Војвођанска лига – југ: Преокретом до победе

Младост - Слога (Т) 2:1 (0:1)
Mladost-Sloga

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Самац (Нови Сад), стрелци: Ренић у 53. (из пенала) и  Каурин у 83. за Младост, Н. Томић у 2. минуту за Слогу. Жути картони: Вујовић (Младост), Бановић, Ђекић, Н. Томић (Слога). Црвени картон: Ђекић (Слога).

МЛАДОСТ: Слијепчевић 7, Вукаљевић 7, Хајризи 7, Вујовић 7 (Фаћол 7), Вилотијевић 7, Докић 7, Керекеш 6 (Милетић 6), Гојковић 7, Ђорђевић 7, Ренић 8, Каурин 7 (Зорић).

СЛОГА: Пушкић 7,5, Ћук 7, Пастор 7 (Радоњић), Н. Томић 6,5, Туцаков 6,5, Бановић 7, Икрашев 6,5 (Росић), Ергарац 6 (Пролић 6,5), Л. Томић 7, Ђекић 6,5, Н. Томић 7 (Марковић).

Намучила се Младост да дође до победе против борбене екипе из Темерина. Гости су дошли у вођство већ у 2. минуту, Бановић је прошао по десној страни, уследила је повратна лопта са десетак метара, Никола Томић је погодио пречку, али је лопта завршила у мрежи.

Домаћи су више нападали али одбрана Слоге на челу са сигурним Пушкићем на голу одолевала је у првопм делу сусрета. Капитен гостију Пастор пропустио је идеалну прилику да удвостручи вођство са пет метара.

У наставку Младост је кренула силовитије и у 53. минуту Томић срушио је Ђорђевића у шеснаестерцу, а судија је показао на белу тачку.  Сигуран реализатор најстроже казне био је капитен Ренић. Имали су домаћи још неколико шанси. Ђорђевић  са пет метара погодио је пречку у 83. минуту. Фаћол је извео корнер са десне стране, Каурин је био најспретнији и донео три важна бода Младости.

Д. Иванић

Подунавац - Слога (Е) 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 250, судија Гаћиновић ( Нови Сад). Стрелац: Јовановић у 71. минуту. Жути картони: Гавриловић, Добројевић (Подунавац), Ђуркић, Домчић, Цвијић, Мачвански, Грубиша (Слога). Црвенми картон: Ђуркић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Добројевић 7, Јовановић 8 (Гавриловић 7), Ђурић 7 (Пауновић 8), Пејчиновић 7, Зоговић 6, Марко Живковић 6, Анђелковић 7, Ђуричић 7, М. С. Живковић 7, Мандић 7.

СЛОГА: Илић 7, Ђуркић 6, Домчић 6 (Вукановић 6), Цвијић 7, Бајуновић 6 (Поважан 6), Грубиша 6, Дробац 6, Мачвански 6, Барић 7, Стојчић 6.

Домаћини почели добро.У првом полувремену пропустили неколико добрих прилика и Пејчиновић је са беле тачке погодио пречку. У наставку су били још бољи ривал, и плод такве игре је и победоносни гол Јовановића.

М. Радаковић

Подриње - Јединство (СП) 3:0 (2:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 500, судија Радић (Ириг). Стрелци: Требовац у 38. и 40. и Живковић у 92. минуту. Жути картони: Ђурђевић, Томић (Подриње), Цвијановић, Качар, М. Митровић (Јединство).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петрић 7, Теодоровић 7, Савиновић 7, Радовановић 7, Мијаиловић 7, Требовац 9 (Ђурђевић), Томић 7, Ивић 8, Џибрић 8 (Живковић 8), Станић 6 (Пршић 7).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Живановић 6, Цвијановић 6, Милановић 6, Ж. Митровић 7 (Вујичић 6), Качар 5 (Тошић 6), Играч 6, Цветановић 6 (Миловчевић 6), Гавриловић 6, Суботић 6, М. Митровић 7.

