Војвођанска лига – Југ: Студенти стали у финишу

​​​​​​​Индекс - Црвена звезда 3:3 (2:0)
Banjac 01

НОВИ САД: Ђачко игралиште, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Вукеља у 32. Недић у 37. (из пенала), Бањац у 53. за Индекс, а Тубић у 71. и 75. и Звекан у 80. минуту за Црвену звезду. Жути картон: Попов (Црвена звезда).

ИНДЕКС: Субашић 6,5, Гаћеша 6 (Ђерић 6), Бараћ 7, Вуковић 6, Вучковић 6,5, Ћук 6, Нађ 6,5, Недић 7 (Лаврек 6), Бањац 8 (Клаић 7), Вукеља 7, Стојановић 6 (М. Марковић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6,5, Ерор 7 (Зекић 7), Јокић 6,5, Томић 6 (Попадић 7), Докић 6, Попов 7, Хајризи 6,5 (Звекан 7), Адамек 7 (Поштић 7), Тубић 8, Миловановић 6,5, Станковић 7.

Ни три гола разлике није било довољно фудбалерима Индекса да остваре победу. Одлично су студенти отворили меч. У 18. минуту након корнера најбољи у редовима домаћих Петар Бањац погодио је пречку. Напади домаћина уродили су плодом, Бараћ је пробио по левој страни, центрирао а на месту је био искусни Вукеља. Пет минута касније судија Тепић оправдано је показао на белу тачку, пошто је Томић у казненом простору срушио Бањца, а сигуран реализатор био је капитен Недић.

ада је у наставку Петар Бањац мајсторским лоб ударцем савладао Војводића чинило се да ће домаћи стичи до убедљиве победе, али упорни гости предвођени расположени Михајлом Тубићем успели су да стигну до вредног бода. Нерешива енигма Тубић два пута из контранапада заобишао чуваре и савладао Субашића. Готово на истоветан начин и Пеђа Звекан је побегао чуварима за изједначење.

М. Ковачевић

Цемент  - Јадран 3:2 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Балетић у 7. 55. и 74. за Цемент, а Марковић у 72. и 77. минуту за Јадран. Жути картони: Пековић, Зељковић (Цемент), Којчиновић, Вучковић (Јадран).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Косијер 7, Јелић 7, Унгар 7, Балетић 9, Секулић 7 (Лаковић 6), Зељковић 7 (Маријановић 6), Вилотић 7, Зоговић 7, Миликић 7 (Буквић 6).

ЈАДРАН: Антић 8, Дринић 7, Којчиновић 6 (Михајловић 6), Ивановић 6 (Наглић 6), Буљиз 7, Букорић 7, Марковић 8, Вучковић 6, Грубор 6, Пекић 7, Кошутић 6 (Момчиловић 6).

Фудбалери Цемента освојили су врло важне бодове против екипе из Голубинаца који су се представили у добром издању, мада се налазе на дну табеле. Серију голова отворио је Феђа Балетић који је већ у 7. минуту успео да савлада Антића., потом  је још два пута савладао голмана гостију

У финишу утакмице Цементаши се опуштају што су искористили  играчи Јадрана и преко Марковића смањили резултат.

Б. Старчевић

Подриње - Хајдук (Д) 0:2 (0:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Н. Симикић у 7. и Ивковић у 75. минуту. Жути картони: Делић, Арсеновић, Томић (Подриње), Симић, Цвијић, Ивковић, Радуловић (Хајдук).Црвени картон: Лацковић (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Пршић 7, Ђурђевић 7, Делић 7, Јанковић 7, Мијаиловић 7 (Маглинци 6), Лацковић 8, Арсеновић 7 (Ераковић 6), Томић 7 (Иванковић 6), Петровић 6.

ХАЈДУК: Лековић 9, Симић 6, Цветановић 7, Радуловић 7, Халиловић 6, Цвијић 7, Н. Симикић 6 (Балиновић 6), Савићевић 6 (Дерајић 6), Совиљ 7, Живковић 7 (Ивковић 7), Тривуновић 6 (Михајловић 6).

Домаћини су били бољи стварали прилике, али гости су на голу имали Лековића, које је бранио као да има сто руку. Одбрфанио је неколико зицера, па изванредни ударац Мијајловића. Митар Јанковић је сам имао три сјајне прилике да савлада Лековића.

А, гости су повели, после, случајног ударца Н. Симикића, и када је голман Релић, само мало закаснио у интервенцији. Други гол Дивошани су постигли после контре, када је готово цео Подриња остао на чполовини гостију.

