22.минуту.

Стрелац водећег гола Новосађана, пет минута касније, био је Галић. Претходно је Симић шутирао у доњи десни угао, а Николић парадом успео  да одбије лопту Галићу на ногу.

Из другог полувремена, када је тренер Шпоња указао поверење неколицини млађих играча, издвојили смо моменат у 86. минуту, када је Баштић прекршајем зауставио Игњића за једанаестерац који је искористио Балабановић за коначан резултат и победу за виши ранг.         Л. Бакмаз

Индекс - Дунав 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 250, судија: Петровић Душан (Шид), стрелац: Мирковић у 53. минуту. Жути картони: Бањац, Медић, Вукашиновић (Индекс), Жиловић, Ивановић, Бабић, Будимир (Дунав). Црвени картон: Бањац (Индекс).

ИНДЕКС: Секицки 7, Медић 6 (Батинић 6), Јокић 7, Вуковић 6, Боровница 7, Блешић 6 (Петровић), Маринковић 6, Нађ 7, Бањац 6, Вукашиновић 6, Стојановић 6.

ДУНАВ: Јагодић 7, Јанковић 7, Ивановић 7, Бабић 7, Николић 7 (Радановић 7), Будимир 7, Миловац 7, Гуџић 7 (Ердељан), Мирковић 7, Сремчевић 7, Жиловић 7.

Гости из Старих Бановаца дошли су на Ђачко игралиште да не изгубе меч, и бод би им био велики у борби за опстанак, а освојили су сва три. „Студенти” у подмлађеном саставу нису успели да се одупру превеликој жељи играча тренера Мирослава Горданића.

Све озбиљније на утакмици дешавало се у другом делу меча. Миловац је у 50. минуту тукао главом из близине а Секицки је одбранио. Гол је постигнут у 53. минуту када је Гуyић прошао по левој страни и упутио лопту по земљи, Мирковић је са око четири метра натрчао и закуцао је под пречку. Голман Индекса је у још два наврата одлично интервенисао и спасао гол. Бура је настала када судија у 70. минуту , када је други жути, због приговора добио је Бањац и тиме је пут до победе гостију знатно био олакшан. У 90. минуту Батинић је био у прилици да главом изједначи резултат, али је лоше реаговао.

М. Ковачевић

Младост (БЈ) – Будућност 2:1 (0:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 400, судија: Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Папак у 64. и Стеванчевић у 89. за Младост, Пријић у 37. минуту за Будућност, жути картони: Остојић, Ђукић, Стеванчевић, Бајић (Младост), Ђукић (Будућност), црвени картон: Остојић (Младост) у 68. минуту.

МЛАДОСТ: Ромић 7,5, Ђукић 7, Остојић 6,5, Бабић 7,5, Бајић 7, Дринић 7,5, Стјепановић 6,5 (од 60. Радонић - ), Зец 8, Папак 7,5, Зукић 7 (од 53. Стеванчевић 8), Шкавић 7 (од 53. Стојановић 7).

БУДУЋНОСТ: Чупић 6,5, Чоњагић 6,5, Добо 6,5, Јанковић 7, Радосављевић 7,5, Станивуковић 7, Никола Грујић 7, Милошевић 7 (од 90. Ненад Грујић - ), Пријић 7,5 (од 70. Симовљевић – ), Рого 6,5 (од 62. Ђукић - ), Малиновић 6,5. У хватању сламке спаса, реми није одговарао ником, а обострано отворена игра најпре је донела радост гостима из Салаша Ноћајског, јер је бонус Бојан Пријић, ударцем искоса с 23 метра, крунисао асистенцију Деспота Станивуковића, погодивши супротан угао. Мајсторију не би спречила ни двојица чувара мреже.  Душко Милошевић је, у 62. минуту, из чисте позиције, могао да бира угао, погодио је стативу и тај детаљ, као да је тргао Јарачане. Превагу је донео искусни Ђуро Стеванчевић, било га је на сваком делу терена. Заједно са Мирком Дринићем и Душаном Радонићем, креирао је акцију, док је Немања Папак ставио тачку – 1:1. Папак је могао све да реши већ у следећем нападу, али је брзоплето реаговао на центаршут Стеванчевића, па је млак ударац са петерца лако укротио голман Драгослав Чупић. Јарачанима је реми био раван поразу, са играчем мање, после искључења левог бека Владимира Остојића, кренули су на све или ништа. Папак је, у 84. минуту, погодио стативу, уз центаршут Горана Ђукића, док је ерупцију радости изазвао Ђуро Стеванчевић (39), минут пре краја. Био је бржи од голмана гостију и ударцем главом успео лопту да проследи у мрежу за песму навијача и наду у опстанак.

М. Менићанин

Цемент - Јединство 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 100, судија: Радић (Ириг), стрелац: Грујић у 60. минуту.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7 (Ћук 6), Унгар 8, Вилотијевић 8, Јањић 7, Грујић 8, Д. Зељковић 7, Вуковић 7, Мијајиловић 7, Варга 7, Н. Зељковић 6 (Срдановић 6).

ЈЕДИНСТВО: Марковић 7, Попадић 6 (Малиновић 6), Рац 7, Ђекић 7, Зирић 7, Кањар 7, Радека 7 (Чампара 6), Ивановић 7, Петровић 7, Тршић 6 (Стојановић 6), Јованов 7.

