ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Темеринци прекинули низ без победе

Слога (Т) – Подриње 2:0 (1:0)
1

Коначно је сунце огрејало фудбалере Слоге, иако ослабљене неиграњем капитена Мијаиловића, Зелића и Марковића.

Темеринци су прекинули низ од 13 мечева без победе, рачунајући и прошло првенство, а после 673 минута постигли су гол, захваљујући мајсторији Немање Ђорђевића.

Искусни центарфор, закуцао је лопту у горњи угао, крунисавши акцију Роберта Пастора и Данила Ковачевића.  После корнера Немање Грујића, поново је Ђорђевић унео пометњу у одбрану гостију из Мачванске Митровице, али пречка је била савезник голмана Ненада Релића.

Два пута је одлично интервенисао Светозар Боројевић, осујетивши покушаје Ивана Ивића и Ненада Мијаиловића, док је, у 75. минуту, због офсајда, оправдано поништен погодак резервисте Бојана Лукића. Пет минута пре краја, грешку дефанзиваца Подриња, искористио је Ђорђевић, изашао испред голмана и хладнокрвно затресао мрежу.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Тошић (Нови Сад), стрелац: Ђорђевић у 43. и 85. минуту, жути картони: Ник. Томић, Нем. Томић (Слога), Делић (Подриње).

СЛОГА (Т): Боројевић 7,5, Немања Томић 8, Пастор 8, Ергарац 7 (од 64. Туцаков - ), Теофиловић 7,5, Обрадовић 7, Свитић 7,5, Грујић 7, Ковачевић 7,5 (од 78. Пролић - ), Ђорђевић 8,5, Никола Томић 6 (од 52. Пожарев 6,5).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петровић 6, Ивић 7,5, Теодоровић 7, Пршић 7 (од 84. Кабашај - ), Ђурђевић 6,5 (од 88. Савић - ), Пантић 7, Делић 6,5 (од 70. Миглинци - ), Јанковић 6 (од 70. Лукић - ), Мијаиловић 7 (од 88. Иванковић - ), Томић 6,5.

Хајдук (Д) - Младост (БЈ) 6:0 (4:0)

Дивошани су играли и добро у пољу, и коначно ефикасно пред противничким голом. Све домаће акције су успевале, а гости су све то могли да испрате само погледима.

Тотално су гости били надиграни. Једноставно су били немоћни да било шта ураде.

Р. Маричић

ДИВОШ: Игралиште  Хајдука, судија Радић (Ириг).Стрелци: Живковић два, Ивковић два, Цветановић и Тривуновић.Жути картони: Совиљ, Цвијић (Хајдук), Ђукић (Младост).

ХАЈДУК: Лековић 8, Симић 8, Цветановић 8, Халиловић 8 (Цвијић 8), Ђ. Симикић 8 (Балиновић 8), Н. Симикић 8 (Савићевић 8), Ивковић 8 (Дерајић 8), Совиљ 8, Живковић 8 (Јеремић 8), Тривуновић 8 (Михајловић 8).

МЛАДОСТ: Родић 6, Ђукић 7, Стојисављевић 7 (Стојановић 6), вејин 6, Кнежевић 6, Милош Ковачевић 7, Милан Ковачевић 7, Јовановић 7, Вучковић 6 (Пантош), Зукић 6 (Антонић), Ерак 6 (Дринић).

Будућност - Цемент 0:2 (0:0)

У овом сусрету оба ривала су играла отворено.Било је низ изванредних акција, и сијасет изванредних шанси на обе стране. За разлику од домаћина, коији су све своје шансе упропастили у завршници акција, гости су искористили две зицер шансе, и тако су заслужено славили.

М. Симић

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Балетић у 75. и Буквић у 89. минуту. Жути картони: Јефтић, Чупић на клупи, Станић, Михаиловић (Будућност), Миликић, Јелић, Марјановић, Косијер (Цемент).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 6, Станивуковић 6, Радосављевић 6 (Михаиловић), Јефтић 6 (М. Павловић),  Ђукић 6, Симовљевић 6, Ђорђић 6, Рого 6, Владисављевић 6 (Петровић), Добо 6 (Станић).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Пековић 8 (Томић), Унгар 8, Марјановић 7, Балетић 8, Секулић 8, Косијер 7, Вилотијевић 8, Јелић 7 (Бајић), Зоговић 7, Миликић 8 (Буквић 8).