М. Крсмановић

Подунавац - Јединство (Р) 1:2 (0:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, судија Ранковић (Јарак). Стрелци:Лабовић у 65. (из пенала) за Подунавац, а Тршић у 28. и Ђаконовић у 66. минуту (из пенала) за Јединство. Жути картони: Ђекић, Грубовић (Јединство).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Марко А. Живковић 6,5, Пауновић 7 (Павловић 6,5), Мирчетић 7, Пејчиновић 6.5, Хаска 6,5, Јовановић 6,5, Марко С. Живковић 6,5 (Љубевић 6,5), Милош Живковић 6,5, Лабовић 7, Зоговић 6,5.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 8, Берић 8 (Стојановић), Ђекић 8 (Ђаконовић), Гаџић 8, Грубовић 8, Митровић 8, Сиљановски 8, Скоко 8, Тришић 8, Тепић 8,5, Заов 8.

Домаћини не могу бити и задовољни коначним резулатом, јер нису, искористили своје шансе. Ггости су играли,  доббро на време су постигли голове.

М. Градић

Слобода - Нови Сад 1:1 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Шобот у 2. за Слободу, а Леђанац у 10. минуту за Нови Сад.Жути картони: Лазаревић, Шобот (Слобода), Симић, Вујовић, Сувајџић (Нови Сад).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 7, А. Симић 7, М. Симић 7, Лазаревић 7, Салкунић 7, Ђорић 7 (Радошевић 7), Вукотић 7, Нинић 7 (Ђорђевић), Шобот 8, Драгојевић 7 (Штулић).

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7, Илић 7, Сувајџић 7, Симић 7, Пекић 7 (Лешков), Вујовић 7 (Адамек), Леђанац 7, Вукобратовић 7, Катарџић 7.

И поред тога што су домаћини били бољи ривал, у првом полувремену. нису усдпели да стекну предност. Истина рану су повели поготком  Шобота, после центаршута Вукотића, али су “канаринци” успели да изједначе. Леђанац је постигао гол после изванредног центаршута из корнера.Највиши је био у казненом простору домаћина, и само је главом скренуо лопту у небрањени део мреже.

А, у наставку, гости су покушавали да промене резултат, али одбрана домаћих, није дозволила никакво изненађење.Све акције гостију зауставлане су далеко од мреже поузданог Шивољицког.

С. Сарић

Сремац (В) - Слога (Т) 1:0 (1:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, судија Митровић (Рума).Стрелац: Вукасовић у 8. минуту. Жути картони: Мијаиловбић, Грујић, Зелић, Ергарац (Слога).

СРЕМАЦ: Мартиновић 6, Кубуровић 6, Турчиновић 6, Спаловић 6, Шашић 6, Грујин 6, Божиновић 6 (Аврамовић), Вукасовић 6 (Карна), Боснић 6 (Кнежевић), Станишљевић 6.

СЛОГА: Боројевић 8, Дукић 6, Пастор 7, Немања Томић 6, Зелић 6, Обрадовић 6, Мијаиловић 6, Свитић 6, Грујић 6, Ковачевић 6 (Никола Томић), Ђурђевић 7 (Л. Томић).

Домаћи су били бољи. сигурном игром су стигли до победе, која је м,огла бити и убедљивија.

А, једини кривац што се домаћи нападачи нису уписали у листе стрелаца био је голман гостију Боројевић, који је бранио, баш све, а гол који је примио није могао одбранити. Гости  су потпуно подбацили. Нису упутили ни један шут ка голману домаћих Мартиновићу.У домаћој одбрани,истакао се Кубуровић, који је зауставио баш све акције гостију.

М. Инђић

Слога (Е) - Борац (Ш) 1:0 (0:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Самац (Футог).Стрелац: Ђуркић у 81. минуту.

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 8, Рукавина 7 (Пендо), Домчић 7, Џибрић 7, Матић 7, Стојчић 7 (Белић), Мачвански 8, Ристић 8, Угљешић 7 (Воларевић 7), Херцег 7.

БОРАЦ: Студен 8, Ђаковић 7, Краговић 7, Ђурић 6 (Милетић), Бановић 7, Зечевић 7, Мијић 7, Гргић 8 (Грковић), Давидов 7, Миловац 8, Ковандушић 7.

Већ у првој минуту  домаћин је оштећен за пеналтик, када је Мачвански, саплетен са леђа надомак гола гостију.Потом је Бановић био у великој шанси да доведе госте у вођство. Затим је и Мачваснски имао шансу, али голман гострију Студен био сигуран. Одмах после тога Студен је поново био на сцени, и опет је изашао као победник, сачувао је своју мрежу после опасне акције Мачванског и Херцега.