Играчи Подриња, у предивном амбијенту, пред више од 500 гледалаца, показали су у првом полувремену све шта знају и умеју. Старопазовчани су били потпуно надиграни, а у 29. минуту поништен је гол домаћинима. После успелог скока Савиновића, у казнено м простору гостију, ипак је свиран фаул за гостујућу одбрану. После тога на сцену је ступио Требовац. Постигао је два изванредна гола. Прво је савладао капитена гостију Јовишића из слободног ударца с 20 метара, после је поштено издриблао одбрану гостију, и више рутински пласирао лопту у празау  мрежу.

У наставку игре гости су се мало пробудили.Али, то није било довољно да се угрози домаћи гол.

М. Ковач

Слобода - Раднички (НП) 1:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Рагастовац у 85. за Слободу, а Јосиповић у 65. минуту за Раднички. Црвени картон: Комазец (Раднички).

СЛОБОДА: С. Нинић 7, Рагастовац 7, Кубуровић 7, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Пазарски 7 (Ашћерић 7), Босиљков 7 (С. Радошевић), Драгојевић 7, М. Радошевић 7.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Богдан 7, Мемаровић 7, Миросављевић 7, Комазец 7, Бурсаћ 7, Балешевић 7, Сарачевић 7, Петошевић 7 (Шавија), Јосиповић 7, Ивановић 7.

У првом полувремену домаћин је и могао да се носи са одличним ривалом из Нове Пазове, али зато у другом полувремену, гости су потпуно диктирали и темпо и игру, и на крају голом Јосиповића, повели заслужено. Имали су још неколико повољних прилика да удвоструче резултат, али је голман С. Нинић неколико пута изврсно сачувао своју мрежу. Онда је Комазец зарадио црвени картон, па су домаћи бројчано јачи кренули ангажованије и успели да изједначе.

С. Сарић

Сремац (В) - Југовић 1:1 (1:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 300, судија Радић (Инђија). Стрелци: Штетић у 12.за Сремац, Макивић у 5. минуту за Југовић. Жути картони: Милојевић, Макивић, Грбовић (Југовић).

СРЕМАЦ: Старчевић -, Бабић 7, Кубуровић 7, Драгановић 7, Спаловић 7 (Шака 7), Грујин 7, Рудић 7, Петковић 7 (Давидовић 7), Морача 7, Штетић 7, Коларов 7 (Ђуричин 7).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Макивић 7, Вучковић 7, Рис 7, Блажић 7, Терзић 7, Николић 6, Поповић 6,  Милојевић 7 (Грбовић 7), Ђаковић 6, Срдић 6.

Једноставно, главни судија није имао исти критеријум. Много је оштетио домаћине. Није чак досудио три очигледна пенала. Само их он није видео. Гости ни кривни ни дужни однели велики бод.

М. Инђић

Младост (БЈ) - Јадран 6:2 (3:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Веселиновић у 15. 25. и 76. Нинковић у 22. и 55. Апић у 60. за Младост, а Ђуран у 39. и Видовић у 84. минуту за Јадран. Жути картон: Вуколић (Јадран).

МЛАДОСТ: Лолић 7, Апић 8, Стојисављевић 7, Леђанац 8 (Кнежевић 7), Тодоровић 7, Боровница 8, Тривуновић 7,5, М. Ковачевић 7 (Стојаковић 7), Мил. Ковачевић 7, Нинковић 8 (Маричић 7), Веселиновић 9.

ЈАДРАН: Нешић 6, Грубор 7 (Ђ. Ковачевић), Лукач 6 (С. Ковачевић 6), Којчиновић 6,5, Денић 6, Ђуран 7, Видовић 6,5, Марковић 6, Живановић 6, Наглић 6, Вуколић 6.