Јадран - Југовић 2:1 (0:0)

Коначно, радост и у Голубинцима. Марковић је донео свом тиму прву првенствену радост.Вио је сигуран извођач најстроже казне, а онда је савладао голмана гостију Младеновића, из шута са преко четрдесет метара.

Б. Илић

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште  Јадрана, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Марковић у 65. (из пенала и 82. за Јадран, Пеказ у 59. минуту за Југовић.Жути картон: Бабић, Шепа (Југовић).

ЈАДРАН: Антић 7, Тривић 7, Пуљиз 7, Иванчвић 7, Пекић 7, Марковић 9, Шестовић 7, Вучковић 7, Наглић 7 (Стојисављевић 7), Вуковић 7, Вукасовић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Макивић 7, Чупић 7, Вучковић 7, Шепа 7, Милојевић 6 (Банда), Сукара 6, Рис 7 (Свитић 7), Бабић 6, Пеказ 7.

Црвена звезда - Слога (Е) 3:0 (1:0)

Ушли су фаворизовани гости у меч без неколико стандардних првотимаца решени да прекину неугодну традицију. Тако нису мислили момци тренера Дејан Вулетића. Од првог минута кренули су у офанзиву и већ у 18. минуту после контранапада Станковића, Тубић је прихватио лопту у послао је иза леђа голмана Тојагића.

Екипа из Ердевика покушавала је да дође до изједначења, али су се напади завршавали испред шеснаестерца одлично укомпоноване одбране. У наставку после продора Јокића на лопту је натрчао Станковић и повећао резултат. Исти играч ставио је шлаг на торту, када је после слободног продора, заобишао чуваре и погодио мрежу.

Д. Иванић

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Тепић (Нови Сад), стрелци: Тубић у 16. Станковић у 79. и 87. минуту. Жути картони: Војводић, Хајризи, Станковић (Црвена звезда), Ристић (Слога).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Кисић 8, Јокић 8, Апић 8, Докић 8, Хајризи 8,5 (Берић 7,5), Марић 7 (Звекан 7,5), Попадић 8, Тубић 8 (Адамек 7,5), Миловановић 7,5 (Бабић), Станковић 8.

СЛОГА: Тојагић 6, Ђуркић 6, Воларевић 6,5, Џибрић 7, Пендо 6,5, Рукавина 6, Матић 6,5, Мачвански 6, Ристић 6, Херцег 6 (Угљеишћ), Стојчић 6,5.

Нови Сад - Подунавац 1:1 (0:0)

Још једну слабу партију приказали су момци тренера Горана Раичевића. Имали су теренску иницијативу, а већ у 10. минуту Симић је погодио стативу. У првом делу повољну прилику на центаршут Зоговића имао је Лабовић, али је голман Ромић скренуо лопту у корнер.

У наставку је Симић два пута покушао ударцима са дистанце да би најповољнију прилику да доведе „канаринце” у вођство пропустио Пекић. Гости су у 81. минуту остали са играчем мање пошто је други жути, односно црвени картон добио Филиповић. То није сметалу најбољем актеру Марку Лабовићу да прецизним шутем из слободног ударца са 20 метара доведе Подунавац у вођство. Успели су домаћи у финишу да ишћупају бод, Пекић је главом упутио повратну лопту на коју је натрчао Вукобратовић за изједначење. У другом минуту надокнади Немања Кантарџић је са петнаестак метара гађао ближи угао, а Трифуновић спречио најгоре.

Како незванично сазнајемо наредних дана требало би да дође до промене тренера, а шушка се да ће Раичевића заменити тренер кадета Зоран Шараба.

М. По.

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: С. Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Вукобратовић у 80. за Нови Сад, а Лабовић у 84. минуту за Подунавац. Жути картони: Кантарџић (Нови Сад), Филиповић, Лабовић, Зоговић (Подунавац). Црвени картон: Филиповић (Подунавац).