У  наставку Ђурић и Бановић су опасно припретили домаћем голману Тојагићу. И Милетић је имао шансиу,а затим се ређају прилике  домаћег тима, па потом Шајкашани  преко Гргић су имали лепу прилку. Потом Воларевић је снажно шутирао с 20 метара, али Студен је биоо на месту.  Одлука је пала у финишу. Ђуркић за тренутак остао сам, што је било довољно да матира гломана Студена. И последња шанса на утакмици, био је ударац Херцега с 20 метара, али овога пута Студен је браворузном парадом спасио своју мрежу.

А. Кузмић

Младост (БЈ) – Будућност 5:2 (2:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Секулић (Футог), стрелци: Милан Ковачевић у 26, Зукић у 33, Ерак у 57. и 72. и Антонић у 90. за Младост, а Симовљевић у 5. и 51. минуту за Будућност, жути картони: Павловић, Станић (Будућност).

МЛАДОСТ: Родић 7, Ђукић 7,5, Стојисављевић 7 (од 89. А. Кнежевић - ), М. Кнежевић 7, Вејин 7, Милош Ковачевић 7, Милан Ковачевић 8, Јовановић 8 (од 70. Марковић - ), Вучковић 7, Зукић 8 (од 83. Антонић - ), Ерак 8,5.

БУДУЋНОСТ: Јокић 5,5, Станивуковић 6, Михаиловић 6,5, Јефтић 7, Павловић 6, Ђукић 6, Симовљевић 7,5, Ђорђић 6, Владисављевић 6,5, Петровић 5,5, Станић 5,5.

Хладан туш на Ливадици, у уводним минутима, приредили су гости из Салаша Ноћајског, када је лопту одбијену од пречке, после убацивања Милутина Ђорђића, преко линије пребацио кошаркашки високи центарфор Славко Симовљевић (203 центиметра). Јарачани су кренули у опсаду гола Будућности, улогу асистента је одиграо Виктор Јовановић, док је Милан Ковачевић, искоса са 18 метара, уз помоћ стативе, погодио мрежу.  Седам минута касније, иницијатор акције, био је Горан Ђукић. Поново је вихорни Јовановић промешао одбрану, као шпил карата, несигурном голману Милораду Јокићу лопта се измигољила из наручја, а поклон је искористио капитен Зоран Зукић. Пред одлазак на одмор, Милан Ковачевић је нациљао стативу.

Само што је почело друго полувреме, неспоразум одбране домаћина, казнио је Славко Симовљевић. На сцену је ступио Александар Ерак, са два гола, поставио је путоказ ка победи. У надокнади, млади Лука Антонић, после седам минута проведених на терену, уписао се у стрелце.

М. Менићанин

Југовић - Раднички (НП) 0:2 (0:2)

КАЋ: СЦ „Сигет”, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Драганић у 24. и Кубуровић у 30. минуту. Жути картони: Бабић, Шевић (Југовић).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6,5, Макивић 6, Вулетић 6,5, Зечевић (алексић 6,5), Вучковић 7, Шепа 6, Поповић 6,5, Рис 7, Срдић (Бабић 6, Шевић), Пекез 6,5.

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Симић 6,5 (Чортановачки 6), Драганић 8, Бјелобрк 6,5 (Цвјетиновић 6,5), Ивановић 7 (Грујић), Богдан 7 (Дујић), Цветковић 6, Балашевић 7,5, Сарачевић 7,5, Зорић 7, Кубуровић 7,5 (Девић 7).

Све се у мечу против Радничког из Нове Пазове уротило против момака тренера Филиповића. Још у првом полувремену повредила су се двојица играча. Најпре је у 11. минуту због повреде игру напустио Срдић, а у 24. минуту и Зечевић, што се одразило на игру Каћана. Искористили су одсуство двојице искусних играча Новопазовчани и за шест минута головима Стефана Кубуровића и Радивоја Драганића стигли до победе.

М. По.

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Јединство (Р) 1:2, НОВИ САД: Индекс - Црвена звезда 3:3, ЕРДЕВИК: Слога - Борац (Ш) 1:0, ВОЈКА: Сремац - Слога (Т) 1:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Хајдук (Д) 0:2, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Будућност 5:2, БЕОЧИН: Цемент - Јадран 3:2, КАЋ: Југовић - Раднички (НП) 0:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Нови Сад 1:1.

1. Слобода 8      6      1      1      14:3  19

2. Слога (Е)       8      6      0      2      15:5  18

3. Хајдук (Д)      8      6      0      2      15:8  18

4. Индекс  8      5      2      1      23:11        17

5. Младост (БЈ)  8      5      1      2      21:9  16

6. Јединство (Р) 8      5      1      2      13:7  16

7. Раднички (НП)        8      4      1      3      10:6  13

8. Цемент  8      4      1      3      18:15        13