Фуриозно је екипа Младости отворила меч против Јадрана и за 25 минута стигла је до три гола предности, а даљи ток меча био је рутина за изабранике тренера Ненада Церовића. Гости су имали неколико прилика погођену стативу и пречку уз два постигнута гола. Одолевали су гости до 15. минута, а онда је у шеснаестерцу Тривуновића оборио Вуколић. Са беле тачке шутирао је Лазар Веселиновић, лопта је погодила голмана Нешића у ногу, а Веселиновић је притрчао и спровео је у мрежу. Осим троструког стрелца Веселиновића најагилнији у редовима био је Давид Никовић, који је након соло продора утрчао у казнени простор и погодио сами угао. Искусни Лазар Веселиновић је искористио грешку Лукача, изашао је сам испред голмана и рутински погодио мрежу. Успели су гости да преко Грубора до полувремена смање резултат.

У наставку је након контранапада Давид Никовић савладао Нешића. Доста су Голубинчани грешили, па је из једне такве грешке уже одбране лопту прихватио Апић и прецизним ударцем повећао резултат. Близу другог гола за госте био је Игор Видовић, али је уместо мреже погодио стативу. Нерешива енигма за госте био је Лазар Веселиновић, утрчао је у шеснаестерац, издржао дуел са противничким играчем и погодио на право место. Успели су до краја меча играчи Јадрана да преко Видовића постигну гол и ублаже пораз.

М. По. - М. М.

Цемент - Хајдук 1:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца оо 250, судија: В. Тошић (Нови Сад), стрелац: Петровић у 8. минуту (аутогол). Жути картони: Томић, Унгар, Скоко (Цемент), Пендо, Халиловић, Симић, Стојановић , Стевић (Хајдук). Црвени картон: Бајић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Пековић 8, Вујошевић 7, Ивановић 8, Бајић 7, Јовишић 7, Стојановић 7 (Секулић 6), Васић 7 (Хорњик 6), Томић 7 (Скоко 6), Унгар 7, Зоговић 8.

ХАЈДУК: Петровић 7, Бабугић 7, Халиловић 7, Медић 7, Мандић 6 (Стевић 6), Марковић 7 (Михајловић 6), Радман 7, Симић 8, Стојановић 7 (Совиљ 6), Трнинић 6, Ристић 7.

Фудбалери Цемента показали су право лице против добре екипе из Дивоша. Слабог играча није било у тиму Беочинаца. И нападачи Цемента су имали још неколико прилика, али су постигли само један гол,  и то у осмом минуту када је голман гостију послао лопту у сопствену мрежу.  Б. Старчевић

Борац (Ш) - Црвена звезда 3:0 (1:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Стојиљковић (Нови Сад), стрелци: Миловац у 20. Рахић у 53. и Грковић у 58. минуту.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Краговић 8, Макивић 7,5, Живанов 7, Станојев 8, Јовић 7 (Ракић 7), Станчетић 8, Рахић 8, Варга 7 (Грковић 8), Васин 7,5, Миловац 8 (Зечевић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 7, Караћ 6,5, Томић 6, В. Костић 6, Берић 6, Л. Костић 6, Сапунџић 6, Черњак 6 (Пурић 6), Матић 7, Милић 7, Кисић 7 (Краговић 6).

Ушла је екипа Борца у победнички ритам и против Новосађана стигла до убедљиве победе.

М. По.

ВОЈКА: Сремац - Југовић 1:1, ШАЈКАШ: Борац - Црвена звезда 3:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Јадран 4:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Е) 1:0, БЕОЧИН: Цемент - Хајдук (Д) 1:0, НОВИ САД: Младост - Слога (Т) 3:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода-Раднички (НП) 1:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње-Јединство 3:0.

1. Подриње          9      7      1      1      25:5  22

2. Борац (Ш)        9      6      2      1      16:2  20

3. Младост (НС)  9      6      2      1      19:7  20

4. Слога (Е)         9      6      1      2      16:7  19

5. Хајдук (Д)        9      6      0      3      14:10        18

6. Једин. (СП)    9      5      2      2      13:10        17

7. Раднич. (НП)  9      3      3      3      11:10        12

8. Младост (БЈ)  9      4      0      5      12:15        12