НОВИ САД: Ромић 6,5, Бранковић 6, Качавенда 7, Илић 6,5, Сувајџић 7 (Врховац), Симић 7, Пекић 6,5, Вујовић 6,5 (Лешков 6,5), Леђанац 7, Вукобратовић 7,5, Кантарџић 7,5.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7,5, Филиповић 7, Мирчетић 6,5 (Павловић 6,5), Пејчиновић 6,5 (Рауковић 7), Пауновић 7, Мил. Живковић 7, Мар. Живковић 6,5 (Љубубевић 6,5), Јовановић 7 (Солдатовић), Марк. Живковић 7, Лабовић 7,5, Зоговић 7.

Јединство (Р) - Индекс 1:1 (0:1)

Дуел комшија оправдао је очекивања. Гости су били бољи у првом полувремену, иницијативу су крунисали голом Бањца. По десној страни промени Ћук измену дупли пас са Гашећом, упослио Бањца а овај погодио угао.

У наставку домаћини су кренули пуно ангажованије, али је пре изједначујућег гола гост имао прилику да повећа резултат. После контранапада Бањца очи у очи са Глишићем био је Клаић, али је голман Јединства одличном интервенцијом спречио најгоре. У следећем нападу најбољи актер Руменчана Митровић упутио је лопту у петерац где се добро снашао Илијин и изједначио резултат.

До краја меча домаћи су нападалиали стамена одбрана студената је била на месту.

М. По.

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, судија:  Шумар, стрелци: Илијин у 70. за Јединство, а Бањац у 28. минуту за Индекс. Жути картони: Берић, Заов (Јединство), Гаћеша, Ћук (Индекс).

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Берић 7, Ђекић 7,5, Гаџић 7, Митровић 8, Сињљановски 6,5 (Илијин 7), Скоко 7 (Штефек), Тришић 7 (Зирић), Тепић 6,5 (Стојановић 7), Заов 7, Ђанковић 7 (Грубовић 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Гаћеша 7, Вуковић 7, Вучковић 7,5, Ћук 7,5, Нађ 7, Недић 7,5, Бањац 8, Стојановић 7 (Целин), Клаић 7 (Вукашиновић), Губеренић 7.

Борац (Ш) - Сремац 4:0 (2:0)

Коначно је екипа Борца одиграла онако како љубитељи фудбала и тренери од њих очекују. Већ у 6. минуту Миловац је одиграо дубинску лопту коју је искористио Гргић за вођство. На истоветан начин Бановић је голом повећао резултат, па се на одмор отишло са лепом предношћу за домаћина.

И у наставку игру домаћих водио је Давидов, упослио је Бановића, а овај се уписао по други пут у стрелце. Да домаћи дођу до убедљиве победе потрудио се прецизним ударцем са 20 метара Грковић. Што Сремци нису доживели убедљивији пораз „кривац” је солидни голман Мартиновић.

М. По.

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Гргић у 6. Бановић у 15. и 56. Грковић у 78. минуту.

БОРАЦ: Студен 7, Краговић 7, Топић 7, Бановић 8, Станчетић 7 (Грковић 7), Гргић 7,5 (Ђаковић 7), Давидов 8 (Станковић 7), Миловац 7,5 (Ђурић 7), Зечевић 7, Варга 7, Кованушић 7 (Милетић 7).

СРЕМАЦ: Мартиновић 7, Кубуровић 6, Турчиновић 6, Спаловић 6,5, Шашић 6 (Грујин 6), Радивојевић 6 (Ранков 6), Карман 6,5, Аврамовић 6 (Бојић 6), Кнежевић 6 (Ђери 6), Боснић 6,5, Станишљевић 6 (Симетић 6).

НОВИ САД: Нови Сад - Подунавац 1:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички -Слобода 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Југовић 2:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Цемент 0:2, ДИВОШ: Хајдук - Младост (БЈ) 6:0, ТЕМЕРИН: Слога - Подриње 2:0, ШАЈКАШ: Борац - Сремац (В) 4:0, НОВИ САД: Црвена звезда -Слога (Е) 3:0, РУМЕНКА: Јединство - Индекс 1:1.

1. Слобода                 9      7      1      1      15:3  22

2. Хајдук (Д)              9      7      0      2      21:8  21

3. Индекс                  9      5      3      1      24:12        18

4. Слога (Е)               9      6      0      3      15:8  18

5. Јединство (Р)         9      5      2      2      14:8  17

6. Младост (БЈ)          9      5      1      3      21:15        16

7. Цемент                  9      5      1      3      20:15        16

8. Борац (Ш)              9      4      3      2      14:7  15