Б. Старчевић

Раднички (НП) - Слобода 3:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Секулић (Футог).Стрелци: Конестабо у 45. и 73. и Лабовић у 55. минуту. Жути картони: Јуришић, Шавија, Пејчиновић (Раднички), Калајyић, Стојадиновић, Димић, Ђорђевић, Кубуровић, Матовић (Слобода).

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Суботић 7, Јаворац 7, Николић 7, Лабовић 7 (Пејчиновић 7), Гавриловић 7 (Смиљанић 7), Јуришић 7, Балешевић 7, Шавија 7 (Стикић 7), Витас 7, Конестабо 8 (Коста 7).

СЛОБОДА: Кромпић 6, Глишић 6, Калајyић 7, Ђуричић 7, Стојадиновић 6, Кобиљски 7 (Степановић), Димић 6, Барић 7, Ђорић 6 (Видић), Кубуровић 7, Мтовић 6 (Ђорђевић).

Ривали су играли отворено. Новопазовчани су још у првом полувремену могли обезбедили убедљивије вођсво.Двоструки стрелац био је Конестабо. Два пута је поштено изиграо гостујућу одбрану. Јесте, да су у наставку, гости хтели да дођу до преокрета, али одбрана домаћина то није дозволила.

Б. Р.

Доњи Срем - Подунавац 1:0 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Рудан у 27. минуту. Жути картони: Ристић, Адамовић, Секулић, Милановић, Радосављевић, Зорић, Штетић (Доњи Срем), Паповић, Влајић, Златковић, Вујовић (Подунавац).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Радосављевић 7, А. Љубојевић 7 (Штетић 7), Секулић 7, Рудан 8, Вукмановић 7 (Перишић 7), Зорић 7, Млановић 7, Јешић 7, Адамовић 7, В. Љубојевић 7.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 7 (Весели), Вујовић 7 (Живковић), Бјелобрк 7 (Балетић 7), Паповић 7, Стојисављевић 7, Сарачевић 7, Зоговић 7 (Влајић), Златковић, Грујић 7, Цветковић 7.

Прву праву прилику Пећинчани су претворили у гол. Рудан је изиграо одбрану гостију, и лако је матирао голмана Трифуновића. До краја полувремена развила се борба за сваки педаљ на терену. Прштало је на све стране. И поред неколико изгледних шанси на обе стране резултат се није променио.

У наставку, гости су били ангажованији, али плод такве игре није уродио плодом.Домаћа одбрана је играла чврсто, борбено, али и квалитетно.

А. Гмизић

Слога (Е) - Хајдук (Д) 1:2 (0:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија Скакавац (Рума).Стрелци: Херцег у 86. за Слогу, Совиљ у 42. и Савићевић у 94. минуту за Хајдук.

СЛОГА: Веселиновић 7, Утвић 7, Ђуркић 7 (Стојчић), Вуковић 7, Крстић 7, Херцег 7, Угљешић 7, Мачвански 7 (Вујовић), Воларевић 7, Стојшић 7, Ћирић 7 (Бајуновић).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Перовић 7 (Савићевић), Савиновић 7, Халиловић 7, Цвијић 7 (Шућак), Совиљ 7, Живковић 7 (Томић), Н. Симић 7 (Атић), Д. Симић 7, Николић 7.

Диван амбијент у Ердевику. Преко 500 гледалаца бодрило је целу утакмицу ривале.А, овај интересантан дерби решили су гости у своју корист срећно и спретно. Повели су у 42. минуту после корнера. Голман Веселиновић је успео да лопту одбије на кратко, а Совиљ је неометанан са два метра послао лопту у небрањени део мреже. После тога, Ердевичани, су се дуго мучили да створе праву шансу за гол. А, најбољу су пропустили у 67. минуту, када су на центаршут Стојшића замало закаснили Херцег, потом и Воларевић. До изједначења је дошло у 86. минуту. Опет је Стојшић центрирао, Халиловић је пропустио лопту, а Херцег је у пуном трку покупио лопту и послао у леви доњи угао.

И када су сви очевилали нерешен исход меча, домаћа одбрана опет погрешила. Овога пута неометан Савићевић је примио лопту, прави финту, и онда шаље лопту голману Веселиновићу кроз ноге, за коначних 1:2.

А. Кузмић

БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Будућност 2:1, БЕОЧИН: Цемент - Јединство (Р) 1:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Слобода 3:0, ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Д) 1:2, НОВИ САД: Нови Сад - Раднички (Ш) 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем -Подунавац 1:0, НОВИ САД: Индекс-Дунав (СБ) 0:1, ВЕТЕРНИК: Ветерник-Слога (Т) 5:3.

1. Нови Сад       27     17     7      3      45:18        58

2. Хајдук (Д)     27     13     10     4      49:23        49

3. Доњи Срем    27     14     4      9      39:29        46

4. Подунавац     27     13     6      8      25:19        45

5. Слога (Е)       27     12     8      7      40:24        44

6. Раднички (Ш) 27     11     6      10     36:29        39

7. Слобода        27     11     4      12     45:39        37

8. Јединство (Р) 27     11     4      12     29:29        37